Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Manifestování snů. Proč tomu spousta lidí nerozumí

foto:pixabay.com

"Přitahujete a manifestujete vše, co odpovídá vašemu vnitřnímu stavu." Eckhart Tolle

Navzdory všeobecnému přesvědčení není manifestace snů jednoduchým opakováním toho, co si do života chcete přitáhnout. Spousta lidí dělá chyby, protože nechápe, že manifestace není jen o vyslání přání do Vesmíru. Je to o osobním rozvoji a expanzi. Člověk musí rozšířit svou kapacitu, aby mohl obdržet, co si přeje.

Kabala učí, že život člověka je jako nádoba, která obsahuje potenciál. Čím velkolepější jsou vaše sny a čím bohatší zážitky si přejete, tím větší musí být vaše nádoba.
 
Představte si člověka, který chce mít skvělou kariéru, vášnivý milostný vztah, finanční nezávislost a spoustu zajímavých zážitků. Pokud chce mít takový život, je potřeba se zeptat, zda je otevřený, vnímavý a umožňuje, aby se mu to všechno stalo. Je připraven a schopen vytvořit si pro to vše, po čem touží, prostor? Je schopen to všechno pojmout a zvládnout?
 
Nádoba je duchovně-emocionálně-fyzickým prahem, který v konečném důsledku řídí míru, do jaké přijímáme do našeho života nové možnosti, příležitosti a zkušenosti. Funguje to na podvědomé úrovni, vytváří hranice, které formují naši realitu a ovlivňují naši vnímavost vůči růstu a transformaci.

 

Jak to funguje?

Pokud chcete úspěšnou kariéru, musíte rozšířit svou kapacitu, abyste v práci zažili naplnění. Pokud toužíte po větším množství peněz, pak musíte zvýšit svou schopnost pustit do svého život více peněz. Je potřeba zvětšit svou nádobu, abyste mohli pojmout vše, po čem toužíte.

Jestliže někoho obdivujete, anebo závidíte někomu z okolí jeho úspěch, pak zkoumejte, co pro něj udělal. Studoval, když vy jste se šli bavit s přáteli do baru? Pracoval intenzivně i o víkendech, aby rozjel své podnikání, když vy jste doma odpočívali u televize? Chodil běhat brzy ráno, aby si udržel svou fyzickou kondici, když vy jste ještě spali?

Lidé, kteří dostanou něco, po čem touží, ale nemají na to potřebou kapacitu, o to brzy přicházejí. Dobrým příkladem jsou výhry v loterii. Americká média často píší o lidech, kterým obrovské výhry zruinovaly život.

 

Zvětšete svou nádobu

Pokud žádná oblast vašeho života nepřesahuje běžný průměr, pak bude vaše nádoba zřejmě malá.

Abychom manifestovali cokoli nového, vzrušujícího a přesahujícího naše současné životní paradigma, musíme být ochotni vydat se za známé hranice našeho pohodlného života. Nedá se to obejít. Pokud chcete v životě dostat něco velkého, musíte se sami stát většími. Vyžaduje to, abyste vystoupili ze své komfortní zóny a přemýšleli jinak. Je třeba změnit to, jak se cítíte, a překonat představy o sobě samých, druhých a o světě kolem vás.

K zahájení transformačního posunu není potřeba mnohého. Již jistě důvěrně znáte omezující vzorce chování. Znáte všechny lidi, místa a věci, kterým se obvykle vyhýbáte, ale nikdy jim nemůžete skutečně uniknout. To jsou právě ty prvky, které jsou klíčem k usnadnění transformace a otevření dveří k velkým příležitostem. Je potřeba přestat si cokoliv nalhávat a začít být k sobě upřímní.

Opustit známý život, zónu komfortu, může být pro spoustu lidí děsivé. Když se však odvážíte rozšířit svou schopnost přijímat, umožníte všem věcem, které si přejete, projevit se ve vašem život. Rozpoznejte v sobě bloky, rozložte hradby odporu a nastupte cestu k novým příležitostem.

 

Akce, běžte tomu naproti

Celá hra manifestace je o akci. Musíte sami jít naproti tomu, co chcete. Není to nic složitého. Vyžaduje to ale úsilí. Často musíte jít proti své přirozenosti. Musíte měnit svůj vnitřní svět. Musíte jít proti svému strachu.

-           Identifikujte omezující přesvědčení a přeprogramujte své podvědomí pomocí afirmací, vizualizace a meditace.

-        Slaďte své každodenní volby a činy se svými cíli.

-        Neustále se vzdělávejte.

-        Dělejte věci, kterým se běžně vyhýbáte.

 

Zvažte situace a aspekty života, kterým se obvykle vyhýbáte a které jsou pro vás nepříjemné.

 

Zde je několik otázek k prozkoumání:

-        Co by se stalo, kdybyste se cíleně zabývali oblastmi, kterým se vyhýbáte, a popostrčili sami sebe k tomu, abyste udělali malé krůčky?

-        Co by se stalo, kdybyste raději zkusili jiný přístup, než abyste se bránili nepříjemným situacím?

-        Co kdybyste se rozhodli dělat opak toho, co obvykle děláte? Vyzkoušejte to na jeden den.

 

Když to vyzkoušíte, půjdete proti své přirozenosti, postavíte se svému strachu, možná zjistíte, že nevnímáte nepohodlí jako slabost nebo bolest, ale spíše jako zbavení se všeho, co vám již neslouží. Osvobodíte se a budete odvážnější. Budete zkoušet nové věci, rozšiřovat svou nádobu a zároveň zjistíte, že si do života přitahujete přesně ty věci, po kterých toužíte. Manifestujete tak své sny.

 Na závěr

Zvětšování nádoby je duchovní prací, která nemá konce. Představte si, že máte nádobu, která obsáhne 10 litrů. Transformujete svou nádobu na 15 litrů. V ten moment můžete pocítit nedostatek. Chybí vám 5 litrů. To může způsobit pocity stagnace. To ale není signál k zastavení. Změna a růst musí pokračovat. Zvětšování nádoby je kontinuálním procesem. Je to ale proces smysluplný, který vám ukáže zázraky, a pocítíte spokojenost z naplnění svých snů.

Autorka: MKB


     

Novoroční předsevzetí a jak je naplnit

Novoroční předsevzetí a jak je naplnit

Novoroční předsevzetí není snadné dodržet. Výzkumy ukazují, že 50 % lidí je opouští již během prvního měsíce roku. A pouze 10 % lidí vydrží a cíl si splní. Více

Naučte se říkat NE, budete spokojenější

Naučte se říkat NE, budete spokojenější

Stalo se vám někdy, že jste souhlasili s něčím, a přitom jste věděli, že to udělat nechcete? Více

Osobní inventura a plán na další rok

Osobní inventura a plán na další rok

Konec roku je ideálním časem pro bilancování a plánování. Je vhodné se ohlédnout za uplynulým obdobím a vyhodnotit stav. Tak si ujasníte, jak si stojíte a kam chcete zamířit. Více


Další články