Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Znamení Blíženci

Foto: Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net


21. květen – 21. červen

Vzdušné znamení

Modalita: proměnlivá

Vládce: Merkur

Analogie k 3. domu

Den: středa

Číslo: 5

Symbolem znamení Blíženců jsou dvojčata z řecké mytologie Kastor a Pollux. Jeden byl obyčejný smrtelník, druhý byl nesmrtelný. Tak i jedinci zrození v tomto znamení se vyznačují jistou dualitou a rozpolceností. Je to znamení vzdušné a proměnlivé, doménou Blíženců je oblast komunikace.

Vládnoucí planetou znamení Blíženců je Merkur. V horoskopu symbolizuje pohyblivost, komunikační schopnosti, myšlení, nervový systém a dýchací soustavu. Lidé narození v tomto znamení se proto vyznačují živým intelektem, zvídavostí, výmluvností a vynalézavostí. Pro Blížence jsou sdělování a výměna myšlenek velmi důležité. Jsou obvykle jazykově nadaní. Nemají potíže navazovat nové vztahy. Ve společnosti jsou vítaní pro svůj smysl pro humor a mnohostranné zájmy i znalosti. Konverzace s nimi není nikdy nudná. Protože je zajímá tolik věcí, zůstávají na povrchu. Nejsou to lidé, kteří by se specializovali. Jejich přelétavost, neklid a netrpělivost jim nedovolí se zastavit a zkoumat věci do hloubky. Což může vést k zploštělému intelektualizování. U Blíženců se často vyskytují výkyvy nálad. Nadšení a optimismus střídají propady a chmury.

Pozitivní rysy: 

 • adaptabilita
 • společenskost
 • všestrannost
 • zvídavost
 • přátelskost
 • komunikativnost
 • rozmanitost
 • vtipnost.Stinné stránky:

 • Je lakomý. Blíženec druhé nepozve a nezaplatí.
 • Je přelétavý a mívá paralelní vztahy.
 • Chybí mu důslednost. Není schopen zahájenou činnost dokončit.
 • Je povrchní. Blíženec toho zná hodně, ale málokdy důkladně.
 • Je nezodpovědný a nevyzpytatelný. Blíženec vždy něčím překvapí.
 • Odmítá přijmout téměř jakýkoliv závazek. Vždy si nechává otevřená zadní vrátka. Je nespolehlivý.
 • Není schopen přiznat chybu.
 • Zpochybňuje názory druhých. Všechno relativizuje. Bývá necitelný, agresivní.
 • Je sobecký. Rychle zapomíná na pomoc, kterou mu druzí poskytli.
 • Je malicherný a velmi kritický k drobným nedostatkům.
Hlavní motivace: intelektuální stimulace

Žena Blíženci

Ženy narozené ve znamení Blíženců mají v sobě něco věčně dětského. Mají obvykle vyšší postavu a jsou štíhlé. Vypadají mladší, než ve skutečnosti jsou, a svůj mladistvý vzhled si udrží do pozdního stáří. Neustále potřebují duševní a tělesný pohyb. Lépe si rozumí s muži než se ženami. To však neznamená, že by neměly kamarádky. Není jich však mnoho. Jsou nestálé a rozporuplné. Soužití se ženou narozenou ve znamení Blíženců není nejjednodušší. Muže okouzlí svou všestranností, hravostí a intelektuální obratností. Nemá potíže navázat vztah. Ráda flirtuje a ráda se baví. Potíž nastává, když dojde na city. Žena Blíženec má strach z citové vázanosti a problém někde zakotvit. Proto si obvykle nechává otevřená zadní vrátka. Je nevypočitatelná. Potřebuje osobní svobodu. Obvykle vstoupí do manželství a založí rodinu až v době, kdy zrealizuje své mnohé plány. Potřebuje mít podnětnou práci, hodně cestovat, učit se novým věcem a mít neustále nové zážitky. Ženy Blíženci si nejlépe rozumí s dalšími vzdušnými znameními - Vodnáři a Váhami. Muži Střelci budou sdílet jejich zájem o dobrodružství. Přitahovat by je mohli i muži narození ve vodních znameních. Takové svazky však obvykle dlouho nevydrží, protože ženy znamení Blíženců mají hrůzu z citových nároků. Vyžadují muže, který umí komunikovat. Chcete-li si získat a udržet tuto věčnou dívku, pak ji poskytněte hodně volnosti. Potřebuje společnost a stále nové podněty.

Muž Blíženci

Blíženci nesnáší samotu. Mají sklony navazovat rychlé vztahy. Rádi flirtují. Namlouvání je baví. Ženy zaujme jejich mladistvý vzhled, kultivovanost, sečtělost a mnohostrannost zájmů. Muž Blíženec potřebuje svůj myšlenkový svět s někým sdílet, a proto ho bude přitahovat žena, která má co říct a intelektuálně se mu vyrovná. Potřebuje dostatek prostoru a volnosti. Pokud je ve vztahu, který ho začne tísnit, nebo se objeví citové nároky, většinou z něho utíká. Bojí se závazku. Z citů má obvykle panickou hrůzu. Dělá mu potíže vyjádřit emoce a často se snaží je zadržovat a obcházet. Protože je muž narozený ve znamení Blíženců neklidný, chce mít zajímavý a aktivní život. To se občas nedaří skloubit s tradičním modelem rodinného soužití. Muž Blíženec není vhodný pro ženy, které očekávají od partnerů finanční zabezpečení, jistou budoucnost a mají majetnické sklony. 

Blíženci si nejlépe rozumí:

 • v partnerském vztahu s lidmi narozenými ve znamení Berana, Býka, Raka, Panny, Vah, Štíra, Střelce, Vodnáře a Ryb.
 • v práci/v byznysu se zrozenci znamení Berana, Býka, Panny, Vah, Střelce, Vodnáře nebo Ryb.

Část těla:

ramena, paže, ruce, plíce a průdušky.

Kameny a drahokamy:

turmalín, citrín, tygří oko, jantar, žlutý karneolFoto:Boykung/freedigitalphotos.net

Barvy:

žlutá, hnědá

Vůně:

Vůně citrónu posiluje životní energii, dodává sebedůvěru a posiluje schopnost koncentrace. Používá se při nachlazení, chřipce a infekcích.

Tarotová karta:

The Lovers – Milenci

Tato karta představuje nesnadnou volbu, která je nelehká, protože si člověk uvědomuje, že ať se rozhodne jakkoli, vždy to bude spojeno s nějakou obětí a bude to mít závažné důsledky.

Blíženci vhodné povolání

Zrozenci tohoto proměnlivého znamení potřebují zaměstnání, které přináší změnu a dává jim možnost komunikovat a setkávat se stále s novými lidmi. Pro ně je vhodná práce, jako je:


novinář
, tv zpravodaj, redaktor, komentátor, korektor, telefonní operátor, obchodník, překladatel, tlumočník, lektor, mluvčí, řečník, textař, režisér, spisovatel, učitel, osobní asistent, recepční, pošťák, průvodčí, PR, pracovník reklamní agentury, marketingový specialista, pracovník cestovní kanceláře, průvodce, profesionální šachista, sociolog, prodavač, taxikář, realitní makléř, burzovní makléř, knihkupec, lit. vědec, lit. kritik, tanečník, diskžokej.
foto:graurrazvanionut/Freedigitalphotos.net

Vhodné místo k žití/dovolená

severní Afrika, Arménie, Dánsko, Belgie, Sardínie, USA-San Francisco a New York, Anglie-Londýn, Španělsko-Cordoba, Německo-Norimberk, centra měst, vzdělávací a zábavní místa.

Vhodný dárek pro Blížence


Blíženci rádi komunikují. Jsou neklidní a neustále v pohybu, proto nemají rádi velké a objemné dárky. Kupte jim zajímavé pero, mobilní telefon nebo notebook. Radost jim udělá i předplatné časopisu o cestování, DVD se zajímavými filmy, knihy nebo programy do počítače, které podněcují jejich intelekt. Budete-li jim kupovat klenoty, pak volte spíše něco menšího a neobvyklého. Blížencům nemusíte kupovat drahé šperky. Radost jim udělá i netradiční bižuterie. Z parfémů volte mezi novinkami. Blíženci jsou zvídaví a zajímá je vše nové. Překvapíte je, když je obdarujete něčím, co ještě neznají.


foto:thaikrit/freedigitalphotos.net

Jak si získat Blížence

 • Nechte Blížence mluvit. Rád se poslouchá.
 • Poslouchejte pozorně, co Blíženec říká, a pochvalte jeho komunikační dovednosti a vysoký intelekt.
 • Chcete-li si získat Blížence, musíte mít nějaké zajímavé téma k rozhovoru.
 • Blíženci chodí obvykle pozdě. Plánujete-li si s Blížencem schůzku, počítejte s tím a nekritizujte ho za pozdní příchod.
 • Představte Blížence svým přátelům a známým. Blíženci se rádi seznamují s novými lidmi.
 • Přicházejte se stále novými nápady. Blíženci potřebují stimulovat mysl.
 • V restauraci či v kavárně za Blížence zaplaťte. Nečekejte, že by Blíženec pozval vás.

Blíženci – rodič

S dítětem komunikuje jako s dospělým. Očekává, že dítě pochopí, co se od něj požaduje, a bude samostatné. Není tolerantní a dokáže být dost kritický. Chybí mu empatie a vřelost. Děti narozené v zemských a vodních znameních mohou mít s takovou výchovou potíže.

Blíženci – dítě

Je to zvídavé, chytré a neposedné dítě, které pořád mluví. Jeho mysl je neklidná a potřebuje být neustále stimulována. Bude mít mnoho zájmů, které se budou často měnit. Je netrpělivé a málokdy dotáhne něco do konce. Rodiče by měli být důslední a naučit ho dokončovat věci. Má potíže i s dochvilností. Často si vymýšlí. Potřebuje nabitý program, jinak se nudí.


     

Znamení Rak

Znamení Rak

Znamení Raka je velmi dobře vystiženo jeho symbolem. Rak má měkké a snadno zranitelné tělo, které však chrání tvrdý krunýř. K cíli se přibližuje nepřímo. Nebojuje, není agresivní a když jednou něco získá, pak si to udrží. Lidé narození v tomto znamení jsou podobně citliví a zranitelní, a proto se chrání před okolním světem. Používají jemné manipulace k získání toho, co potřebují.                                      Více

Znamení Lev

Znamení Lev

Lev symbolizuje v přírodě krále zvířat a tak se chovají i lidé zrození v tomto znamení. Chtějí zářit, být obdivováni a dominovat nad svým okolím.                                Více

Znamení Panna

Znamení Panna

Panně je přisuzována symbolická postava Panny Marie, která je plodná, silná, čistá a mocná. Tak se projevují i ti, kdo se narodili v tomto znamení. Jsou také soběstační, realističtí a pracovití.                                                    Více


Další články