Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Mizerný život je předvídatelný

foto:pixabay.com

„Ta jediná nejdůležitější věc, pokud se chcete vyhnout všem hloupým chybám, je vědět, kde jste kompetentní a kde ne. A to je velmi těžké, protože lidská mysl se přirozeně snaží, abyste si mysleli, že jste mnohem chytřejší, než jste.“ Charlie Munger 

 

Život může být plný lítosti, zklamání a frustrací. Stane se takovým, když člověk přehlíží dobré věci, které se mu dějí, a soustředí se na vše špatné. Takový člověk si udržuje pesimistický pohled na život, je kritický k druhým, problémy nafukuje, a to vede k pocitům nespokojenosti, obtížnému hledání radosti a štěstí v každodenním životě.

Každý může udělat špatné rozhodnutí ve vztazích, penězích, kariéře nebo zdraví. Neměl by ale svá rozhodnutí opakovat. Pokud tak činí, vytváří si život plný zklamání a bolesti.

Horoskop dokáže odhalit, jaký život by člověk mohl mít. Někteří astrologové mluví o „hezkém horoskopu“, tedy horoskopu, kde nejsou dynamické konstelace a který je složen jen z příznivých aspektů. Takový horoskop říká, že člověk nebude mít v životě mnoho překážek. Člověk, který se s takovým horoskopem narodí, ale nemusí mít šťastný život. Proč? Protože má svobodnou vůli a může si vybrat jinou cestu.

Přišla ke mně jednou klientka, která byla asi rok rozvedená. Přišla se mě zeptat, kdy najde nového partnera. Říkala, že byla s bývalým manželem 30 let a mají spolu dvě děti. Poznali se, když ještě studoval vysokou školu. Ona neměla ani maturitu. Když otěhotněla, vzali se. Jeho rodina byla k jejich svatbě velmi skeptická. Nevěřili, že by jejich syn s ní mohl být šťastný. Klientka mu však pomáhala s rozhodováním a směrovala ho k budování úspěšné kariéry. Stal se z něho jeden z nejvýznamnějších manažerů ve svém oboru. Řídil několik velkých a úspěšných firem. Vydělal hodně peněz a zajistil rodinu. Paní měla na starosti děti a domácnost a volné chvíle trávila s kamarádkami v kavárně nebo po večerech v barech. Byla velmi atraktivní a muže vždy přitahovala. Manžel neměl ponětí, kde a s kým tráví volný čas, protože se hodně věnoval práci. Rozvedla se s ním. Dle jejích slov byl nudný a ona chtěla někoho zábavnějšího. Milenec jí ale nemohl zachovat její životní úroveň ani nabídnout manželství, protože byl sám ženatý. Nakonec klientka zůstala sama. A to byl důvod, proč se obrátila na nás.


"Skutečná spokojenost neznamená mít všechno, ale být spokojený se vším, co máte." Oscar Wilde


 

Důvody, které mohou vést k mizernému životu:

 

1.               Když lidé postrádají smysl života, mohou být nespokojeni

Bez jasné představy o tom, čeho chcete v životě dosáhnout, se můžete cítit ztraceni a nenaplněni. Prázdnota a nespokojenost často souvisí s přílišným zaměřením na sebe sama.

 

2.               Když mají lidé pocit ztráty kontroly

Lidé se mohou cítit nešťastní, když ztrácí kontrolu nad svým životem, když nechají druhé, aby jim diktovali, co mají/nemají dělat. To může vést k pocitům bezmoci, úzkosti a depresím.

 

3.               Pokud se lidé drží nerealistických očekávání

Lidé, kteří si něco nalhávají, očekávají výsledky, které jsou nepravděpodobné. Někteří lidé si vytvářejí falešné představy, protože se bojí přiznat pravdu. Myslí si, že přiznat pravdu by bylo bolestné. Život ve lži vede k úzkostem.

„Nechtěj, co není, a chtěj, co je, a budeš spokojen.“ Epiktétos

 

4.               Když si lidé vytvářejí domněnky

Domněnky zkreslují naše vnímání a komplikují život. Domněnky si lidé vytvářejí, když nemají odvahu se zeptat. Častým důvodem, že se lidé neptají, je strach, že budou vypadat hloupě nebo se ukáže, že se mýlili. Vychází to z předpokladu, že se lidé domnívají, že všichni ostatní vidí život stejně jako oni. Ve vztazích domněnky vedou k bojům a nedorozuměním, protože si lidé myslí, že není třeba nic vysvětlovat, že jejich protějšek ví, co si myslí.

 

„Vždy je lepší klást otázky než si vytvářet domněnky, protože domněnky nás předurčují k utrpení.“ Don Miguel Ruiz

 

5.               Když se lidé nechovají zodpovědně

Když se lidé nechovají zodpovědně, pak je jejich problémy dohoní. Planetární cykly Saturnu jsou pravidelné a předvídatelné. Ukazují, kdy se situace vyhrotí. Jaký bude budoucí život člověka, určují jeho volby.

 

„V každém okamžiku může rozhodnutí, které učiníte, navždy změnit běh vašeho života.“ Tony Robbins

 

 

MIZERNÝ ŽIVOT NENÍ PERMANENTNÍ !

Dobrou zprávou je, že můžete přehodit výhybku na své životní cestě a vrátit se sami k sobě. Můžete prolomit kruh a vytvořit si lepší život, plný radosti a naplnění. Mizerný život nemusí být trvalý stav.

 

Každý člověk může každodenně udělat rozhodnutí, která povedou k lepšímu životu:


1.               Začněte identifikovat příčiny potíží

Rozpoznejte vzorce chování, zlozvyky a návyky, které vás drží ve stavu nespokojenosti.

Jsou to toxické vztahy? Nenalezení smyslu života? Sepište si, co vás napadne.

Pokud sami nejste schopni rozpoznat, co by vás mohlo blokovat, najděte si psychoterapeuta, mentora nebo kouče, který vám v tom pomůže. Můžete se poradit s námi. Nabízíme analýzu horoskopu nebo koučovací program.

 

„Identifikujte své problémy, ale dejte svou sílu a energii řešení.“ Tony Robbins
 
 

2.               Zaměřte se na osobní rozvoj

Udělejte si každý den čas, abyste se naučili nové dovednosti, věnovali se sami sobě a svým zájmům. Používejte meditaci, afirmace, naučte se techniky zvládání stresu a techniky dýchání. K lepšímu psychickému a fyzickému zdraví pomůže dobrý spánek, sport, procházky v přírodě a vyrovnané vztahy.

Vstávejte brzy a ranní čas si vyhraďte sami pro sebe. Váš den bude úspěšnější, když ho začnete 20 minutovou meditací, afirmacemi před zrcadlem a krátkým fyzickým cvičením. Udělejte si z toho každodenní zvyk. Ranní čas je zázračný a může pomoci zvýšit vaši produktivitu.

 

„Nemusíte být lepší než kdokoli jiný, musíte být lepší, než jste bývali.“ Wayne Dyer
 
 

3.               Rozpoznejte myšlenkové vzorce

Jaké myšlenky se u vás objevují? Jsou spíše pozitivní, nebo negativní? Vše, co se nám nelíbí u druhých, je to, co máme sami v sobě. Svět je jako velké zrcadlo a to, čeho si všimneme u druhých, je ve skutečnosti projekce nás samých, přesněji řečeno náš stav vědomí. Jsme jako mycí houba a nasáváme znalosti podle toho, kdo jsme. Smýšlíme-li pozitivně, pak si všímáme pozitivních věcí. Jsme-li kritičtí, pak slyšíme jen špatné věci. Máte-li pocit, že vás všichni soudí, využívají vás, lžou, pak to není o nich, ale o vás. Vaším jediným nepřítelem jste vy sami.

 

„Nasáváš znalosti na základě toho, kdo jsi.“ Marcus Aurelius
 

6.               Nastolte ve svém životě rovnováhu

Stoikové měli ctnost a tou byla střídmost. Všechno je o rovnováze. Správné množství správných věcí ve správný čas. Střídmost znamená pokoru, slušnost, omezení přemíry impulzů, jako je sexuální touha, marnivost, alkohol nebo hněv. Člověk, který neovládá sám sebe, si do života přivolává negativní energie a problémy.

 
„Rovnováha je životní kompas, nenechá člověka na pospas.“ Sebastián Wortys

7.               Chovejte se zodpovědně

Zodpovědné chování znamená plnit své sliby, vzdát se výmluv a stížností. Nechovat se jako oběť. Neutíkat před problémy. Neobviňovat druhé ze svých nezdarů. Plnit naplánované úkoly.

 

„Úspěch je součtem malých snah, které se den za dnem opakují.“ Robert Collier

 


Na závěr:

Člověk je spolutvůrce svého života. Má ve své moci zvládat potíže a zlepšit svůj život. Každý má svobodnou vůli a může se rozhodnout, co každý den udělá nebo neudělá. Každé ráno si připomeňte, že máte příležitost udělat něco smysluplného. Nic proto neodkládejte a jednejte. Důsledky vašich rozhodnutí a činů se dříve či později projeví.

Autorka: MKB


foto:pixabay.com

 


     

Osobní zpověď

Osobní zpověď

Dopustili jste se v posledním čase něčeho, co vás trápí a co ukazuje na vaši nedokonalost? Pokud se to neslučuje s vaší přirozenou morální integritou, pravděpodobně se za to vědomě nebo nevědomě soudíte.  Více

Tři okruhy vztahů

Tři okruhy vztahů

Naše životy jsou bohaté do té míry, do jaké se nám daří rozšiřovat TŘI OKRUHY VZTAHŮ: Více

Pružnost

Pružnost

Mnoho naší nespokojenosti v životě je způsobeno tím, že naše očekávání nejsou naplněna. Máme potíže přijmout fakt, že věci nejdou podle našich plánů. Když jsme rigidní, bráníme radosti vstoupit do našich životů. Více


Další články