Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Znamení Lev

Foto: Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net


22. červenec – 23. srpen

Ohnivé znamení

Modalita: pevná

Vládce: Slunce

Analogie k 5. domu

Den: neděle

Číslo: 1

Vládcem znamení Lva je Slunce. Není tedy divu, že lidé narození v tomto znamení potřebují zářit a být středem pozornosti. V žádném jiném znamení se nenarodilo tolik králů, generálů, vůdců a umělců, jako ve znamení Lva.  Lvi chtějí být vítězi, a proto to ve většině případů dotáhnou opravdu daleko. Budují si pozitivní image přitažlivého a úspěšného člověka, který vyzařuje sebejistotu. Lvi milují sami sebe, život, lesk, slávu a potlesk davu. Jsou společenští, velkorysí a rádi druhým pomáhají. Jsou totiž závislí na obdivu a chvále. Lev se nerad druhým přizpůsobuje, nenávidí omezování a nechce se zabývat nudnými činnostmi. Ty se vždy snaží přenést na někoho jiného. Lev dlouhodobě nesnese podřízené postavení. Potřebuje hrát důležitou roli a pokud se mu nepodaří získat odpovídající společenské postavení, pak to obvykle odnáší jeho rodina, kde na sebe bude strhávat pozornost dramatickými a emocemi nabitými scénami. Lev potřebuje mít pocit, že se celý svět točí kolem něho. Bojí se neoblíbenosti a průměrnosti. Lvi chtějí prožívat radost, a proto se vyhýbají prohrám, ponížení, krizím a životním otřesům.

Pozitivní rysy:

 • Sebejistota
 • velkorysost
 • podnikavost
 • důstojnost
 • společenskost
 • vznešenost

Stinné stránky:

 • Lev je pyšný, domýšlivý. Chová se jako král.
 • Očekává, že ho všichni budou obdivovat.
 • Má rád pocit, když jsou na něm druzí závislí.
 • Je to superman. Neumí požádat o pomoc. Chce působit mocně a silně.
 • Rád se do všeho plete. Na všechno má svůj názor.
 • Je sebestředný. Málokdy někoho pochválí.
 • Nerad se přizpůsobuje.
 • Je extravagantní. Žije si nad poměry.


Hlavní motivace: získat obdiv a respekt

Muž Lev

Muž Lev se rád zamilovává. Hledá krásu a romantickou lásku. Při svádění bude používat velkolepá gesta a dá své partnerce najevo, že je jedinečná. Na oplátku od ní bude očekávat, že mu bude věnovat všechen svůj čas a bezmezně ho obdivovat. Lev nehledá samostatnou ženu. Nesnesl by, aby věnovala příliš pozornosti své kariéře, zálibám nebo tvůrčí činnosti. Má pocit, že by se její život měl točit pouze okolo něj a že by měla podporovat jeho tvůrčí počiny a aktivity. Lev je obvykle věrný. Protože mu však nebude stačit obdiv jedné ženy, bude si  "udržovat" zástup ctitelek. Lev nebývá žárlivý. A když, tak to není projev strachu ze ztráty partnerky, ale z pocitu prohry a zraněné pýchy.

Žena Lev

Žena Lev je temperamentní, půvabná, chytrá a sexy. Není krotká a nerada se přizpůsobuje. Je to výrazná osobnost a chce, aby s ní tak bylo zacházeno. I když se někdy chová jako přítulná kočička, šikovně tím maskuje svůj egocentrismus. Lvice se obvykle nápadně obléká a ráda přitahuje pozornost. Miluje velkorysý životní styl. Chce zažívat velkolepou lásku, která je dramatická a magická. Nikdy se nespokojí s málem. Lvice má tendence se obklopovat lidmi, kteří jí lichotí a obdivují ji. Očekává, že s ní druzí budou zacházet jako s královnou. Pokud tak nečiní, bere je jako konkurenci. Především ženy. Vedle sebe by Lvice měla mít buď dostatečně silného partnera, který „ustojí“ její královské manýry, nebo si najít takového, který ji bude bezmezně obdivovat. Dělá si mocenské nároky na partnera, a tak ve vztahu se silnějším mužem může docházet ke konfliktům. Lvice je věrná, protože dle jejích romantických představ patří věrnost k lásce. A to samé očekává od svého partnera. Žena narozená ve znamení Lva je žárlivá kočka, která nestrpí jiné ženy v blízkosti svého vyvoleného. Zradu zřídka dokáže odpustit. Zrazená důvěra je obrovskou ranou a ponížením. Zraněná pýcha ze Lvice udělá nesmiřitelného protivníka, který je schopný všeho.

Pokud si muž chce získat srdce Lvice, pak ji nesmí nikdy podceňovat, musí ji zahrnovat komplimenty a dovolit jí, aby si našla práci, činnost či aktivitu, kde využije svého kreativního nadání, organizačního talentu a schopnosti ovlivňovat lidi. Když si Lvice najde oblast mimo rodinu, kde bude moci zářit, pak se z ní stane věrná a velkorysá partnerka, která bude skvělou matkou a bude svého muže zahrnovat velkolepou láskou.

Lvi si nejlépe rozumí:

 • v partnerském vztahu se zrozenci znamení Býka, Blíženců, Štíra, Střelce, Vodnáře nebo Ryb.
 • v práci/v byznysu s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Panny, Vah, Kozoroha, Střelce a Ryb.

Část těla:

srdce, krevní oběh, páteř

Kameny a drahokamy:

zlato, jantar, tygří oko, rubín, diamant, citrín

Barvy:

žlutá, oranžová

foto:Grant Cochrane/freedigitalphotos.net

Vůně:

Vůně mandarinky je antiseptická, stimuluje lymfatický systém i trávení.

Tarotová karta:

Strength – Síla

Tato karta znamená odhodlanost, fyzickou sílu, vytrvalost, schopnost vypořádat se s jakoukoli překážkou.

Lvi vhodné povolání

Lvi jsou rození vůdci. Hodí se pro práci, kde využijí svého vrozeného šarmu, vřelosti a sebevědomého chování. Vyhovovala by jim práce, jako je:

politik, módní návrhář, tanečník, herec, tv/filmový producent, podnikatel v zábavním průmyslu, umělecký agent, muzikant, taneční mistr, kapelník, profesionální sportovec, manažer sportovního klubu, reklamní agent, zlatník, obchodník se zlatem a drahými kovy, chirurg, kardiolog, publicista, mluvčí, kadeřník, coach, učitel, poradce, lektor, ředitel vzdělávacích zařízení, burzovní makléř, investiční specialista, hazardní hráč, bytový architekt, režisér, pracovník v divadle, manažer, reprezentant firmy, obchodník s luxusním zbožím, voják.

Vhodné místo k žití/dovolená

Oblast Alp, Itálie-Řím, Francie-riviéra, Česká republika-Praha, Turecko, jižní Irák, Libanon, Indie, USA-Kalifornie, Chicago, Philadelphie, Dubaj, Egypt, a dále džungle, pralesy, hrady.

foto:franky242/freedigitalphotos.net

Vhodný dárek pro Lvy

Lvům udělá radost vše, co je okázalé a blýskavé. Mělo by se jednat o hodnotný a luxusní dárek. Budou nadšeni ze zlatých šperků a hodinek. Z drahých kamenů volte diamanty a rubíny. Nemáte-li dostatek peněz na drahé šperky, kupte jim nápadnou bižuterii. Lvi jsou rádi středem pozornosti, nebojí se výstředností. Z parfémů volte silné vůně. Ženám udělají radost různé ozdoby do vlasů a knihy o rodičovství a výchově dětí. Muži ocení kvalitní víno. Sluneční brýle, knihy o celebritách, společenské hry či zaplacená lóže v divadle či opeře jsou rovněž vhodné dárky pro muže i ženy v tomto znamení.

foto:Aleksa D/freedigitalphotos.netJak si získat Lvy

 • Pokud od Lva něco potřebujete, začněte komplimentem. Chvalte, chvalte, chvalte.
 • Věnujte jim pozornost. Dejte jim najevo, že jsou jedineční.
 • Buďte zábavní. Lvi jsou rádi s lidmi, kteří se rádi baví.
 • Nikdy je nekritizujte.
 • Nepřipomínejte jim neúspěchy.
 • Buďte loajální.
 • Podřiďte se jejich vůli.

Lev – rodič

Je vřelý, hravý a kreativní. Má ale velká očekávání. Chce, aby dítě vynikalo ve všem, co dělá. Lev by se měl naučit být diplomatičtější a respektovat potřeby dítěte.

Lev – dítě

Potřebuje aktivity, ve kterých může vynikat a být obdivováno. Rodiče by měli dítě neustále chválit a podporovat ho v jeho zájmech. Také by měli šetřit kritikou. Malý Lev je na negativní hodnocení velice citlivý.


     

Znamení Štír

Znamení Štír

Štír má ze všech dvanácti znamení nejhorší pověst. Je to však obvykle tím, že je chybně vykládán. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi emocionální a berou vše neuvěřitelně vážně. Jejich citové projevy se pohybují v extrémech: pozitivní - negativní, bílá - černá. Dokáží být zábavní, přátelští a vřelí a stejně tak zamlklí a chladní. Je velmi obtížné rozpoznat, co se děje pod jejich povrchem.  Jsou obdařeni obrovskou vůlí a  intuicí, která se nemýlí.    Více

Znamení Střelec

Znamení Střelec

Lidé narození ve znamení Střelce jsou vizionáři, kteří často svými myšlenkami předběhnou dobu. Jsou to zvěstovatelé vyšších ideálů, kteří pátrají po smyslu a seberealizaci. Chtějí život dokonale prozkoumat a pochopit. Mají nos na nové příležitosti a jdou štěstí vstříc. Proto se jim obvykle v životě daří. Pokud se jim zrovna něco nepovede, nepropadají skepsi a hned si najdou jiný cíl.                                 Více

Znamení Kozoroh

Znamení Kozoroh

Vládcem znamení Kozoroha je Saturn. V horoskopu symbolizuje disciplínu, vytrvalost, důslednost a kontrolu. To jsou i charakteristické rysy, které převládají u zrozenců tohoto mocného znamení. Kozorozi mohou navenek působit nenápadně (především do 30. roku svého života), ale jsou ambiciózní a v životě to obvykle dotáhnou hodně daleko. Berou život vážně, nejsou spontánní a hraví jako třeba zrozenci ohnivých znamení.                      Více


Další články