Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Afirmace

foto:unsplash.com

"Nejdříve si řekněte, čím budete, a potom dělejte, co musíte". Epiktétos


Afirmace jsou krátká prohlášení, která se opakují nejlépe nahlas, aby člověka motivovala a ovlivnila jeho život k lepšímu.

I když někteří lidé zpochybňují sílu afirmací, jejich účinky jsou prokázány vědecky. Každodenní opakování afirmací je jednou z nejméně komplikovaných činností, které můžete udělat, abyste změnili svou realitu. Tato technika je účinným nástrojem, který může pozitivně ovlivnit vaše vztahy, finanční situaci, zdraví nebo práci. Opakování afirmací snižuje stres, zvyšuje sebevědomí, pomáhá produktivitě a přináší úspěchy ve studiu nebo v práci.

Afirmace jsou krátké věty, které pomáhají přeprogramovat naše podvědomí. Proto se afirmace musí opakovat co nejčastěji, aby je podvědomí přijalo za své. Všechna prohlášení by měla být provázena pozitivními emocemi, měli byste se při jejich opakování cítit dobře. Afirmacím byste měli věřit, jinak vám nepomohou.

"Neustále opakování přináší přesvědčení." Robert Collier

Afirmace musí vždy být v přítomném čase a musí být pozitivní. Vesmír vám dopřeje jen to, na co zaměřujete pozornost. To je zákon přitažlivosti. Proto nemůžete používat afirmace, kde je předpona – ne. Špatné afirmace jsou tedy: Nechci být nemocný. Nechci být chudý. Nechci zůstat sám. Místo toho používejte pozitivní prohlášení jako: Jsem zdravý. Jsem úspěšný a bohatý. Mám krásný a milující partnerský vztah.

Afirmace si opakujte nejlépe ráno a večer v koupelně před zrcadlem. Afirmace si můžete také nahrát a poslouchat je při cestě do práce nebo do školy. Případně si afirmace můžete psát.

Pracujte intenzivně vždy jen s několika afirmacemi. Je to pak mnohem účinnější než pracovat méně často s dlouhým seznamem. 

 

Příklady oblíbených afirmací:

Jsem v bezpečí.

V mém světě je všechno v pořádku.

Jsem tvůrce své nálady.

Moje tělo je každým dnem zdravější a krásnější.

Mám spoustu energie.

Věřím, že všechno je možné.

Mám se ráda, a proto dělám práci, která mě baví a dostávám za ni velmi dobře zaplaceno.

Stále nacházím nové způsoby, jak vydělat více peněz.

Kdykoliv utratím nebo rozdám peníze, vrátí se mi znásobené.

S láskou v srdci odpouštím všem, kdo mi kdy ublížil.

Čím více lásky dávám, tím více jí mám.

Mám se ráda, a proto bydlím v útulném a pohodlném bytě, který uspokojuje všechny mé potřeby.


Autorka: MKB

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto:pixabay.com

     

Změna

Změna

Nic ve vašem životě se nestane, pokud neuděláte první krok ke změně. Nikdo nepřijde a nezachrání vás. Ani vaše rodiče, ani přátelé, ani zaměstnavatel, ani vláda. Ať už se vám to líbí, či nikoliv, změna začíná a končí u vás. Více

Konflikty a krize ve společnosti

Konflikty a krize ve společnosti

Jak už jsme v předpovědích dříve uváděli, stojíme na prahu historických společensko-politických změn, které jsou počátkem nového cyklu. Nové okolnosti přináší u mnohých lidí rozčarování, překvapení, chaos a pocity ztráty kontroly nebo dokonce marnosti. Více

Brzda jménem iluze

Brzda jménem iluze

Iluze limitují. Neustále uvádí v mylnou víru to, že jsme my sami nebo situace a lidé kolem nás jiní, než opravdu jsou. Více


Další články