Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Potenciál

foto: pixabay.com

"Vaším skutečným úkolem je co nejdříve zjistit, jaký je váš životní účel, kým se máte stát, a začít ctít toto poslání tím nejlepším možným způsobem.“ Oprah Winfrey

Spousta lidí je zaneprázdněna plněním každodenních povinností a ani nemá čas se zamyslet, zda žijí opravdový život a našli smysl svého života. Žijí život podle představ jiných lidí - rodičů, partnera/partnerky, nadřízených, přátel nebo médií.

Máte-li semínka stromů, která vám leží na stole, a nic s nimi neděláte, pak z nich stromy nikdy nevyrostou. Zasadíte-li ale semínka stromů do měkké půdy, bohaté na živiny, budete je pravidelně zalévat, pak brzy uvidíte růst sazeničky. Za desítky let se z malého semínka stane obrovský strom.

Podle učení kabaly před tím, než se člověk narodí, je mu řečeno, jaký je jeho životní účel. Vidí svůj život, jaký by měl být. A jak se bude cítit, jaký bude jeho život, když svůj potenciál naplní. Když se člověk narodí, tuto informaci zapomene. V jeho nitru je však zachována. Jeho DNA tuto informaci v sobě uchovává. A úkolem člověka je tento smysl života objevit a naplnit.

"Jste tady, abyste pomohli naplnit božský smysl vesmíru. Tak důležití jste!" Eckart Tolle

Jak člověk objeví svůj životní účel? Jak člověk ví, zda naplňuje svůj potenciál? Podle učení kabaly je účelem člověka to, co je náročné a do čeho se mu vlastně ani nechce. Pokud je něco moc snadné, pak to není smysl života. Člověk odkryje svůj potenciál, jen když jde proti své „přirozenosti“. Vše, co je člověku příjemné a jde mu snadno, není jeho opravdovým účelem.

 „Kde se skrývá tvůj strach, tam je tvůj úkol." Carl Jung

Velkou chybou člověka je zanedbávat svůj potenciál a podceňovat své možnosti. Kabala učí, že každý člověk má životní účel, který je mnohem větší, než si vůbec umí představit. Musí to být něco nelogického. Málokdo je hned schopen vidět vlastní možnosti. Někteří lidé tuší, co by mohli a chtěli dělat, ale jejich strach či okolí jim brání udělat první krok.

Každý člověk přišel na tento svět s jedinečným úkolem. Proto by se měl snažit ho odkrýt a rozvíjet. Tím, že odkryjete svůj potenciál, můžete zlepšit život mnoha dalším lidem, můžete je udělat šťastnými, inspirovat je. Nejdůležitější věc, kterou pro sebe můžete udělat, je dovolit si žít svůj opravdový, autentický život.

Životní účel se vyvíjí. Člověk objeví, co chce dělat, odkryje svůj potenciál a ten rozvíjí. Např. si člověk uvědomí, že chce pomáhat lidem a zlepšovat jejich životy. Vystuduje psychologii, pracuje s klienty a po nějaké době zjistí, že by mohl dělat ještě více, a pustí se do přednášek, psaní knih nebo má vlastní podcast, program v rádiu či v TV.

Jakmile zjistíte, jaký je váš jedinečný životní účel, a je jedno, zda to je zlepšovat lidské životy, vzdělávat děti, malovat, zpívat, stavět domy, starat se o zvířata nebo třeba naučit lidi lépe hospodařit s penězi, pak je vaší zodpovědností ho rozvíjet a najít různé způsoby, jak ho každodenně rozvíjet.

Najít svůj účel neznamená, že člověk bude investovat všechnu energii pouze do svého rozvoje. Rozvíjet svůj potenciál neznamená, že by člověk také neměl být lepším kamarádem, manželem/manželkou, otcem/matkou, synem/dcerou apod.

Pokud člověk nebere svůj život vážně, nehledá svůj životní smysl, nenaslouchá svému nitru, pak si stanovuje pouze dosažitelné cíle, žije život druhých lidí a pak se mu život stane, místo aby si život sám vytvořil dle svých představ. Takový život nemůže vést ke spokojenosti a štěstí. Jak napsala Oprah Winfrey ve své knize Co vím jistě (What I Know For Sure) „Co se stane, když děláte věci, které vás nenaplňují? Plundruje to vaši duši. Okrádá vás to o vaši životní sílu. Skončíte vyčerpaní, depresivní a nazlobení.“

Objevte, kdo opravdu jste. Odkryjte svůj potenciál. Najděte si každý den čas sami na sebe, naslouchejte svému nitru. Uvědomte si, co opravdu chcete. Nebojte se to vyjádřit. Pište si deník, je to výborný prostředek sebepoznání.

Na cestě sebepoznání vám mohou pomoci rozhovory s astrologem, koučem, psychoterapeutem, duchovním učitelem nebo přítelem. Nemůžete však očekávat, že vám někdo přesně popíše váš životní účel. Jak uvedl Chalíl Džibrán ve své knize Prorok: „Nikdo vám nemůže zjevit než to, co již spočívá a zpola dřímá v rozbřesku vašeho poznání.“

Autorka: MKB

Zaujal vás náš článek? Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám.

foto:pixabay.com


Mohlo by Vás zajímat:

Osobní horoskop     

Přátelství

Přátelství

Přátelství je jedním z nejkrásnějších darů v životě. Je definováno jako mezilidský vztah, který se vyznačuje vzájemným porozuměním, náklonností, ohleduplností, úctou, upřímností, důvěrou a empatií. Přátelství je vlastní nezištná pomoc a otevřenost. Více

Peníze

Peníze

Proudí energie peněz do vašeho života dostatečně? Zhmotňuje se vám ve formě finanční hojnosti? Nebo je stávající realita vašim představám vzdálená? Možná jsou vám na překážku nesprávné myšlenky, nevědomý odpor, pochybnosti či chybějící víra. Více

Osud

Osud

Říká se, že osudovost neexistuje, jen většina z nás nedokáže překročit stín svých dispozic. Více


Další články