Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Konflikty a krize ve společnosti

foto: pixabay.com

Jak už jsme v předpovědích dříve uváděli, stojíme na prahu historických společensko-politických změn, které jsou počátkem nového cyklu. Nové okolnosti přináší u mnohých lidí rozčarování, překvapení, chaos a pocity ztráty kontroly nebo dokonce marnosti. Tyto změny rozleptávají některé naše dosavadní principy a zvyklosti. Doslova rozmetají naší rigidní strnulost a připoutanost k minulému.

Zdá se, že tok některých událostí nemůžeme ovlivnit. Můžeme si přinejmenším připustit, že jsou nutné pro náš další vývoj. Můžeme přestat trvat na své interpretaci dějů, která je omezená naší osobní zkušeností. Můžeme opustit svá přesvěcení a ověřené postupy. Ty nás k novým výsledkům nepřivedou. Přivedou nás v kruhu pouze tam, kde už jsme mnohokrát stáli. Připusťme si, že nikdy nedokážeme nahlédnout na konfliktní a krizové situace celistvě, úplně ze všech zorných polí. Nedokážeme lidským mozkem pojmout děj v celém rozsahu, ve všech souvislostech od prvopočátku.

Velmi špatně se daří některé situace jen odevzdaně pozorovat bez přičinění se k jejich zlepšení. Mnohé aktuální děje nás přímo vtahují a bezprostředně se nás dotýkají. Slabší jedinci upadají do bezmoci či rezignace, silnější jdou do boje.

Pokud jste zvyklí ptát se, měnit svá nastavení, vyvíjet se a být sami sobě nejlepším průvodcem, pak se ptáte: „co je teď opravdu užitečné? Jak mohu přispět tak, abych vyšel/vyšla ze stávajícího období posílen/a na úrovni mysli, těla i ducha a přispěl/a zároveň sobě i všem ostatním těmi nejvhodnějšími kroky? Pro ty z vás nabízíme následující podněty:

1.    Nevytvářejte hodnocení a soudy

Když jsme svědky konfliktní nebo krizové situace, v  nitru se nevyhneme hodnocení a máme tendenci se automaticky přiklánět na jednu stranu. Vybíráme si zpravidla tu, která z našeho pohledu vypadá jako oběť. Tím se vymezujeme.

Neuvědomujeme si, že v tu chvíli přímo živíme to, proti čemu zbrojíme a co odsuzujeme.

Opravdová spravedlnost je pro nás velmi těžko zmapovatelná. Hodnotící programy jsou lidské. Téměř jim nelze zabránit a to tehdy, když hodnocení probíhá na úrovni naší mysli. Jsme zkrátka naučeni zaujímat osobní stanovisko a tvořit si neustále svůj názor. V pořádku. Nevytvářejme ale soudy i na úrovni srdce. Tam tomu zabránit lze. Zkusme se v srdci povznést a pozorovat situace z nadhledu. Naše srdce jsou generátorem na bezpodmínečnou lásku. Ta je vyživována soucitem. Proto posilujte svou schopnost pouhého pozorovatele schopného udržet vnitřní klid bez souzení. Velmi tím pomůžete sobě i ostatním. Vibrace srdce se navyšují bez soudu a pak se stávají velkolepým nástrojem. Pamatujte, že bezpodmínečnou lásku je možné dát pouze všem, bez výjimky. Všichni jsme propojeni. Nezávisle na zemi původu, víře, inteligenci či životní úrovni. Schopnost zušlechtit v sobě podobný bezpodmínečný přístup má každý z nás. Málokdo je ale ochoten si s tím dát práci. Kdybychom ji používali, svět by vypadal poněkud jinak.

2.    Kontrolujte své myšlenky a slova

Myšlenky jsou ovlivněny vašimi osobními programy, prožitky, strachem i zlobou. Naše myšlenky nezůstávají jen u vás, jak se často mylně domníváme. Vysíláme je všichni automaticky do kolektivního vědomí. To se neustále proměňuje v závislosti na myšlenkách každého jednoho z nás. Uvědomte si proto zodpovědnost za své myšlenky a také sílu, která se v každé z nich ukrývá. Ubezpečte se, že nejsou destruktivní. Že jsou přinejmenším neutrální. Každá myšlenka a následné slovo, které vychází z přítomnosti, z vašeho vnitřního středu a míru, je lékem.

 3.    Váš klid je zásadní

Kdykoli vnímáte, že nejste ve svém středu, ve své rovnováze, zastavte se. Jen tak vidíte věci jasně a jste schopni porozumět tomu, co se opravdu děje. Jen tak vnímáte všechny strany mince. Když jste pouze na jedné nebo druhé straně, přicházíte o energii, protože jste ve své mysli a ta je o dualitě. Mysl zpravidla nepřináší klid, rozděluje. Najděte si vlastní praktiky, pomocí kterých udržíte svou mysl v klidu a bdělosti. Vnitřní klid vytváří mír vnější. Dělejte to, co vám ke klidu napomáhá.

 4.    Moudrost se rodí v tichu

Když potřebujete procítit co se opravdu děje, vypněte média a ztište se. Vnímejte pocit a přicházející vnitřní obrazy. Navštěvujte často svůj vnitřní svět. Pravidelně meditujte.

 5.    Uvolňujte se řízeně ze sevření strachu

Strach je obrovský magnet, který přitahuje přesně to, čeho se bojíte. Je primární energií, se kterou byste měli v těchto časech pracovat. Drží vás v zajetí. Zůstávejte myslí a celým svým bytím v přítomné chvíli. Odolejte pokušení mít strach z něčeho, co ještě nenastalo. Neodevzdávejte se slepě do rukou vyššího osudu. I vy máte svůj podíl na jeho vytváření. Proto nezahazujte své nástroje už předem.

6.    Podporujte okolní dění soucitem a empatií

Soucitem se rozumí uvědomění a pochopení, jaké to asi je být v kůži někoho jiného. Vystupujete tak sami ze sebe do celého společenství. Vnímejte, že každý si přirozeně volí svůj osobní příběh a osud a zažívá to, co má, pro svou cestu a svůj jedinečný proces růstu. Soucit nemá nic společného s lítostí a odporem. Ty odebírají energii jak vám, tak celku. Vše, co se děje je projev zákonu příčiny a následku. Každá příčina má svůj následek a každý následek má svou příčinu.

7.    Propojujte se s ostatními a držte pospolu

Vyhledejte lidi stejného smýšlení, s podobnými vizemi a záměry. Najděte svou komunitu a sdílejte se smysluplně. Respektujte rozdílné postoje ostatních. Tím podpoříte soudržnost, spolupráci a sílu celku. Jsme na jedné lodi.

8.    Praktikujte laskavost a citlivost k sobě a k ostatním

Pokuste se odpustit co nejvíce věcí co nejvíce lidem. Doopravdy. Nechte to prostě odejít. Co bylo, bylo. Vzdejte se této hračky. Zbavíte se tak obrovské mentální, fyzické a energetické zátěže. Vyšlete díky všem, kteří přispěli jakkoli na vaší cestě růstu. Ať už podáním ruky nebo zasazením hluboké rány. Nic se neděje náhodou a vše přináší plody. Komukoli můžete vyjádřit díky osobně, udělejte to.

9.    Věřte sami v sebe

Pěstujte důvěru a víru v sebe a v ten nejlepší obraz světa. Plně zodpovídáte za úroveň důvěry, kterou v sobě nosíte a za to, co tvoříte svou myšlenkou, slovem a činem. Nikdy není pozdě začít jinak.

Jakákoli krize nás všechny bez výjimky přivádí zpět k tomu, co je podstatné a nejdůležitější.

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto:pixabay.com

     

Změna

Změna

Nic ve vašem životě se nestane, pokud neuděláte první krok ke změně. Nikdo nepřijde a nezachrání vás. Ani vaše rodiče, ani přátelé, ani zaměstnavatel, ani vláda. Ať už se vám to líbí, či nikoliv, změna začíná a končí u vás. Více

Brzda jménem iluze

Brzda jménem iluze

Iluze limitují. Neustále uvádí v mylnou víru to, že jsme my sami nebo situace a lidé kolem nás jiní, než opravdu jsou. Více

Afirmace

Afirmace

I když někteří lidé zpochybňují sílu afirmací, jejich účinky jsou prokázány vědecky. Tato technika je účinným nástrojem, který může pozitivně ovlivnit vaše vztahy, finanční situaci, zdraví nebo práci. Více


Další články