Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Kdo jste?

foto: pixabay.com

Jste člověk narozený na jistém místě. V jisté rodině. S jistým vzděláním. S jistými výhodami nebo nevýhodami. S jistými vštípenými zásadami a osvojenými hodnotami. S jistou vybudovanou pozicí v rodině, vztazích a společnosti. S jistou pracovní pozicí, úkoly a zodpovědností. Jste otcem, matkou, ředitelem, manažerkou, studentem, nezaměstnaným, pacientem, lékařem, žákem, učitelem, introvertem, extrovertem, jménem, titulem, věkem a pohlavím. Máte svou identitu. Některé části identity jste si vytvořili, abyste vyhověli prostředí, ve kterém jste vyrostli. Jiné, abyste si vybudovali obranu před bolestí nebo nabytým pocitem nedůležitosti. K dnešnímu dni jste možná rebelem, abyste unikli osamělosti, nebo dříčem, abyste získali uznání a respekt. Mnohé části identity jste skrze váš souhlas nebo nesouhlas přijaly z okolí.

Ohlédněte se. Prohlédněte si všechny své životní události, úspěchy, neúspěchy, dramata, zkušenosti, získané posty, životní role, plány a styčné body. To vše vás k dnešku definuje a s tím vším se identifikujete a ztotožňujete. To vše je váš základ, na kterém stavíte další patra vašeho jedinečného projektu. Je to vše ale opravdu to zásadní, co vás určuje? Co když tím váš projekt limitujete? A co když to vůbec není TEN?

Jaké by to asi bylo, kdybyste všechny tyto vrstvy své identity odložili a vnímali, kdo jste skutečně? Ani jedno z výše vyjmenovaného totiž není vaše skutečná podstata. Někde se skrývá klíč, kterým můžete odemknout své doposud nepoznané fondy.  Máte chuť na experiment?

Stoupněte si před zrcadlo. Za sebe umístěte pomyslnou krásnou velkou prázdnou truhlu. Nyní sledujte v zrcadle svůj obraz. Dýchejte v klidu a představte si, že pomalu odkládáte do truhly postupně všechny vrstvy své vytvořené identity. Dejte si čas. Pěkně jednu po druhé. Může to zabrat delší dobu. Odložte všechny dosavadní zkušenosti, vědomosti, vypěstované charakteristiky, role týkající se dětství i dospělého věku. Odložte post manažera, roli matky, náboženské přesvědčení, plné či prázdné konto v bance, strachy, očekávání, nespravedlnosti, vnímaná fyzická i emoční omezení a vazby s ostatními. Všechny detaily a náplně svého každodenního života.

Až toto všechno postupně odložíte do své truhly, s láskou ji zavřete. Nebojte. Nikam ji nevyhodíte. Je v ní vaše vybudovaná identita, která byla doposud vaším opěrným bodem. Kdykoli se k ní můžete vrátit a čerpat z ní. Teď ale pohlédněte zpět do zrcadla. Dívejte se na to, co zbylo, pomineme-li tělesnou schránku. Dívejte se pozorně. Pak zavřete oči a prociťte hluboce. Až teď můžete vnímat svou podstatu. Svou pravou energii, která má přesah, a kterou v sobě nosíte. Kterou můžete být na 100 %, opřít se o ni a nabídnout ji světu. Když TOU budete každý den, váš projekt jménem život bude mít smysl a přinese opravdové plody.

Zkuste dát do slov nebo pocitu to, co vidíte a vnímáte. Co s sebou nesete? Čím jste? Jste láskou? Jste vizí? Jste touhou? Jste plamenem? Jste vášní? Jste tvůrcem? Jste moudrostí? Jste odhodláním? Jste mostem? Jste přístavem? Jste klidem? Jste pevností? Jste pravdou? Jste dynamikou? Jste řádem? Jste odvahou? Jste náručí? Jste motorem? Jste bystrostí? Jste nadějí? Jste silou? Jste dohledem? Jste reformou? Jste vůdcem? Jste směrem? Cokoli bez přemýšlení vnímáte, to je ono. Nikoli něco z uvedeného seznamu. Ten nabízíme jen pro bližší pochopení. Může to být cokoli.

Poproste poté také své nejbližší, kterým důvěřujete, ať se zkusí na vás naladit a vyjádřit slovem neměnnou zásadní energii, kterou z vás cítí. Stejnou službu můžete prokázat vy jim na oplátku.

Najděte, čím opravdu jste. Nic není důležitější vnímat. Buďte pak hlavně TÍM a pozorujte, co se stane. Začněte zcela novou etapu svého života.

Autorka: LV

foto:pixabay.com

 


     

Změna

Změna

Nic ve vašem životě se nestane, pokud neuděláte první krok ke změně. Nikdo nepřijde a nezachrání vás. Ani vaše rodiče, ani přátelé, ani zaměstnavatel, ani vláda. Ať už se vám to líbí, či nikoliv, změna začíná a končí u vás. Více

Konflikty a krize ve společnosti

Konflikty a krize ve společnosti

Jak už jsme v předpovědích dříve uváděli, stojíme na prahu historických společensko-politických změn, které jsou počátkem nového cyklu. Nové okolnosti přináší u mnohých lidí rozčarování, překvapení, chaos a pocity ztráty kontroly nebo dokonce marnosti. Více

Brzda jménem iluze

Brzda jménem iluze

Iluze limitují. Neustále uvádí v mylnou víru to, že jsme my sami nebo situace a lidé kolem nás jiní, než opravdu jsou. Více


Další články