Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Luna v Býku

Luna při svém pohybu kolem Země projde během jednoho měsíce celým zvěrokruhem. V každém znamení se zdrží přibližně 2,5 dne. Charakteristika jednotlivých znamení zvěrokruhu je odlišná. Proto je rozdílný i emocionální projev Luny v každém znamení. V astrologii je každá část těla spojována s určitým znamením. Je vypozorováno, že když Luna prochází určitým znamením,  pak je vše, co uděláme pro ty části těla, které pod toto znamení náleží, účinnější než v jiných dnech (kromě chirurgických zákroků). Barvy, vůně a kameny, které u Luny v jednotlivých znameních uvádíme, účinky ještě zesilují.  

Když Luna prochází znamením Býka, potom neklid a nervozitu, kterou pociťujeme při průchodu Luny v Beranu, nahradí stabilita, klid a bezpečí. Potřeba materiálního a finančního zajištění je v této době silnější. Je to dobrý čas pro zabývání se záležitostmi majetku a peněz. Naopak se vyhněte aktivitám, které vyžadují rychlost a rychlé rozhodování. Využijte tohoto období ke klidnému posezení s nejbližšími lidmi u dobrého jídla a pití. Také poslech hudby i návštěvy muzeí a galerií přispějí k dobré náladě.

 

Astrologie přiřazuje znamení Býka krk, mandle, hlas, štítnou žlázu, uši. Pokud jste se narodili ve znamení Býka, máte v tomto znamení nebo Lunu více planet, pak se dá očekávat, že tyto oblasti těla budou náchylnější k onemocnění. Hojně se v těchto dnech vyskytují bolesti v krku, uších a chrapot, protože jsou tyto orgány choulostivější na průvan a hluk. Jako preventivní opatření dobře působí čaj s medem. Vyhněte se chirurgickým zákrokům výše uvedených částí těla.

Barva

Modrá  - je spojována  s celou oblastí krku, tedy centrem řeči.  Máte-li potíže s vyjadřováním, ztrácíte-li hlas, pak vám pomůže nošení modrého šátku kolem krku. Modrá barva pomáhá k rozvíjení duchovního života. Vyhýbejte se jí, pokud nedokážete říci "ne" nebo máte tendence dosáhnout svého manipulací. Modrá barva může působit studeně, kombinujte ji tedy s teplejšími tóny.

Kameny a drahokamy

Smaragd - pomáhá nám pochopit životní úkol a smysl života. Podporuje intelekt a paměť, pomáhá překonat deprese a léčí nespavost.

Chalcedon - je považován za kámen řečníků. Pomáhá překonávat trému při veřejném vystoupení. Podporuje léčbu krčních onemocnění a reguluje látkovou výměnu.

Vůně

Vůně šalvěje  uvolňuje zablokované energie v oblasti krku, aby naše řeč byla harmonická a výstižná. 


     

Luna v Raku

Luna v Raku

Znamení Raka je pod nadvládou Luny, a tak je lunární vliv v této době silnější. Když je Luna v tomto postavení, lidé reagují spíše emocionálně, než s rozumem. Lidé jsou citlivější, proto dávejte pozor, abyste někomu neublížili nevhodným chováním či slovem.                Více

Luna ve Lvu

Luna ve Lvu

Při Luně ve Lvu si lidé žádají více romantiky, náklonnosti, uznání a obdivu. Potřeba být středem pozornosti je tak silná, že často vyústí v teatrální chování. Proto si dávejte pozor na přehnané projevy. Tato fáze je vhodná pro romantické chvíle, vyznání lásky, večírky a návštěvy kulturních akcí, především divadel a muzikálů.                                      Více

Luna v Panně

Luna v Panně

Znamení Panny, stejně jako znamení Blíženců, vládne Merkur - planeta intelektu a komunikace. Proto jsou dny, kdy je Luna v Panně, vhodné pro intelektuální práci, především takovou, kde je třeba analýzy a logického pohledu. Lidé jsou při této fázi kritičtější a zaměřeni na detaily.                                      Více


Další články