Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Znamení Beran

Foto: Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net

20. březen - 20. duben

Ohnivé znamení

Modalita: základní

Vládce: Mars

Analogie k 1. domu

Den: úterý

Číslo: 9

Beran je prvním znamením horoskopu, které má svůj počátek v jarní rovnodennosti. Zvířecí symbol berana poměrně dobře vystihuje vlastnosti tohoto znamení, jako je temperament, smělost a bojovnost.

Pozitivní rysy: 

 • odvaha
 • rozhodnost
 • cílevědomost
 • temperament
 • iniciativa
 • nadšení 
 • činorodost
 • sebedůvěra
 • přímost
 • bojovnost
 • silná vůle.

Slabiny:

 • Beran je líný. Očekává, že druzí vyřídí každodenní nepříjemnosti a nejlépe se postarají i o finanční zabezpečení.
 • Poučuje. Je hádavý. Beran má pocit, že vždy ví vše nejlépe.
 • Je netrpělivý. Vrhá se do všeho bez rozmyslu.
 • Bývá necitelný, agresivní.
 • Je sobecký. Rychle zapomíná na pomoc, kterou mu druzí poskytli.
 • Je malicherný a velmi kritický k drobným nedostatkům.
Hlavní motivace: uspokojit osobní touhy a přání


Muž Beran

Muž narozený ve znamení Berana je ztělesněním mužnosti a jsou mu vlastní rytířské způsoby. Má představu o své roli ve vztahu a rozhodně se mu nezamlouvá partnerská rovnocennost. O životě má vznešené představy a dokáže být velkorysý i něžný. Svou partnerku si bude patrně velmi idealizovat, ale pro ní nebude vůbec jednoduché jeho představu dokonalosti naplnit a trvale udržet. Protože je soutěživý a rád ženy dobývá, budou ho přitahovat ty nesnadno dosažitelné. Hledá takovou ženu, která mu bude v mnoha ohledech podřízená a bude i snadno formovatelná. Na druhé straně mu přílišná poddajnost může vadit. Ideální partnerka by se neměla nechat zcela ovládnout a měla by si udržet své zájmy, aktivity a názory. Měla by mu však vždy umožnit, aby měl navrch. Pro naplnění své představy o pohádkově romantické lásce by si měl muž Beran najít partnerku, která mu bude věnovat dostatečnou pozornost, bude mu věrná, nebude mít potřebu flirtovat a vyvolávat žárlivost, bude mít v něj a jeho schopnosti neochvějnou víru a bude ochotna za něj dělat a zařizovat nudné záležitosti. Protože je muž Beran odvážný a stále vyhledává nové výzvy a dobrodružství, jeho partnerka se s ním rozhodně nebude nudit. Měla by však vědět, že spokojenost a jednotvárnost ho ubíjejí. Pokud bude jeho vztah až příliš klidný, zřejmě sem tam vyvolá hádku a krizi, aby došlo k nějakým změnám. Podobně se budete chovat v sexu. Je vášnivý, ale jeho tělesná touha zřejmě ochabne, jakmile se dostaví rutina.

Žena Beran

Ženy narozené ve znamení Berana mají přirozené nadání pro vůdčí postavení a nechybí jim temperament a odvaha. Rády se stylizují do různých autoritativních rolí a rády situace dramatizují. Je jim vlastní impulzivní jednání, přímočarost a netrpělivost. Jsou to idealistky, které mají malý smysl pro kompromis a jsou dost dogmatické. Neumějí spolupracovat. Předpokládají, že se jim druzí budou přizpůsobovat a pomáhat jim. Neznají váhání či otálení. S nadšením se vrhají do nových aktivit, ví, jak si vychutnat život, a nebojí se nebezpečí. Ba právě naopak. Neustále hledají nové výzvy a dobrodružství. Jednotvárnost a klid je deprimují. Ženy narozené ve znamení Berana jsou schopné velkých výkonů. Ne vždy však dotáhnou své plány do konce. Pokud je něco nudné či  příliš zdlouhavé, ztrácejí zájem. Jsou nevypočitatelné a nepoučitelné. Jejich netrpělivost mnohdy hraničí s arogancí. Soutěživost a soupeření uplatňují i v milostném životě. Ženy znamení Berana rády flirtují. Jejich sklony k vůdcovství jim nedovolují být tvárnou a poddajnou ženou. Partner od nich nemůže očekávat, že budou pilnou hospodyňkou, jejímž jediným zájmem je starat se o domácnost a vychovávat děti. Mají příliš energie a ambicí, než aby je takové postavení uspokojilo. Potřebují vysoké cíle a složité úkoly. Zvládnou chod domácnosti, výchovu dětí i náročnou kariéru. Když založí rodinu, nelze od nich očekávat, že se budou věnovat pouze jí. A pokud ano, tak jen na nezbytně dlouhou dobu. Ženy znamení Berana nehledají příliš dominantního muže, ale nesnesly by ani takového, který by je bezmezně obdivoval. Potřebují být na svého partnera hrdé. Když už si žena ohnivého znamení Berana nějakého muže vybere, pak mu bude věrná, bude za něj bojovat, obětovat se mu a popohánět ho kupředu.

Berani si nejlépe rozumí:

 • v partnerském vztahu: se zrozenci znamení Býka, Raka, Panny, Vah, Kozoroha, Vodnáře nebo Ryb.
 • v práci/v byznysu: s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Raka, Panny, Vah a Ryb.

Část těla:

hlava, oči, mozek, obličej.

Kameny a drahokamy:

rubín, granát, hematit, červený jaspis, červený karneol, heliotrop, diamant

Barvy:

červená

foto:Boykung/Freedigitalphotos.net

Vůně:

Smyslná vůně pižma v člověku vzbudí radost a nutí ho k ativitě a k získávání větší životní svodoby.

Tarotová karta:

The Emperor – Císař

Je to karta sebedůvěry, ambicí, moci a etického kódu.

Berani vhodné povolání

Mars, vládnoucí planeta tohoto energického znamení, symbolizuje v horoskopu odvahu, sílu, rozhodnost a aktivitu. Berani proto potřebují práci, kde budou nezávislí a budou mít prostor pro vlastní rozhodování. Budou se hodit pro povolání, jako je:

voják, policista, profesionální sportovec, trenér, pilot, řidič, automobilový závodník, hasič, bodyguard, dobrodruh, řemeslník, chirurg, řezník, elektrikář, svářeč, mechanik, podnikatel, obchodník, ošetřovatel zvířat, kaskadér, instruktor autoškoly, parašutista, potápěč, kovář, hutník, horník, pracovník telekomunikací. 

foto:vectorolie/freedigitalphotos.net

Vhodné místo k žití/dovolená

Anglie, Německo, Lucembursko, Izrael, Francie, Itálie - Florencie, Neapol a Padova, Polsko-Krakov, USA-Las Vegas, Hong Kong, města s mrakodrapy, nová města.

Vhodný dárek pro Berany

Berani jsou aktivní a hraví. Rádi sportují, a proto jim radost uděláte sportovním značkovým oblečením, sportovním vybavením, členstvím v nějakém fitness clubu, předplacením sportovního časopisu či časopisu o autech. Muži i ženy narození v tomto znamení mají rádi rychlé vozy. Kupte jim něco do auta anebo, dovolí-li to vaše finanční možnosti, rovnou jim nějaké auto pořiďte. Budete-li kupovat knihu, pak by to mělo být něco vzrušujícího a napínavého. Chcete-li je obdarovat šperky či oblečením, potom vybírejte známé značky. Mají rádi neformální a sportovní styl.  Zvolíte-li jako dárek parfém, pak volte jemné a svěží vůně.

Jak si získat Berany

 • Nikdy jim neříkejte, co by měli dělat. Berani jsou přirození lídři. Chtějí vládnout. Nechtějí být ovládáni.
 • Předstírejte, že jste hodně zaneprázdněni. Při domlouvání schůzky termín několikrát změňte. Berani jsou velmi aktivní, a pokud mají pocit, že někdo druhý je ještě více vytížen než oni, udělá to na ně dojem.
 • Buďte spontánní a nepředvídatelní. Jednejte nečekaně. Berani mají rádi vše nové a nestandardní.
 • Jste-li v partnerském vztahu s Beranem, pak se zcela nepodřizujte. Berani rádi o něco usilují. Pokud již něco získají, po čase je to přestane bavit.
 • Nedávejte Beranovi nudnou a rutinní práci. Nežádejte ho, aby vyřídil nějakou úřední záležitost.
 • Beran potřebuje náročné úkoly. Dejte mu projekt, který je jasně definován, má začátek a konec.
 • Berani jsou jako malé děti, nikdy nezestárnou. Dejte jim hodně volnosti k zábavě a hraní.

Beran – rodič

Obvykle se sám chová jako dítě. Nemá moc trpělivosti a často mu chybí empatie. To způsobuje potíže, pokud je dítě narozené ve vodním nebo zemském znamení.

Beran – dítě

Malý Beran je nebojácný a energický. Je rozhodný a netrpělivý. Do všeho se vrhá po hlavě. Potřebuje hodně volnosti a takové aktivity, kde může s druhými soupeřit. Rodiče by měli dbát na disciplínu a naučit dítě přijmout zodpovědnost za vlastní jednání. Občas může mít potíže s příkazy, školním řádem a pozorností. Nerad se podřizuje a vždy se snaží prosadit si svou vůli. Není tolerantní vůči jiným názorům.


     

Znamení Býk

Znamení Býk

Býk je druhým znamením horoskopu a spadá do období, kdy je jaro v plné síle. Je to pevné zemské znamení, které v sobě spojuje cit pro krásu vládnoucí planety Venuše a stálost země. Představte si býka, který je symbolem tohoto znamení. Působí silně, klidně a vyrovnaně. Ale jen do doby, než ho něco vyruší a ohrozí. Potom je lepší Býkům se vyhnout.              Více

Znamení Blíženci

Znamení Blíženci

Symbolem znamení Blíženců jsou dvojčata z řecké mytologie Kastor a Pollux. Jeden byl obyčejný smrtelník, druhý byl nesmrtelný. Tak i jedinci zrození v tomto znamení se vyznačují jistou dualitou a rozpolceností. Je to znamení vzdušné a proměnlivé, doménou Blíženců je oblast komunikace.                                        Více

Znamení Rak

Znamení Rak

Znamení Raka je velmi dobře vystiženo jeho symbolem. Rak má měkké a snadno zranitelné tělo, které však chrání tvrdý krunýř. K cíli se přibližuje nepřímo. Nebojuje, není agresivní a když jednou něco získá, pak si to udrží. Lidé narození v tomto znamení jsou podobně citliví a zranitelní, a proto se chrání před okolním světem. Používají jemné manipulace k získání toho, co potřebují.                                      Více


Další články