Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Neslevujte ze svých nároků

foto: pixabay.com

"Nebojte se vzdát dobrého pro to nejlepší". J.D. Rockefeller

Astrologie učí, že smyslem života je sebepoznání a transformace. Umíte si představit lepší život? Takový život, ve kterém byste byli spokojení, usměvaví, měli skvělou práci, láskyplný vztah, dostatek peněz a dobré vztahy s okolím? Možná představu máte a dokonce víte, jak byste se ke svému cíli mohli dostat. Asi by to znamenalo, že musíte udělat nějaké změny. A těch změn se obáváte. Život je krátký. Je to klišé, ale je to tak. Hodně lidí dalo v životě přednost jistotě, kompromisu před změnou. A ke konci života toho litovali.

Odstraňte ze svého slovníku „měl/měla bych“ a začněte jednat. Mějte odvahu vzít svůj život do svých rukou. Osvoboďte se. Musíte si vážit sami sebe. Máte ve své moci svůj život přetvořit. Nemůžete se spokojit s málem. Neslevujte hlavně v těchto oblastech:

 

  1. Vlažná láska

Edith Piaf kdysi řekla: „Když je láska vlažná, je potřeba ji přihřát nebo vyhodit. Láska se nedá uchovávat v chladu“. Její slova přesně vyjadřují, jaký by partnerský vztah měl být. Pravá láska neznamená, že vztah je vždy harmonický. Naopak zažívá dobré časy i ty špatné, konfrontace a výměny názorů. Ve vztahu mohou žít dva zcela rozdílní lidé, kteří se ale přesto doplňují, oceňují, pomáhají si, mají společnou životní vizi, vědí, kam jdou. Láska je nezištná, nápomocná, uspokojující, nic neskrývající, nesvazuje a neomezuje.

Jste-li v nekompatibilním vztahu, pak nemůžete doufat, že se to někdy zlepší. Jste-li ve vztahu jen kvůli tomu, že se bojíte být sami, nebo máte-li pocit, že dáváte svůj čas, city, energii, peníze, podporu a váš protějšek jenom bere, nic nedává, pak je nejvyšší čas porozhlédnout se po někom jiném. Myslete na to, že špatně vybraný partner/partnerka má negativní vliv i na vaši práci, vaše zdraví, vaši finanční situaci i na vztahy s rodinou a přáteli.

  1. Neuspokojivá práce

Chodíte do práce, která vás nebaví, nenaplňuje, nedává smysl a neinspiruje? Jediný důvod, proč tam chodíte, je výplata? Pak byste se měli porozhlédnout po něčem novém. A než začnete s hledáním, pak si ujasněte, co opravdu chcete dělat. Člověk tráví v práci spoustu času. Je proto důležité, abyste našli opravdové povolání. V čem jste talentovaní? Co vás baví? Jakou práci jste chtěli dělat jako děti? Nemohl by se z vašeho koníčka stát prosperující byznys? Přemýšlíte, že byste začali podnikat, ale máte strach, že se neuživíte? Pokud si své podnikání dobře připravíte, správně načasujete, hlavním motivem nebudou peníze, ale vášeň a radost, pak budete úspěšní.

  1. Nepřející přátelé

Máte přátele, se kterými rádi trávíte volný čas? Přátele, kterým důvěřujete, nebojíte se jim svěřit své pocity či tajemství? Jsou vaši přátelé k dispozici, když je potřebujete? Podporují vás? Motivují? Oceňují vaše úspěchy? Nebo máte kamarády, kteří s vámi soupeří, manipulují či využívají vás? Nenechte si kazit život toxickými lidmi. Buďte jen s takovými přáteli, kteří vám pomáhají růst.

  1. Volný čas

Vždycky jste rádi cestovali, sportovali, hodně četli, chodili do kina, tancovat, na kafe s kamarádkami nebo na pivo s kamarády? A teď už to neděláte, protože nemáte čas? Vaše pracovní, rodinné a jiné povinnosti vám to „nedovolují“?

Lidé mají pocit, že je sobecké dopřávat si malé radosti či se věnovat svým zájmům. Myslí si (obvykle ženy), že je správné se obětovat pro druhé, i když to často okolí ani nevyžaduje. Člověk, který si neudělá čas sám na sebe, je vyčerpaný, unavený a často plný zloby, protože lidé v jeho nejbližším okolí dostatečně neoceňují, co všechno pro ně dělá.

Když budete mít na prvním místě sami sebe, nebudete se vzdávat svých radostí, pak budete spokojenější, laskavější, budete mít lepší náladu, mít více energie, a to bude prospěšné i pro vaše okolí.

Je-li člověk nespokojený se svým stavem, může jej změnit dvěma způsoby. Buď změní podmínky svého života, nebo svůj duševní postoj. První není vždy možné, to druhé je možné vždy.“ —  Ralph Waldo Emerson

Autorka: MKB

Zaujal vás náš článek? Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám.

foto:pixabay.com

     

Nemoc

Nemoc

Je všeobecně známo, že nevhodná strava, přejídání či nepřiměřeně hektická fyzická zátěž nepomáhají tělu k dobrému zdraví. Je zde ještě ale další neméně důležitý atribut. Naše tělo je dokonalým zrcadlem našeho myšlení a jednání. Více

Jistota v nejisté době

Jistota v nejisté době

Žijeme v době, kdy spoustě lidí není jasné, co přijde, jak se věci vyvinou. A i když to nevěděli ani dříve, měli pocit, že mají věci pod kontrolou a jsou v bezpečí. Mnozí tak byli spokojení, šťastní, zkoušeli nové věci, riskovali a někdy se chovali i nezodpovědně. Nyní, v době pandemie, je nejistota tak vysoká, že spousta lidí je paralyzována strachem. Více

Přátelství

Přátelství

Přátelství je jedním z nejkrásnějších darů v životě. Je definováno jako mezilidský vztah, který se vyznačuje vzájemným porozuměním, náklonností, ohleduplností, úctou, upřímností, důvěrou a empatií. Přátelství je vlastní nezištná pomoc a otevřenost. Více


Další články