Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Proč to pořád děláte?

foto: drawlab19 - Can Stock Photo Inc.

„Je bláznivé dělat stále stejné věci a očekávat jiné výsledky.“ Albert Einstein

Mám klienty, u kterých vidím obrovský posun. Někteří se za poslední roky změnili téměř k nepoznání. Našli sami sebe, svou životní cestu a jsou spokojení. Mám ale také pár klientů, u kterých k téměř žádným změnám nedošlo. Jejich život připomíná pohyb v kruhu.

Někteří z těchto lidí mají obavy z negativních reakcí svého okolí, a proto se do nových věcí vůbec nepouští. Mám ale i takové klienty, kteří mají snahu věci měnit, ale nejsou schopni opustit své navyklé způsoby myšlení a chování. Stále se dostávají do podobných situací. Někteří se snaží najít opravdovou lásku, ale do svého života stále přitahují partnerky nebo partnery, kteří se k nim vůbec nehodí. Jiní si stěžují na neschopné šéfy a nepříjemné kolegy v práci, a přesto se s nimi v každém novém zaměstnání setkávají. Lidé v jejich životech se mění, ale problémy zůstávají. Upozorňuji je na tento fakt. Říkám jim, že asi není náhoda, že se jim stávají pořád stejné věci. Možná by bylo vhodné, aby se zamysleli, jakou roli v těchto situacích hrají oni sami. Obviňováním druhých se jejich život nezlepší. Musí přijmout zodpovědnost a začít se chovat jinak.

"Nejste uvízlí tam, kde jste, pokud se nerozhodnete být." Wayne Dyer

Všichni máme nějaké navyklé způsoby chování a myšlení, které nám v minulosti sloužily. V určitém čase je ale přerosteme a už je nepotřebujeme.

Zamyslete se, zda neděláte něco jen proto, že jste to tak vždy dělali. Funguje stále tento starý vzorec chování? Prospívá vaší současné verzi sama sebe? Možná máte návyky a zvyky spojené s původní rodinou. Nenastal čas vydat se jinou cestou? Dělat věci jinak? Nebo vyzkoušet zcela něco nového?

Autorka: MKB

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto: drawlab19 - Can Stock Photo Inc.

Mohlo by vás zajímat:

Roční horoskop 

 


     

Svoboda

Svoboda

Svoboda. Sympatické slovo, není-liž pravda? Jaké podmínky a okolnosti potřebujete právě Vy k pocitu svobody? Více

Síla středu

Síla středu

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.  Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články