Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Znamení Býk

Foto: Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net

20. dubna – 21. května

Zemské znamení

Modalita: pevná

Vládce: Venuše

Analogie k 2. domu

Den: pátek

Číslo: 6

Vládcem znamení Býka je Venuše - planeta lásky a krásy. Není tedy divu, že lidé narození v tomto znamení jsou obdařeni půvabem a vkusem. Mají v sobě přirozenou smyslnost a žádostivost. Jsou zaměřeni na materiální svět. Býk je fyzické znamení. Jeho zrozenci mají potřebu se obklopovat hezkými věcmi a pohybovat se v krásném prostředí. Býci jsou obdařeni vytříbeným vkusem. Jsou to romantici a vyznavači tradičních hodnot. Jsou realističtí, rozvážní a stálí. Znamení Býka není znamením asketů.

Pozitivní rysy: 

 • praktičnost
 • stálost
 • vytrvalost
 • trpělivost
 • tvořivost
 • houževnatost
 • smyslnost
 • důslednost
 • dobrota.

Slabiny:

 • Je nesnášenlivý, má předsudky. Uvádí se, že ve znamení Býka se narodilo nejvíce diktátorů a náboženských fanatiků.
 • Chybí mu tolerance. Je tvrdohlavý, Býka je těžké přesvědčit.
 • Má sklony využívat druhé lidi. Býci se rádi nechávají vydržovat.
 • Je pohodlný, poživačný. Býk má rád dobré jídlo a pití.
 • Sbírá předměty. Lpí na svém majetku.
 • Je to realista. Nikdy neriskuje.
Hlavní motivace: vlastnit

Muž Býk

Muži narození ke konci dubna a v květnu jsou hrdí na svou sexuální výkonnost. Fyzická krása je pro ně důležitá a je to jeden z hlavních atributů, které u své partnerky hledají. Muži - Býci si zakládají na své mužnosti a projevují to ve svém vystupování, stylu oblékání a majetnickým chováním vůči partnerce. Jsou konzervativní a lpí na zvycích. V partnerském vztahu hledají stabilitu a citovou věrnost. Mají velký pocit zodpovědnosti. Pokud jsou naplněny jejich potřeby, budou věrní. Jsou to muži, kteří se nechávají hýčkat a lpí na tradičním rozdělování partnerských rolí. Kdo dává přednost rovnoprávnosti a jisté hloubce ve vztahu, měl by hledat mezi zrozenci jiných znamení.

Žena Býk

Ženu – Býka si získáte, když budete uspokojovat její smysly. Berte ji do drahých restaurací, potrpí si na dobré jídlo a pití. Kupujte ji květiny a parfémy, má ráda příjemné vůně. Pozvěte ji na koncert. Býci jsou obdařeni hudebním sluchem a obvykle mají i pěkný hlas. Kupujte ji drahé a luxusní oblečení, v oblibě má jemné a přírodní látky. Žena narozená v tomto stabilním znamení dává přednost kvalitě před kvantitou. Svého partnera si bude pečlivě vybírat. Vztah bere velmi vážně, proto bude mít i tendence být majetnická a žárlivá. Zaujme ji muž hmotně zabezpečený, který ji zajistí život v luxusu. Protože je žena Býk tak stabilní a praktická, bude vyhledávat společnost muže, který je jejím opakem, tedy muž rozhodný, hravý, riskující a intuitivní.  Její pozornost bude přitahovat muž narozený v některém z ohnivých znamení, obvykle Beran nebo Lev. Jejím vyvoleným se patrně stane člověk, který má blízko do světa prominentů.

Býci si nejlépe rozumí:

v partnerském vztahu se zrozenci znamení Berana, Raka, Štíra, Kozoroha, Střelce či Vodnáře.

v práci/v byznysu s lidmi narozenými ve znamení Berana, Býka, Blíženců, Lva, Panny, Vah a Štíra.

Část těla:

krk, hrdlo, uši, hlasivky, štítná žláza

Kameny a drahokamy:

smaragd, růženín, modrý akvamarín, růžový opál, růžový křemen, modrý  a růžový safír.                                                 

Kov, nerost:

měď

Foto:Boykung/freedigitalphotos.net

Jídlo:

špenát, jablka, červená řepa, hrušky, chřest, artičok, pšenice.

Barvy:

světle zelená, růžová, světle modrá

Vůně:

Šalvěj uvolňuje zablokované energie v oblasti krku, aby naše řeč byla harmonická a výstižná.

Tarotová karta:

The Hierophant – Velekněz

Tato karta představuje duševní sílu, vnitřní moudrost a vyšší uvědomění.

Býci vhodné povolání

Býci se hodí pro takové pracovní uplatnění, kde využijí své stálosti a vytrvalosti. Vládnoucí planeta Venuše ukazuje na cit pro krásu, kreativní nadání a blízký vztah k penězům, majetku a půdě. Býci ve svém zaměstnání potřebují klidnou a příjemnou atmosféru. Uspokojovat by je měla práce, jako je:

zemědělec, zahradník, květinář, stavitel, architekt, realitní makléř, investor, bankéř, ekonom, pojišťovací agent, účetní, odhadce, burzovní makléř, finanční poradce, chovatel, přírodovědec, ekolog, kuchař, výrobce cukrovinek, restauratér, kritik restaurací, obchodník s vínem, kadeřník, zpěvák, muzikant, herec, tanečník, starožitník, obchodník s uměním, obchodník s luxusním zbožím, klenotník, výrobce parfémů, historik, archeolog, sochař, učitel umění, lesník, barman, hostinský.

Foto:Vectorolie/freedigitalphotos.net

Vhodné místo k žití/dovolená

Kypr, řecké ostrovy, Švýcarsko, Monako, Turecko, Irsko-Dublin, Itálie - Palermo, Parma, Madeira, Jižní Afrika, Seychely, Maledivy, Sýrie, místa, kde jsou luxusní hotely, dobré restaurace, mnoho obchodů a vinice.

Vhodný dárek pro Býky

Býci mají přirozený cit pro krásu a vkus. Proto jim uděláte radost kvalitními a luxusními dárky, jako jsou značkové hodinky, drahé šperky, kosmetika, parfém či spodní prádlo. Zajímají se o módu a jsou vždy elegantní. Chcete-li jim koupit oblečení, pak raději volte módní doplňky - šátek, kravatu, šál. Důležité je, aby to byly produkty kvalitní a z kategorie luxusního zboží. Radost jim uděláte i hudbou či dekorací do bytu. Býci se zajímají o interiéry a předplatné časopisu o bydlení je také potěší. Důležité rovněž je, abyste dárek hezky zabalili. Pro Býky je vnější dojem velmi důležitý.

Jak si získat Býky

 • Býka uděláte šťastným, pokud oslovíte všechny jeho smysly. Např. mu připravte výbornou večeři, nabídněte dobré víno, vyberte příjemnou hudbu, zapalte svíčky a pěkně se oblečte.
 • Pokud má Býk hlad nebo je mrzutý, nic od něho nežádejte.
 • Pochvalte Býkovi oblečení, parfém, make-up, který nosí, či auto, které řídí.
 • Jestliže Býk chce o něčem hovořit, pak neměňte téma rozhovoru. Tím ho rozzlobíte.
 • Býci jsou obvykle klidní. Pokud je něco rozčílí, je lepší se jim na čas vyhnout
Foto:KEKO64/freedigitalphotos.net

Býk – rodič

Býk je zásadový rodič, který ve výchově upřednostňuje pravidelnost a kázeň. Není zrovna empatický a dokáže být dost kritický. V jeho životě není mnoho prostoru pro svět fantazie a spontánní chování. Potřebuje finanční zabezpečení. Vždy se bude snažit zajistit si komfortní život. To může vést k přílišné pracovitosti a nedostatku času na dítě.

Býk – dítě

Pokud má zajištěno stabilní prostředí a dobré jídlo, pak je to milé a hodné dítě. Potřebuje pravidelnost, strukturu a tradiční výuku. Na každou změnu ho připravte, změny špatně snáší. Je tvrdohlavé, ale obvykle klidné. Pokud ho však něco rozčílí, dokáže se hodně vztekat.


     

Znamení Blíženci

Znamení Blíženci

Symbolem znamení Blíženců jsou dvojčata z řecké mytologie Kastor a Pollux. Jeden byl obyčejný smrtelník, druhý byl nesmrtelný. Tak i jedinci zrození v tomto znamení se vyznačují jistou dualitou a rozpolceností. Je to znamení vzdušné a proměnlivé, doménou Blíženců je oblast komunikace.                                        Více

Znamení Rak

Znamení Rak

Znamení Raka je velmi dobře vystiženo jeho symbolem. Rak má měkké a snadno zranitelné tělo, které však chrání tvrdý krunýř. K cíli se přibližuje nepřímo. Nebojuje, není agresivní a když jednou něco získá, pak si to udrží. Lidé narození v tomto znamení jsou podobně citliví a zranitelní, a proto se chrání před okolním světem. Používají jemné manipulace k získání toho, co potřebují.                                      Více

Znamení Lev

Znamení Lev

Lev symbolizuje v přírodě krále zvířat a tak se chovají i lidé zrození v tomto znamení. Chtějí zářit, být obdivováni a dominovat nad svým okolím.                                Více


Další články