Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Proč to nefunguje?

foto:unsplash.com

Děje se vám, že se snažíte něčeho dosáhnout a nedaří se vám to? Něčeho, čeho někdo jiný ve vašem okolí dosáhl a vy si to také moc přejete? Může se jednat o uspokojivou práci, o hezký partnerský vztah, o dostatek příjmu, o úspěch v tom, o štěstí v tamtom.

Ptali jste se, hledali jste, obdrželi jste co nejpřesnější rady, jak toho dosáhnout. Dostali jste možná i přesný manuál od kouče, učitele nebo blízkých osob. Poctivě jste se snažili splnit každý jeden z daných bodů.  A ono to přesto stále nevychází a vy přemýšlíte, kde nastala chyba. Nebo už ani nepřemýšlíte a vzdali jste se své touhy dočista. Nebo se vztekáte a vnímáte svět jako nespravedlivý. Vnímáte nerovnováhu příležitostí. Myslíte si, že máte smůlu. Že nejste dostatečně schopní nebo jste si našli důvod, pro který si to pravděpodobně zkrátka nezasloužíte. Podmínky vnějšího světa jsou odrazem vašeho vnitřního nastavení.

Co když je důvodem jen docela obyčejná věc, která je ale klíčová? Která dokáže zmařit veškerou vaši snahu stejně jako dokáže rozlousknout celý případ? A to v jedné sekundě momentu uvědomění si jedné „maličkosti“, která obrátí naruby vaše vnímání problematiky.

Dělat něco podle návodu druhého nestačí. Přebíráte totiž jeho myšlenku, jeho návod, jeho přesvědčení, které funguje v jeho světě. Funguje proto, že on sám je vnitřně přesvědčen o jeho funkčnosti. Uvěřil jeho funkčnosti. Uvěřil, že do jeho světa může patřit a nemá pochyby, že si to či ono bez dalšího zaslouží.

Klíčovým prvkem je vaše rozhodnutí a absolutní důvěra, že podobná věc či situace vůbec může patřit do vašeho světa. To vy sami sobě kladete podmínky vašeho světa a plně za ně zodpovídáte. Stejně jako zodpovídáte za úroveň důvěry, kterou v sobě nosíte. Ta se nedá předstírat. Buď je anebo není. Vaše pozornost a důvěra nesmí být roztříštěné, protože pak i výsledek nemůže být uspokojivý. Důvěra i pozornost se dají pěstovat a prohlubovat. Zaměřte se na ně.

Jestliže máte jasno v tom, co chcete, pak učiňte rozhodnutí o svém cíli. Rozhodnete-li se, zaměřte na svůj cíl svou pozornost a tím si přitáhnete i potřebné možnosti. A nestyďte se požádat Vesmír/Boha/Stvořitele o spolupráci při naplňování toho, co chcete manifestovat. Vesmír vás bude podporovat. 

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto:unsplash.com

 


     

Spolupráce a komunita

Spolupráce a komunita

Jak by asi svět vypadal, kdyby neexistovala spolupráce? Byl by plný osamělých lidí, kteří pracují ze všech sil a nevytvoří toho mnoho. Celá lidská kultura je na vzájemném propojení a spolupráci založená. Vypadá to, že nadcházející časy budou o vzájemné spolupráci a pomoci více, než si v současnosti uvědomujeme.  Více

Ignorace pocitů

Ignorace pocitů

Jak se říká, jedinou jistotou v životě je neustálá změna. I nálady jsou tu od toho, aby se mohly měnit. Proto nemá smysl se zuby nehty snažit o udržení nálady na stejné úrovni. Můžeme ale pro svou pohodu pochopit něco, co celý proces propadů nálady promění. Více

Lítost

Lítost

Při konzultacích se mi klienti často svěřují, že mají výčitky, že před lety mohli něco udělat, ale neudělali to. Nebo naopak udělali něco, čeho litují dodnes. Více


Další články