Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Fáze Luny

Foto: Exsodus/FreeDigitalPhotos.net

Luna při svém 28 dní trvajícím oběhu kolem Země opakovaně "mizí a znovu se objevuje". V novu se od nás jakoby odvrací, je zahalena do tmy. Pak začne opět "dorůstat" a její srpek má tvar písmene D. Tuto fázi vystřídá úplněk, kdy Luna stojí v opozici ke Slunci. Luna poté začne znovu "ubývat" a má tvar písmene C.

Novoluní

Tato fáze nastává, když, viděno ze Země, se Luna nachází mezi Zemí a Sluncem. Luna a Slunce jsou ve stejném znamení. Fáze novoluní symbolizuje nové začátky. Je to ideální doba pro zahajování nových projektů a činností. Pokud chcete předejít nemocem, pak se tento den postěte. Vaše tělo má při novoluní větší schopnost zbavovat se jedů. Nejúčinnější je novoluní, které nastane ve vašem znamení.

První čtvrt - přibývající Luna

Druhá lunární fáze nastává, když je úhlová vzdálenost mezi Lunou a Sluncem 90°. Fáze přibývající Luny symbolizuje evoluci a dozrávání. Je to vhodná doba pro doplňování chybějících látek. Všechno, co tělu dodáte v této době, ho posílí více než v jiném období. Stejně tak se lépe hojí rány a poranění.

Úplněk

Při této fázi stojí Luna a Slunce v opozici. Úplněk symbolizuje vrchol, zralost. V této fázi jsou aktivity a činnosti, které jsme zahájili při novoluní, ve stavu, kdy můžeme hodnotit výsledky. Úplněk obvykle lidé vnímají silněji. Někteří špatně spí, jsou náladoví, snadno se dostávají do sporů. Objevuje se i více trestných činů, nehod a rány krvácejí silněji.  

Poslední čtvrt - ubývající Luna

Tato fáze nastává, když se úhlová vzdálenost mezi Lunou a Sluncem opět rovná 90°. Období Luny v ubývající fázi, je časem, kdy jsou chirurgické operace většinou úspěšnější než obvykle, domácí práce jsou efektivnější, snadněji hubneme a tělo se dobře čistí. 

Luna v jednotlivých znameních zvěrokruhu

Luna při svém pohybu kolem Země projde během jednoho měsíce celým zvěrokruhem. V každém znamení se zdrží přibližně 2,5 dne. Charakteristika jednotlivých znamení zvěrokruhu je odlišná. Proto je rozdílný i emocionální projev Luny v každém znamení. V astrologii je každá část těla spojována s určitým znamením. Je vypozorováno, že když Luna prochází určitým znamením,  pak je vše, co uděláme pro ty části těla, které pod toto znamení náleží, účinnější než v jiných dnech (kromě chirurgických zákroků). Barvy, vůně a kameny, které u Luny v jednotlivých znameních uvádíme, účinky ještě zesilují.  

Charakteristiku Luny v jednotlivých znameních najdete zde.


           

Prázdná Luna 2019

Prázdná Luna 2019

Prázdná Luna znamená dobu, kdy Luna už neutvoří žádný větší přesný aspekt (tj. konjunkce, sextil, kvadrát, trigon a opozice) k jiné planetě před tím, než opustí znamení, kterým právě prochází. Během tohoto období je doporučováno zůstat u stávajících aktivit a  nepouštět se do ničeho nového. Období prázdné Luny, se objevuje přibližně každé dva dny. Obvykle se jedná pouze o několik hodin. Aktuální výpočet období, kdy je Luna ve volném běhu, najdete zde.

Přechody planet do znamení 2019

Přechody planet do znamení 2019

V tabulce najdete přechody jednotlivých planet do znamení a retrográdní pohyb Merkuru a Jupiteru.

Lunární fáze 2019

Lunární fáze 2019

Každý měsíc, v den novoluní, nabízí příležitost pro nový začátek. A dává nám tím šanci změnit směr svého života a kvalitu nadcházejících třiceti dnů. Naše myšlení, jednání a slova na počátku nového lunárního měsíce, tzn. v den novoluní, ukazují na směr jakým se nadcházející období bude ubírat. Je to moment, kdy bychom měli zasadit semínko úspěchu. Jak se říká: Jaký začátek, takový konecVíce


Další články