Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Znamení Ryby

Foto: Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net


19. únor – 21. březen

Vodní znamení

Modalita: proměnlivá

Vládce: Neptun

Analogie k 12. domu

Den: čtvrtek

Číslo: 7

Zrozenci znamení Ryb jsou nevypočitatelní chameleoni, kteří vás okouzlí svým přitažlivým zjevem a přátelským chováním. Jejich chování je velká hádanka, kterou mají potíže rozluštit i oni sami. Většinou jsou senzitivnější a prostupnější než druzí. Mimořádná schopnost empatie z nich dělá skvělé pomocníky v nouzi a zachránce druhých. Ryby tíhnou k mysticismu. Mají blízko do světa fantazie, jsou velmi kreativní, intuitivní a plni brilantních nápadů. V tomto znamení se narodilo mnoho vynikajících filmařů, hudebníků, herců, fotografů, dramatiků, spisovatelů, módních návrhářů, modelek, vizionářů a náboženských stoupenců. Obvykle jsou velmi nadaní, ale chybí jim vytrvalost a disciplína k realizování nápadů. Nesnášejí žádná omezení. K věcem, které jsou pro ně důležité, ale přistupují velmi zodpovědně. Ryby jsou přizpůsobivé, snadno ovlivnitelné a proměnlivé. Mají velkou potřebu se zalíbit a být druhými přijímáni kladně. I proto mají sklony k sebeobětování. Nechávají se využívat, emocionálně či finančně zneužívat a různě znevýhodňovat.

Pozitivní rysy: 

 • soucit
 • obětavost
 • intuice
 • představivost
 • fantazie
 • přizpůsobivost
 • citlivost

Slabiny:

 • Chová se jako oběť a mučedník. Nechává se využívat, znevýhodňovat, finančně a emocionálně zneužívat.
 • Je to zneuznaný génius. Talentovaný člověk, který není schopen se prosadit.
 • Přetvařuje se. Má potřebu být oblíbený.
 • Je nesamostatný, pasivní, snílek. Má spoustu plánů a nápadů, které nikdy neuskuteční.
 • Má tendence vzdát studium, práci, projekt, apod. těsně před dokončením.
 • Chybí mu dostatek sebevědomí. Je ovlivnitelný.
 • Mívá únikové tendence k alkoholu a lékům.
Hlavní motivace: zmírnit bolest a utrpení

Muž Ryby

Málokterý muž narozený ve znamení Ryb je schopen v sobě propojit přirozenou citlivost a zároveň zachovat věrnost mužství. Obvykle mezi zrozenci Ryb nacházíme dva extrémy. Buď je to muž, který si je vědom své přecitlivělosti, a proto si chrání své zranitelné nitro. Může působit chladně a tvrdě. Je materialisticky zaměřený a nemá rád žádné citové výlevy. To je jeho způsob, jak si udržet odstup. Jeho protipólem je nevyléčitelný romantik, který žije ve svém světě fantazie a s všední realitou má obvykle potíže. Nesnáší žádná omezení. Rutina ho nudí. Takový muž vyhledává silné ženy, které o něho pečují a finančně ho podporují. Žena, která si vybere muže narozeného v tomto proměnlivém znamení, by měla vědět, že má vlastní představu morálního chování. V jeho životě patrně nebude pouze jedna žena. Není snadné muže - Rybu ovládnout. Muži se obvykle se necítí vázáni žádným slibem či smlouvou. Pokud mu ublížíte, odejde bez vysvětlení. Jestliže se i přes tato nebezpečí pro muže znamení Ryb rozhodnete, pak v něm najdete empatického přítele, který bude citlivý, jemný a vždy připravený vám pomoci.

Žena Ryby

Ženy narozené koncem února a v březnu jsou ztělesněním ženskosti. Proto není divu, že se při této konstelaci narodilo mnoho krásných modelek a hereček. Jsou romantické, tajemné, citlivé a něžné. Rády se zamilovávají. V jejich životě se málokdy vyskytuje pouze jeden muž. Romantická láska je pro ženu narozenou v Rybách hodně důležitá. Potřebuje něhu, péči a neustálé projevy citů. Pokud jí je partner neposkytne, nebude jí dělat velké potíže hledat lásku v náručí jiného muže. Muž, který se do ženy narozené ve znamení Ryb zamiluje, by měl vědět, že je obtížné ji pochopit, je lehce zranitelná a nevyzpytatelná. Má sklony k teatrálnosti a manipulaci. Svého partnera si testuje třeba tím, že žádá pomoc v potížích a krizích, které si víceméně způsobila sama.

Zrozenci znamení Ryb si nejlépe rozumí:

 • v partnerském vztahu s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Raka, Lva, Panny, Střelce nebo Vodnáře.
 • v práci/v byznysu s lidmi narozenými ve znamení Berana, Býka, Blíženců, Štíra, Střelce a Vodnáře.

Část těla:

Astrologie přiřazuje znamení Ryb chodidla, lymfatický a imunní systém.

Kameny a drahokamy:

akvamarín, ametyst, měsíční kámen,fluorit,

Barvy:

fialová, modro-zelená,

Vůně:

Levandule zklidňuje a navozuje hluboký spánek. Má také antiseptické účinky.

Tarotová karta:

The Moon – Měsíc

Je to karta intuice a vnuknutí. Zároveň ukazuje na sebeklam, podvod, přeludy a iluze.

Ryby vhodné povolání

Ryby jsou obdařeny kreativním talentem a přitahuje je povolání v uměleckých profesích. Zrozenci znamení Ryb jsou duchovně zaměřeni. Jejich práce musí být smysluplná. Pochopení a soucit předurčuje Ryby pracovat i v nápomocných profesích, jako je:

zdravotní sestra, praktický lékař, pediatr, učitelka v mateřské školce, psycholog, poradce, terapeut, duchovní, mnich, jeptiška, jogín, básník, hudebník, tanečník, herec, filmař, animátor, fotograf, modelka, módní návrhář, pracovník v reklamě, léčitel, mystik, kouzelník, námořník, potápěč, plavčík, barman, sommelier, obchodník s vínem a lihovinami, charitativní pracovník, homeopat, farmaceut, ošetřovatel, rybář.

foto:vectorolie/freedigitalphotos.net

Vhodné místo k žití/dovolená

Srí Lanka, Malta, Portugalsko, Francie - Normandie, Kanada, Španělsko - Compostella, Izrael - Jeruzalém, Bora Bora, místa blízko moře.

Vhodný dárek pro Ryby

Zrozenci znamení Ryb jsou snílci, kteří žijí ve svém světě fantazie a neradi si připouští každodenní realitu. Je to sentimentální znamení. Radost jim uděláte vším, co je s romantikou nějak spojeno - sbírkou básní, DVD s klasickým filmem, hudbou, lístky do divadla či na koncert. Potěšíte je i vonnými svíčkami, luxusní kosmetikou nebo parfémem. Ryby mají rádi masáže a kosmetická ošetření. Kupte jim dárkový poukaz na masáž či do kosmetického salónu. Ryby jsou obvykle velice kreativní. Věnujte jim deník, kam si mohou zapisovat své pocity, kupte jim štětce a barvy na malování, fotoaparát či příslušenství k fotografování. Ocení i předplatné časopisu o umění, fotografování nebo módě. Chcete-li jim koupit oblečení, pak volte něco na cvičení jógy či tancování nebo jim kupte módní doplňky - rukavice, šátek, šálu, kabelku. Při výběru šperků volte menší tvary a jemné barvy.

foto:dusky/freedigitalphotos.net

Jak si získat Ryby

 • Neplánujte si schůzky se zrozenci znamení Ryb příliš brzy ráno.
 • Zrozenci znamení Ryb nemají mnoho energie. Čas od času se potřebují stáhnout a odpočívat.
 • Řekněte jim své sny a fantazie. Budou rádi, když zjistí, že umíte snít.
 • Na vše nové je dopředu připravte. Nečekané situace je zneklidňují.
 • Zrozenci znamení Ryb dokáží být vřelí a přátelští, a také chladní a neteční. Neberte si to osobně. Dejte jim čas. Chování zase brzy změní.
 • Zrozenci znamení Ryb mají tendence být melancholičtí až depresivní. Buďte empatičtí.
 • Nezapomeňte na jejich narozeniny.

Ryby – rodič

Rodič narozený ve znamení Ryb je velice tolerantní, otevřený a citlivý. Podporuje kreativitu a fantazii dítěte. Jako rodič ovšem není důsledný. Děti narozené v zemském znamení mohou mít s výchovou, kde není pravidelnost a disciplína, potíže. Pro děti vzdušných znamení může být velká emocionalita rodiče obtížně pochopitelná.

Ryby - dítě

Je to milé, citlivé dítě a snílek. Potřebuje žít v harmonickém prostředí. Bojí se kritiky a odmítnutí, proto může být neupřímný, přetvařovat se a hodně si vymýšlet. Podporujte sebevědomí dítěte a naučte ho být přímý a otevřený. Potřebuje vyzkoušet hodně aktivit, různé druhy sportu a uměleckých činností, aby zjistil, co ho vlastně baví a v čem může vyniknout.


     

Ascendent

Ascendent

Ascendent označuje přesný stupeň toho znamení, které v okamžiku narození právě vychází nad východním horizontem.                                          Více

Fáze Luny

Fáze Luny

Luna při svém 28 dní trvajícím oběhu kolem Země opakovaně "mizí a znovu se objevuje". V novu se od nás jakoby odvrací, je zahalena do tmy. Pak začne opět "dorůstat" a její srpek má tvar písmene D. Tuto fázi vystřídá úplněk, kdy Luna stojí v opozici ke Slunci. Luna poté začne znovu "ubývat" a má tvar písmene C.                                    Více

Luna v Beranu

Luna v Beranu

Když Luna prochází znamením Berana, kterému vládne bojovný Mars, nastává doba akce a naplnění ambicí. Je to dobrý čas pro zahajování nových věcí a iniciování změn. Toto postavení Luny má příznivý vliv na aktivity, které vyžadují kuráž, rozhodnost a iniciativu.           Více


Další články