Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Nemoc

foto: pixabay.com

Je všeobecně známo, že nevhodná strava, přejídání či nepřiměřeně hektická fyzická zátěž nepomáhají tělu k dobrému zdraví. Je zde ještě ale další neméně důležitý atribut. Naše tělo je dokonalým zrcadlem našeho myšlení a jednání. Pokud přijde nemoc, je třeba ji brát jako ukazatel nevhodného způsobu přístupu k životu a k životním situacím. Nesprávné chování je základem oslabování lidského organismu.

„Naše“ nemoci, tedy nemoci, které nevědomě přijímáme za své, jsou symbolické. Podle toho, jak smýšlíme, se cítí následně naše tělo. Promlouvá k nám každou chvíli svou řečí. Varování je zprvu jemné, pokud není vyslyšeno, přijde jasnější a důraznější signál. Nemoc je vyprodukována našim tělem „na míru“ jako následek našeho nesprávného chování a obcházení či ignorace důležitých bodů našeho bytí.

Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč se nemoci říká nemoc? NE-MOC neboli bez moci. Potlačujeme-li své skutečné pocity a nejsme-li schopni s nimi adekvátně naložit a respektovat je, pak ztrácíme svou moc. Pokud se například přespříliš snažíme pomáhat ostatním pro nedostatek vlastní ceny, pak ztrácíme svou moc. Pokud si nepřiznáváme dlouhodobě nějaký problém a neřešíme ho, pak ztrácíme svou moc. Vzdáváme se pak vlastní moci nad sebou a přibližujeme se tím nutnosti upadnout do nemoci.  Pro mnohé je nemoc možností, jak se vyhnout náročné cestě za původním cílem, důvodem, proč to či ono vlastně nejde. Pro jiné nemoc znamená přitažení si pozornosti ostatních, po které nevědomě prahnou. Kdykoli se sami za sebe nepostavíme, ztrácíme svou moc a oslabujeme se. Vnitřní upřímnost a zdravá sebeláska je jedním z předpokladů zdravého těla.

Skrze nemoc nám naše tělo prokazuje službu. Zviditelňuje nám nerovnováhu mezi myslí, srdcem, duchem a tělem a žádá nás tím o nápravu. Nemoc je ukazatelem, že jsme někde chybovali. Přichází upravit naši současnou cestu. Zkusme ji brát zavčas jako dar, který nás přišel ochránit od ještě větších budoucích mylných kroků. Nemoc přestaneme potřebovat v momentě, kdy si uvědomíme vlastní přirozenou moc a fakt, že můžeme upravit jednotlivé chybné vzorce chování a dostát všeho, co si přejeme, vhodnějším způsobem. Poté ji může naše tělo propustit.

Cesta nekončí jen snahou zbavit se nemoci rychlým užitím medikamentů či podrobení se lékařskému zásahu. Projev nemoci se pouze potlačí. Potřebujeme také pochopit příčinu nemoci a vyřešit ji. Jen tak se můžeme vyhnout podobným či jiným nemocem v budoucnu. Je dobré léčit na fyzické úrovni zatížené tělo, ale také na psychické úrovni naši duši.

U jednotlivých druhů nemocí se dá často celkem zřetelně a lehce vydedukovat důvod jejího vzniku. V jiných případech je třeba hlubší práce skrze hlubokou sebeanalýzu či skrze pomoc odborníka. Při nemoci v oblasti hlavy se potkáváme často s tématy nenávisti, pohrdání, agrese, žárlivosti či závisti. Naše páteř promlouvá o naší vlastní ceně, očekávání a srovnávání se s druhými. V oblasti hrudi a břicha úřaduje křivda, strachy a pocity s ní spojené. Oblast pánve nás zavádí k tématům potlačení lásky a nevíry v život. V kolenou sídlí naše sebedůvěra. Naše nohy se ozývají, pokud nekráčíme správným způsobem a směrem. Naše trávení mluví o tom, co v životě umíme přijmout a strávit a co ne. Na naší kůži se vyráží všechny vnitřní pocity, které potlačujeme. Naše vylučování se pojí se schopností pouštění se věcí a se schopností přijímat změny, a tak dále.

Nemoc nemusí být pojata jen jako zůčtování chybných postojů v minulosti. Minulé postoje je třeba pochopit a převzít za ně zodpovědnost, nikoli se za cokoli odsuzovat. Již vlastní pochopení je polovinou úspěchu. Hlavní úsilí je následně třeba vynaložit na hodnocení budoucnosti. Soustředit se na přítomnou a budoucí pozitivní změnu v našem nastavení.

Vyhněme se stížnosti na nemoc. Přijměme ten fakt, pokud momentálně existuje. Nejen rozumem, ale i srdcem. A poté hledejme aktivně a s pokorou její zdroj a následnou pomoc k uzdravení. V momentě, kdy se vědomě rozhodneme z ne-moci vystoupit, do života nám přirozeně přichází i vhodná pomoc. I nemoc je jen další příležitostí postoupit o schůdek výše na pomyslném schodišti poznání vedoucí k naší podstatě.

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám.

foto:pixabay.com


     

Neslevujte ze svých nároků

Neslevujte ze svých nároků

Astrologie učí, že smyslem života je sebepoznání a transformace. Umíte si představit lepší život? Takový život, ve kterém byste byli spokojení, usměvaví, měli skvělou práci, láskyplný vztah, dostatek peněz a dobré vztahy s okolím? Více

Jistota v nejisté době

Jistota v nejisté době

Žijeme v době, kdy spoustě lidí není jasné, co přijde, jak se věci vyvinou. A i když to nevěděli ani dříve, měli pocit, že mají věci pod kontrolou a jsou v bezpečí. Mnozí tak byli spokojení, šťastní, zkoušeli nové věci, riskovali a někdy se chovali i nezodpovědně. Nyní, v době pandemie, je nejistota tak vysoká, že spousta lidí je paralyzována strachem. Více

Přátelství

Přátelství

Přátelství je jedním z nejkrásnějších darů v životě. Je definováno jako mezilidský vztah, který se vyznačuje vzájemným porozuměním, náklonností, ohleduplností, úctou, upřímností, důvěrou a empatií. Přátelství je vlastní nezištná pomoc a otevřenost. Více


Další články