Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Brzda jménem iluze

foto: pixabay.com

Kolik je asi ve vašem životě domněnek, slepých očekávání, planých nadějí nebo obav vycházejících z klamů, které jste vy sami pojali za skutečnost vlastními myšlenkovými a emočními pochody?

Pokud nejsme bdělí a pozorní, můžeme se nechat přímo zahltit různorodými informacemi zvenčí, vytvářet si ty nejpestřejší domněnky a z nich pramenící iluze. Ty mohou být stresující (když se oddáme strachu z něčeho zdánlivě nebezpečného, ohrožujícího, nepříjemného) nebo i rádoby ulevující (když se naopak rozhodneme raději nevidět, neslyšet, nevnímat něco, co skutečné je). Iluze jakéhokoli druhu ale nakonec kalí naši mysl a celý náš systém. Dlouhodobě se nevyplácí. Když podléháme iluzi, ztrácíme kontakt se sebou samými, s naší vnitřní pravdou. Nejsme pak ani hodnotným „vysílačem“ naší vlastní autentické energie a přirozených schopností, ani funkčním přijímačem přicházejících možností, které nám nabízí pomoc v našem vývoji.

Iluze limitují. Neustále uvádí v mylnou víru to, že jsme my sami nebo situace a lidé kolem nás jiní, než opravdu jsou. Ať už tak či tak.

Věříte všemu, co slyšíte nebo vidíte? Pokud nevnímáte situace a lidi v celém jejich kontextu, dost často můžete dělat chybné závěry a škodit si. Vnímejte pozadí všech událostí a všech osob ve vašem životě. Opatrně na vše, co vás rozptyluje a odvádí vaši pozornost jinam. Třiďte bedlivě přicházející informace. Poslouchejte doopravdy a ne polopravdy. Vnímejte pozorně lidi, které se dostávají do vašeho života. Vnímejte jejich masky a v první řadě odložte tu svou. Jak moc žijete vy sami ve shodě s vlastními pocity a slovy? Víte, kdo jste? Jste tím, kým říkáte, že jste? Nepřesvědčuje sami sebe o něčem, co pro vás není hluboce pravdivé?

Důvěřujte svému vnitřnímu vedení. Jen tam naleznete pravdu, kterou hledáte.

V nesčetném počtu vnějších „pravd“ a iluzí z nich pramenících se dokola ztrácíte. Jako byste neustále bloudili v na oko bezpečném, ale zcela zamlženém uzavřeném kruhu kolem dokola. Dokud se neoprostíte od iluzí, nemůžete používat svůj vnitřní kompas a dostat se tam, kam můžete. A ten je jediným, na který máte spoléhat. Vaše vlastní skutečnost zůstává omezená a zkreslená, vydaná napospas vnějším okolnostem.

Začněte iluzemi o sobě samých a pak se otočte ven. Žádná z iluzí, kterou identifikujete, vám neslouží. I když vám byly mnohé z nich doposud bezpečným, byť falešným, přístavem. Ano, s některými iluzemi se lépe existuje. Pokud chcete nejen existovat, ale i opravdu žít a řídit sami svůj vlastní život, odložte je. Zprvu to může být náročné.  Uvědomění si každé jedné z nich může bolet. Přesto je to vysoce očistný, ulevující a osvobozující krok.

Pamatujte, že při jejich eliminaci se posiluje vaše sebe-uvědomění. Na fyzicko-energetické rovině mluvíme o posílení oblasti solar plexu.

Nebudete už zmítáni tolik vnějšími událostmi.


Bude se vám dařit opřít se o svůj reálný střed. Ne o fiktivní iluze. Ty se mohou rychle zbortit jak domeček z karet.


Čím více se budete obracet do svého nitra, tím méně budete mít potřebu hledat oporu ve vnějším světě.


Pocítíte větší pevnost, odvahu, klid a ryzost.


A právě s výše uvedenými atributy byste měli vykročit do nového astrologického roku, který začíná vstupem Slunce do znamení Berana.


Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 


foto:pixabay.com

 


     

Kdo jste?

Kdo jste?

Jste člověk narozený na jistém místě. V jisté rodině. S jistým vzděláním. S jistými výhodami nebo nevýhodami. S jistými vštípenými zásadami a osvojenými hodnotami. S jistou vybudovanou pozicí v rodině, vztazích a společnosti. S jistou pracovní pozicí, úkoly a zodpovědností. Jste otcem, matkou, ředitelem, manažerkou, studentem, nezaměstnaným, pacientem, lékařem, žákem, učitelem, introvertem, extrovertem, jménem, titulem, věkem a pohlavím. Máte svou identitu. Více

Afirmace

Afirmace

I když někteří lidé zpochybňují sílu afirmací, jejich účinky jsou prokázány vědecky. Tato technika je účinným nástrojem, který může pozitivně ovlivnit vaše vztahy, finanční situaci, zdraví nebo práci. Více

Konflikty a krize ve společnosti

Konflikty a krize ve společnosti

Jak už jsme v předpovědích dříve uváděli, stojíme na prahu historických společensko-politických změn, které jsou počátkem nového cyklu. Nové okolnosti přináší u mnohých lidí rozčarování, překvapení, chaos a pocity ztráty kontroly nebo dokonce marnosti. Více


Další články