Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Znamení Vodnář

Foto: Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net


20. leden – 19. únor

Vzdušné znamení

Modalita: pevná

Vládce: Uran a Saturn

Analogie k 11. domu

Den: sobota

Číslo: 4

Ve znamení Vodnáře se narodilo mnoho myslitelů, objevitelů a umělců, kteří svými vizionářskými myšlenkami předběhli svou dobu (Mozart, Lincoln, Darwin, Verne, Edison, Koperník, Joyce, Lindbergh, Roosevelt, Dickens, L. Carol, O. Winfrey a mnoho dalších). Vládcem znamení Vodnáře je Uran. Ve zvěrokruhu symbolizuje silnou touhu po svobodě, ničení starých a přežitých struktur, pokrok, reformátorství a humanismus. Tradičním vládcem znamení Vodnáře je i Saturn, planeta zásad, morálky a pravidel. U mnoha zrozenců tohoto znamení převládá vliv Uranu, a proto mezi jejich hlavní charakteristiky patří snaha být za každou cenu originální, něčím zvláštní a duchovně svobodní. Zároveň však lpí na morálních hodnotách, které si mnohdy vysvětlují po svém. Přátelství si cení nadevše. Pro své kamarády a známé jsou vždy spolehlivou oporou.

Vodnáři věří, že jsou schopni změnit vyzkoušené a ověřené tradiční způsoby a přijít s něčím novým a převratným. Jejich myšlení je nasměrováno do budoucnosti. Jejich intuice a předvídavost jim pomáhají k originálním a významným výkonům. Vodnáři jsou idealisté. Milují pravdu a obvykle jsou špatně přizpůsobiví. Proto mnohdy působí, že jsou duchem nepřítomni. Jejich nezvyklé vnímání světa a záliby z nich dělají excentriky. Vodnáři jsou vyjimeční, ne všichni jim ovšem rozumí. Mají komplikovanou povahu a rádi se chovají tajemně, aby okolí zmátli. Pokud si Vodnáře vyberete za svého partnera, pak byste měli vědět, že citové projevy považují za slabost.

Pozitivní rysy: 

 • altruismus
 • vynalézavost
 • otevřenost
 • intuice
 • svobodomyslnost
 • skvělé mentální schopnosti
 • originalita
 • tolerance
 • nezávislost.

Slabiny:

 • Vodnář je nepřizpůsobivý. Bezpodmínečně se odlišuje. Zakládá si na postoji, že není jako druzí. Chybí mu schopnost být „normální“.
 • Přátelé jsou mnohdy důležitější než láska a vlastní rodina.
 • Představy a ideály jsou důležitější než lidé.
 • Je nevyzpytatelný.
 • Moralizuje. Neustále se snaží měnit a opravovat druhé.
 • Je pokrytecký. Něco jiného říká a něco jiného dělá.
Hlavní motivace: humanita, zachránit svět

Muž Vodnář

Muži - Vodnáři si zakládají na svém sebeovládání. Jsou to brilantní řečníci, obdařeni racionálním uvažováním a oslňující logikou, ale nejsou schopni se vcítit do pocitů druhých lidí. Slzami a emočními scénami s nimi nic nezmůžete. Své potřeby jim vždy musíte jasně a logicky vysvětlit. Jinak vám neporozumí. Vodnáři nemají rádi, jsou-li do něčeho tlačeni nebo je-li ohrožena jejich volnost a nezávislost, aniž by to sami chtěli. Zrozenci tohoto znamení rovněž nepatří k největším romantikům. Nečekejte od nich květiny, drahé dárky a milostná vyznání. Pokud si vás však Vodnář zamiluje, pak si můžete být jistá, že vám bude věrný. Je to výborný kamarád, který je obětavý, tolerantní a obvykle nežárlí.

Ženy Vodnářky

Vodnářky jsou obvykle spontánní, živé, zajímavé, zábavné a originální. Jejich velká potřeba nezávislosti způsobuje, že v konvenčním vztahu dlouho nevydrží. Vodnářky nejsou bezmocné a poddajné ženy. Zajímají se o dění ve společnosti a rády se angažují. Vždy to jsou jejich ideály, které je motivují. Odmítají klasické rozdělování rolí ve společnosti a rodině. Pokud si ženu narozenou ve znamení Vodnáře vyberete, pak se připravte, že vám nebude nekriticky naslouchat a bezvýhradně vás obdivovat. Na muže se dívá jako na rovnocenného partnera a chce, aby tak i on přistupoval k ní. Pokud toto budete respektovat, získáte obdivuhodnou, nekonvenční ženu, která vám bude věrnou partnerkou, objektivním rádcem i skvělou přítelkyní.

Vodnáři si nejlépe rozumí:

 • v partnerském vztahu s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Lva, Štíra, Střelce nebo Ryb.
 • v práci/v byznysu s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Panny, Vah, Štíra, Střelce a Ryb.

Část těla:

Astrologie přiřazuje znamení Vodnáře kotníky, lýtka, žíly a žlázy s vnitřní sekrecí.

Kameny a drahokamy:

akvamarín, ametyst, modrý obsidián, fluorit, safír, křišťál

Barvy:

modrá, fialová,

foto:Boykung/freedigitalphotos.net

Vůně:

Jemná vůně jasmínu zjemňuje vnímání a inspiruje kreativní tvorbu. Pomáhá zmírňovat předmenstruační bolesti a náladovost.

Tarotová karta:

Hvězda

Hvězda je kartou naděje a zvěstuje štěstí a víru v lepší budoucnost. Je to karta splněné touhy.

Vodnář vhodné povolání

Práce musí Vodnáře intelektuálně stimulovat a musí mít pocit, že slouží lidstvu jako celku. Vodnáři potřebují nekonvenční práci a možnost uplatnit svou originalitu a vynalézavost. Mohli by pracovat jako:

sociolog, humanitární pracovník, politický aktivista, sociální pracovník, ekolog, liberální politik, psycholog, psychiatr, neurolog, chiropraktik, inovátor, astronom, raketový či kosmický specialista, letecký mechanik, vědec, výzkumník, archeolog, programátor, meteorolog, spisovatel science fiction, hudebník, skladatel, léčitel, astrolog, jasnovidec, bylinkář, kartářka, podnikatel nebo technik v oborech, jako je letectví, atomová energie, medicína, počítačová technika, robotika, elektronika, metalurgie, těžební průmysl, astronomie nebo fyzika, pracovník reklamní agentury, pracovník marketingu, prognostik, homeopat, cestovatel.

foto:lemonade/freedigitalphotos.net

Vhodné místo k žití/dovolená

Lotyšsko, Polsko, Chorvatsko, Etiopie, Rusko - Sibiř, Švédsko, Srbsko, Vietnam.

Vhodný dárek pro Vodnáře:

Vodnářům uděláte radost, koupíte-li jim něco neobvyklého. Zajímají je nejnovější technické výstřelky. Potěšíte je tedy novým modelem počítače, SW, mobilním telefonem, fotoaparátem, hudební aparaturou či TV. Předplaťte jim časopis o vědě a technice nebo jim kupte encyklopedie, knihy o záhadách vesmíru, vědeckých objevech, ekologii, sociologii či archeologii. Mnoho Vodnářů rovněž přitahuje astrologie, tarot, hnutí New Age i netradiční filozofické a náboženské směry. Nemusíte jim kupovat značkové a drahé dárky. Důležité je, aby dárek byl něčím originální.

Jak si získat Vodnáře

 • Buďte spontánní. Moc neplánujte.
 • Poskytněte jim hodně volnosti.
 • Mějte rádi jejich přátele. Dávejte najevo, že se s nimi rádi seznamujete.
 • Představte Vodnáře svým přátelům a známým.
 • Buďte otevřeni jejich neobvyklým nápadům.
 • Chovejte se nekonvenčně. Neustále je překvapujte.
 • Buďte zábavní a hraví. Rozesmějte je. Smějte se jejich vtipům.
 • Nechtějte od nich, aby přiznali svou chybu.

Vodnář – rodič

Je nekonvenční a nepředvídatelný. K dítěti přistupuje spíše jako kamarád než jako rodič. Nesnáší pravidelnost a rutinu. To může dělat potíže hlavně dětem narozeným v zemských znameních. Vodnář rodič vždy podporuje individualitu dítěte. Měl by se naučit občas se přizpůsobit potřebám dítěte.

Vodnář – dítě

Dítě Vodnář je vynalézavé, nezávislé a také nevyzpytatelné. Je to malý rebel, který se vždy bude snažit odlišit se od ostatních. Dokáže být tvrdohlavé a příkazům se nerado podřizuje. Bude mít neobvyklé zájmy. Potřebuje alternativní způsob výuky. Tradiční škola mu nebude vyhovovat.


     

Aspekty

Aspekty

Aspekt je pojem pro úhlové vzdálenosti mezi planetami. Horoskop má 360 a pokud planety do něj umístíme, vytvářejí mezi sebou vzájemné úhly - aspekty.                            Více

Ascendent

Ascendent

Ascendent označuje přesný stupeň toho znamení, které v okamžiku narození právě vychází nad východním horizontem.                                          Více

Fáze Luny

Fáze Luny

Luna při svém 28 dní trvajícím oběhu kolem Země opakovaně "mizí a znovu se objevuje". V novu se od nás jakoby odvrací, je zahalena do tmy. Pak začne opět "dorůstat" a její srpek má tvar písmene D. Tuto fázi vystřídá úplněk, kdy Luna stojí v opozici ke Slunci. Luna poté začne znovu "ubývat" a má tvar písmene C.                                    Více


Další články