Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Lepší život

foto:unsplash.com

„Krmte svou mysl velkými myšlenkami, neboť se nikdy nedostanete výše, než jak myslíte.“ Benjamin Disraeli

Vidím u svých klientů, že mnozí čelí obavám o svou budoucnost a hrají na jistotu. Nevidí nové možnosti. Bojí se realizovat plány, o kterých dříve mluvili. Nebo mají pocit, že mít lepší život vlastně ani není možné. Což je špatně. Všichni jsme předurčeni pro lepší život. Nemůžeme ale sedět a čekat, až se nám lepší život „stane“. Že nám ho někdo zařídí. Musíme v něm sehrát svou roli.

„Člověk dosáhne všeho, co si umíní, jen když to chce doopravdy.“ Benjamin Disraeli


Jak na lepší život?

  1. Věřte, že si ho zasloužíte

Pokud neuvěříte, že můžete mít lepší život, dobré věci k vám nepřijdou. Budete vědomě či nevědomě sabotovat sami sebe, své možnosti a schopnosti. Dáte přednost jistotě a kompromisům. Vyberete si život přežívání, za méně peněz, s prací, která vás nebaví, se vztahy, které vás vyčerpávají. Neslevujte ze svých nároků, dopřejte si lepší život.

  1. Vesmír je vaší bankou

Člověk se na horší časy může připravit. Jak? Tím, že bude mít „vysoký kredit“ na svém vesmírném účtu. Ten si vytváříme každodenně svým chováním. Prostřednictvím svých pozitivních slov, vděčností, láskou, radostí, pokorou, čestným jednáním, projevy laskavosti a dobrými skutky si budujeme kredit na svém účtu. Naopak pesimismus, sebelítost, závist, hněv, nenávist, prokrastinace, neuctivost, lhaní a pomlouvání nás dostávají do debetu.

  1. Vyrovnejte se se svou minulostí

Je jen málo lidí, kteří měli „dokonalý“ životní start. Ať už se v dětství stalo cokoliv, nemusíte být jako lidé, se kterými jste vyrůstali. Tedy vaši rodiče, prarodiče, sourozenci, vaši spolužáci či sousedé. Váš život nemůže být definován lidmi, kteří vám někdy ublížili. Nemusíte jim odpouštět, ale měli byste se rozhodnout a žít podle svých představ.

  1. Minimalizujte negativitu

Všichni do jisté míry dělají věci, o kterých vědí, že pro ně nejsou dobré. Ať už je to přejídání, dopřávání si sladkostí, velká spotřeba alkoholu nebo ponocování. Některé lidi brzdí špatní přátelé nebo toxický partnerský vztah. Ať už je to cokoliv, snažte se negativitu ve svém životě snížit na minimum a nejlépe ji zcela odstraňte.

  1. Neposlouchejte kritiky

Mnozí si omezují život tím, že si dělají starosti, co si o nich druzí myslí. Vadí jim, pokud je někdo kritizuje nebo pomlouvá. Takové starosti jsou jen ztrátou času. Je to kontraproduktivní. Ať uděláte, co uděláte, vždy se najde někdo, komu se to nebude líbit. Proto se neznepokojujte tím, co druzí říkají. Uvědomte si, kdo je skutečný soudce.

"Můžeš být nejzralejší a nejšťavnatější broskví na světě a stále tu bude někdo, kdo nenávidí broskve." - Dita Von Teese

  1. Dopřejte si čas na přemýšlení a snění

Pandemie nám život zklidnila a někdy zcela zastavila. Poskytla nám čas na přemýšlení, čtení knih a snění. Snažte se každý den přečíst něco poučného, co vyžaduje soustředění a přemýšlení. Když objevíte zajímavou myšlenku, pak si ji poznamenejte. Vizualizujte si svůj lepší život. Cokoliv si člověk umí představit, může se stát.

  1. Jakmile budete vědět, co chcete, jednejte

Představovat si lepší život, mluvit o svých touhách je jen počátek změny. Pro spoluvytváření lepšího života, který chcete, je důležitá akce. Musíte mít plán a udělat první krok k jeho realizaci. Svých cílů nemůžete dosáhnout pasivně, vyčkáváním. Vaše sny a činy musí být sladěny. Tak už na nic nečekejte, na nic se nevymlouvejte a JEDNEJTE.


"Zatímco záměr je semeno manifestace, akce je voda, která toto semeno vyživuje." Vaše akce musí odrážet vaše cíle, abyste dosáhli skutečného úspěchu. “  Steve Maraboli


Autorka: MKB

foto:unsplash.com

     

Vzorce chování

Vzorce chování

Viděli jste film nazvaný Na Hromnice o den více (v originále Groundhog Day)? Je to americká komedie z roku 1993. Děj filmu se odehrává v malém městečku Punxsutawney, kde blížící se příchod jara tradičně vždy každého 2. února za svítání předpovídá místní maskot - svišť Phil. Hlavní hrdina, moderátor počasí Phil, kterého výborně hraje Bill Murray, je samolibý muž, otrávený životem a svou prací. 2. února se Phil dostane do časové smyčky a stále se vrací do stejného dne. Více

5 typů lidí, kterým se raději vyhýbejte, chcete-li mít spokojenější život

5 typů lidí, kterým se raději vyhýbejte, chcete-li mít spokojenější život

Naši příbuzní, přátelé i kolegové v práci nás hodně ovlivňují. Máme obvykle tendence „chytat“ od nich dobré či špatné návyky. Popřemýšlejte, zda máte kolem sebe lidi, kteří vás podporují a pozitivně směrují. Nejsou kolem vás lidé, kteří vás naopak brzdí a snaží se vám bránit ve vývoji? Více

Karma

Karma

Slovo karma se obvykle překládá jako čin. Označuje zákon příčiny a následku. Tedy co člověk zaseje, to také sklidí. Zákon karmy nám říká, že žádný dluh nezůstane nezaplacen. Dokonalý vesmírný účetní systém eviduje všechny naše činy a má přesnou evidenci o vztahu „má dáti – dal“. Více


Další články