Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Znamení Váhy

Foto: Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net


23. září - 23. října

Vzdušné znamení

Modalita: základní

Vládce: Venuše

Analogie k 7. domu

Den: pátek

Číslo: 6

Žádné jiné znamení zvěrokruhu neoplývá takovým šarmem a není tak společenské jako Váhy. Díky Venuši, která jim vládne, jsou zrozenci tohoto znamení obdařeni talentem navodit příjemnou atmosféru konverzace, jsou zdvořilí, mají vybrané chování a estetické cítění. Není proto divu, že se v tomto znamení diplomacie, umění a vztahů narodilo mnoho významných osobností z uměleckých a politických kruhů. Hodnoty, jako je dobro, pravda a krása, jsou pro zrozence Vah velmi důležité. Snaží se je hledat ve všech oblastech svého života. Tím si způsobují mnohé potíže. Váhy touží po náklonnosti a mají potíže říci ne. Obvykle slíbí více, než mohou splnit. Jejich potřeba oblíbenosti vede k vyhýbání se hádkám a konfliktním situacím. Lidé tohoto znamení se druhým příliš přizpůsobují a jsou nerozhodní.

Pozitivní rysy: 

 • smysl pro diplomacii
 • elegance
 • spravedlnost 
 • rovnoprávnost
 • potřeba krásy a harmonie
 • logické myšlení
 • takt
 • společenskost
 • přizpůsobivost.

Slabiny:

 • Lichotí. Má strach z neoblíbenosti. Snaží se být s každým zadobře.
 • Je nerozhodný. Vždy pečlivě zvažuje všechny možnosti a žádá druhé o radu.
 • Je neupřímný, zbabělý. Zrozenec znamení Vah má hrůzu z konfliktů. Vždy se snaží najít zlatou střední cestu.
 • Je domýšlivý, samolibý.
 • Je nesamostatný. Zrozenec znamení Vah nedokáže žít sám. Potřebuje ochranu. I v pracovním prostředí se obklopuje týmem lidí.
 • Je přelétavý. Zrozenec znamení Vah touží po potlesku, náklonnosti. Proto neustále hledá partnery/partnerky, přátele, kteří ho budou obdivovat.
Hlavní motivace: spravedlnost

Muž Váhy

Muži narození ve znamení Vah jsou romantici. Dokonale ovládají umění svádění. Jejich tajnou zbraní jsou lichotky a vybrané způsoby chování. Protože lpí na fyzické dokonalosti, budou hledat ženu, která je krásná a elegantní. Mnohdy je zaujme přitažlivý obličej, ale nevšimnou si nedostatků charakteru. Žena, která podlehne svodům zrozenci ve znamení Vah, by měla vědět, že to je muž, jenž se obtížně orientuje ve svých citech. Vše racionalizuje a předkládá logické argumenty. Protože však má silnou potřebu s někým sdílet život, bude si vysoko cenit manželství. Je společenský a svou partnerku bude zapojovat do všech svých aktivit.

Žena Váhy

Ženy-Váhy jsou většinou velmi přitažlivé. Dbají o svůj vzhled a krásné zůstávají do pozdního věku. Nikdo neovládá umění flirtování a koketování jako Váhy. Nerady žijí samy. Partnerství potřebují pro udržení harmonie a vnitřního klidu. Svého partnera si však pečlivě vybírají. Od muže očekávají, že s nimi bude sdílet jejich sny, představy i názory a poskytne jim život v luxusu. I když jsou schopny si na sebe a svůj vysoký standard vydělat, ochotně přenechávají finanční záležitosti na svém partnerovi. Jsou ztělesněním ženskosti, ale je jim vlastní i mužská logika, pronikavý intelekt, úžasné analytické schopnosti a organizační talent. Své schopnosti však nedávají najevo a rozhodně se nesnaží otevřeně soupeřit se svým partnerem. Protože je žena Váha perfekcionistka, nevěří své fyzické kráse a neustále na sobě hledá chyby. Potřebuje být neustále ubezpečovaná, že je ta nejkrásnější.

Váhy si nejlépe rozumí:

 • v partnerském vztahu se zrozenci znamení Berana, Blíženců, Lva, Panny, Vah, Střelce, Kozoroha nebo Vodnáře.
 • v práci/v byznysu s lidmi narozenými ve znamení Lva, Panny, Vah a na počátku znamení Střelce nebo Vodnáře.

Část těla:

ledviny, močový měchýř, bedra, endokrinní systém.

Kameny a drahokamy:

modrý safír, opál, růženín, jaspis, jade, růžový korál, akvamarín.

Barvy:

pastelové - růžová, světle modrá, zelená

foto:Boykung/freedigitalphotos.net

Vůně:

Růžový olej působí harmonicky na tělo i mysl. Posiluje vnímavost ke krásám světa a podporuje smysly a sexuální touhu.

Tarotová karta:

Justice – Spravedlnost

Na této kartě bývají zobrazeny Váhy spravedlnosti a meč, který si prosekává cestu nepoctivostí a přeludem a nastoluje spravedlivé řešení. Karta vyžaduje vyvážený životní postoj a odpovědnost za jednání.

Váhy vhodné povolání

Zrozenci znamení Vah rádi spolupracují s druhými, jsou přizpůsobiví, potřebují spravedlnost, mají cit pro krásu a estetické cítění. Proto se pro ně hodí kariéra, jako je:

bytový architekt, módní návrhář, šperkař, grafik, ilustrátor knih, hudební skladatel, hudebník, zpěvák, herec, tanečník, spisovatel, básník, vizážistka, manikérka/pedikérka, plastický chirurg, dermatolog, urolog, krejčí, švadlena, restaurátor, maskér, obchodník s uměním, galerista, modelka, kadeřník, stevard, politik, diplomat, právník, soudce, prokurátor, vyjednávač, prostředník, ředitel personálního odboru, poradce pro partnerské a rodinné vztahy, seznamovací agent, sekretářka, osobní asistent, hosteska, recepční luxusního hotelu, fotograf, pracovník reklamy, pracovník vydavatelství, sochař, obchodník s luxusním prádlem.

foto:stockimages/freedigitalphotos.net

Vhodné místo k žití/dovolená

Argentina, Burma, Čína, Lybie, Rakousko - Vídeň, Portugalsko - Lisabon, Francie - Arles, Saudská Arábie, kulturní centra, luxusní zámořské lodě.

Vhodný dárek pro Váhy

Muži a ženy ve znamení Vah mají cit pro hezké věci. Nechcete-li je urazit, pak jim nedávajte levné a nevkusné dárky. Snažte se je obdarovat něčím opravdu exkluzivním. Radost jim udělají luxusní hodinky, diamantové a safírové šperky. Také umělecké předměty - obrazy, vázy, porcelán či svícny je potěší. Nemáte-li peníze na dražší dárek, potom  jim kupte čajovou soupravu, lístky do divadla, CD s oblíbenou hudbou nebo knihy o umění a módě. Z parfémů a kosmetiky volte známé značky.

Jak si získat Váhy

 • V jejich společnosti buďte vždy hezky a čistě oblečeni. Zrozenci znamení Vah si všimnou i vašeho účesu, čistoty nehtů a bělosti zubů.
 • Dávejte pozor na vůni. Zrozenci znamení Vah mají citlivý nos.
 • Pochvalte jejich vzhled, oblečení, šperky, hodinky.
 • Vyvarujte se hádek a konfrontací.
 • Pomozte jim se rozhodnout. Zrozenci znamení Vah jsou váhaví a dělá jim potíže zvolit nejvhodnější variantu.
 • Nepomlouvejte před nimi druhé lidi.
 • U nového projektu či činnosti se vždy snažte zmínit všechna „pro a proti“.

Váhy – rodič

Je spravedlivý a nemá rád konflikty. S dítětem hodně komunikuje a chová se přátelsky. Není to autoritářský typ rodiče. Pravidla chování stanovuje po diskuzi s dítětem. Touží po dokonalosti, a proto má velké nároky. Především mu záleží na dobrých výsledcích ve škole. Očekává, že jeho dítě získá nejvyšší možné vzdělání.

Váhy – dítě

Je to obvykle pohledné a milé dítě, které svého šarmu využívá. Má přirozený cit pro harmonii a umělecké nadání. Je nerozhodné a váhavé. Nedávejte mu na vybranou na poslední chvíli, nebude schopno se rychle rozhodnout. Mívá tendence k lenivosti. Spíše než sám se projevuje v rámci kolektivu.


     

Znamení Kozoroh

Znamení Kozoroh

Vládcem znamení Kozoroha je Saturn. V horoskopu symbolizuje disciplínu, vytrvalost, důslednost a kontrolu. To jsou i charakteristické rysy, které převládají u zrozenců tohoto mocného znamení. Kozorozi mohou navenek působit nenápadně (především do 30. roku svého života), ale jsou ambiciózní a v životě to obvykle dotáhnou hodně daleko. Berou život vážně, nejsou spontánní a hraví jako třeba zrozenci ohnivých znamení.                      Více

Znamení Vodnář

Znamení Vodnář

Ve znamení Vodnáře se narodilo mnoho myslitelů, objevitelů a umělců, kteří svými vizionářskými myšlenkami předběhli svou dobu (Mozart, Lincoln, Darwin, Verne, Edison, Koperník, Joyce a mnoho dalších). Vládcem znamení Vodnáře je Uran. Ve zvěrokruhu symbolizuje silnou touhu po svobodě, ničení starých a přežitých struktur, pokrok, reformátorství a humanismus.                               Více

Znamení Ryby

Znamení Ryby

Symbolické vyjádření tohoto znamení ukazuje na dvě ryby, které jsou spojené, ale snaží se plavat opačným směrem. Jedna ryba vystihuje skutečný svět, ta druhá je symbolem hloubek moří a citů. I tato představa popisuje jedince zrozené ve znamení Ryb. Musí v sobě rozpoznat obě tyto dimenze a vyrovnat se s nimi. Nejlepší cestou je umění a tvořivost.               Více


Další články