Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Vhodné povolání podle zvěrokruhu

Foto:iosphere/freedigitalphotos.net


Současné nestabilní ekonomické klima je vhodným časem pro nalezení nejvhodnějšího povolání. Popřemýšlejte, zda nenastal čas vytvořit si vlastní byznys, změnit zaměstnavatele či jen zkrátit pracovní úvazek na polovinu. Pro nalezení uspokojivějšího pracovního uplatnění je potřeba rozpoznat dovednosti a talenty, které člověk vlastní.

Astrologie je účinný prostředek sebepoznání. Horoskop každého člověka je jedinečný. Odhaluje jeho psychické vlastnosti, silné stránky i oblasti pro něho méně přijatelné. V osobním horoskopu mapujeme vaše schopnosti, talenty, kreativitu, množství energie a zmiňujeme i vhodné pracovní uplatnění. V horoskopu také popisujeme, jaké oblasti práce by vám nejlépe vyhovovaly, jaké jsou vaše intelektuální schopnosti, zda jste zaměřeni spíše individuálně, nebo by vám vyhovovala týmová práce, hodíte-li se pro vedoucí pozici nebo se naopak budete cítit lépe v podřízeném postavení.

Pomocí horoskopu se můžete podívat i na svou budoucnost. Roční horoskop a tříletý horoskop slouží k lepšímu plánování aktivit tak, aby byly v souladu s vaší přirozeností. Při rozhodování vám pomohou i naše týdenní a měsíční horoskopy.

Každé znamení má jisté charakteristiky, které se nejlépe hodí pro určité povolání. Podívejte se, jaká zaměstnání se vám nejlépe vyplatí:

BERAN

Mars, vládnoucí planeta tohoto energického znamení, symbolizuje v horoskopu odvahu, sílu, rozhodnost a aktivitu. Berani proto potřebují práci, kde budou nezávislí a budou mít prostor pro vlastní rozhodování. Budou se hodit pro povolání, jako je:

voják, policista, profesionální sportovec, trenér, pilot, řidič, automobilový závodník, hasič, bodyguard,
dobrodruh, řemeslník, chirurg, řezník, elektrikář, svářeč, mechanik, technik, stavbyvedoucí, podnikatel, manažer, obchodník, ošetřovatel zvířat, kaskadér, instruktor autoškoly, parašutista, potápěč, kovář, hutník, horník, pracovník telekomunikací.

Berani by se měli vyvarovat rutinní práci, která je zaměřená na detaily. Nebude vám vyhovovat kancelářská práce. 

Foto:bandrat/FreeDigitalPhotos.net

BÝK

Býci se hodí pro takové pracovní uplatnění, kde využijí své stálosti a vytrvalosti. Vládnoucí planeta Venuše ukazuje na cit pro krásu, kreativní nadání a blízký vztah k penězům, majetku a půdě. Býci ve svém zaměstnání potřebují klidnou a příjemnou atmosféru. Uspokojovat by je měla práce, jako je:

zemědělec, zahradník, květinář, stavitel, architekt, realitní makléř, investor, bankéř, ekonom, pojišťovací agent, účetní, odhadce, burzovní makléř, finanční poradce, chovatel, přírodovědec, ekolog, kuchař, výrobce cukrovinek, restauratér, kritik restaurací, obchodník s vínem, kadeřník, zpěvák, muzikant, herec, tanečník, starožitník, obchodník s uměním, obchodník s luxusním zbožím, klenotník, výrobce parfémů, historik, archeolog, sochař, učitel umění, lesník, barman, hostinský.

Býci by neměli dělat práci, při které je třeba  se rychle rozhodovat a finančně riskovat.

Foto:vectorolie/FreeDigitalPhotos.net


BLÍŽENCI

Zrozenci tohoto proměnlivého znamení potřebují zaměstnání, které přináší změnu a dává jim možnost komunikovat a setkávat se stále s novými lidmi. Pro ně je vhodná práce, jako je:

novinář, tv zpravodaj, redaktor, komentátor, korektor, telefonní operátor, obchodník, překladatel, tlumočník, lektor, mluvčí, řečník, textař, režisér, spisovatel, učitel, osobní asistent, recepční, pošťák, průvodčí, PR, pracovník reklamní agentury, marketingový specialista, pracovník cestovní kanceláře, průvodce, profesionální šachista, sociolog, prodavač, taxikář, realitní makléř, burzovní makléř, knihkupec, lit. vědec, lit. kritik, tanečník, diskžokej.

Blíženci by neměli dělat práci, která je rutinní, pravidelná, opakující se a detailní.

Foto:Ohmmy3d/FreeDigitalPhotos.net

RAK

Raci se dobře uplatní v zaměstnání, kde mohou o někoho pečovat, využijí své citlivosti, vnímavosti a empatie. Hodí se pro práci, jako je:

kuchař, restauratér, hoteliér, majitel penziónu, číšník, pekař, obchodník s potravinami, učitel, učitelka v mateřské školce, chůva, zdravotní sestra, ošetřovatelka, hospodyně, lékař, sociální pracovník, realitní makléř, spisovatel, personalista, bytový designer, švadlena, krejčí, módní návrhář, rybář, námořník, obchodník s uměním, starožitník, historik, pracovník v muzeu, kurátor, archeolog, komunální politik, restaurátor.

Raci by neměli vykonávat práci, která by vyžadovala izolaci, bez kontaktů s lidmi a nebyla by kreativní. 

Foto:iosphere/FreeDigitalPhotos.net

LEV

Lvi jsou rození vůdci. Hodí se pro práci, kde využijí svého vrozeného šarmu, vřelosti a sebevědomého chování. Vyhovovala by jim práce, jako je:

politik, módní návrhář, tanečník, herec, tv/filmový producent, podnikatel v zábavním průmyslu, umělecký agent, muzikant, taneční mistr, kapelník, profesionální sportovec, manažer sportovního klubu, reklamní agent, zlatník, obchodník se zlatem a drahými kovy, chirurg, kardiolog, publicista, mluvčí, kadeřník, coach, učitel, poradce, lektor, ředitel vzdělávacích zařízení, burzovní makléř, investiční specialista, hazardní hráč, bytový architekt, režisér, pracovník v divadle, manažer, reprezentant firmy, obchodník s luxusním zbožím, voják.

Lvi by neměli dělat práci, kde by neměli možnost být středem pozornosti.

Foto:olovedog/FreeDigitalPtohos.net

PANNA

Zrozenci znamení Panny jsou úspěšní v práci, která vyžaduje přesnost. Jsou manuálně zruční. Vládnoucí planeta Merkur ukazuje na komunikativnost a výrazné intelektuální schopnosti. Mohli by pracovat jako:

hodinář, zlatník, umělecký řemeslník, lékař, zdravotník, lékárník, zdravotní sestra, rehabilitační pracovník, masér, dietolog, zubař, ekolog, úředník, učitel, vědec, kněží, analytik, výzkumník trhu, účetní, statistik, daňový poradce, zahradník, učitel jógy, masér, osobní asistent, korektor, redaktor, literární kritik, komentátor, majitel knihkupectví, meteorolog, sociální pracovník, léčitel, bylinkář, astrolog, pečovatel v domově důchodců, vychovatel v domovech mládeže, farmář, kosmetička, kadeřník, manikérka/pedikérka, veterinář, pracovník ZOO, podnikatel v potravinářském průmyslu, pracovník realitní kanceláře, ekonom, sekretářka, recepční, starožitník, homeopat.

Zrozenci znamení Panny by neměli vykonávat práci, kde budou muset spolupracovat s lidmi, kteří nejsou tak výkonní a pečliví. Nevyhovuje jim práce, kde se musí rychle rozhodovat a riskovat.

Foto:Kittikun Atsawintarangkul/FreeDigitalPhotos.net

VÁHY

Zrozenci znamení Vah rádi spolupracují s druhými, jsou přizpůsobiví, potřebují spravedlnost, mají cit pro krásu a estetické cítění. Proto se pro ně hodí kariéra, jako je:

bytový architekt, módní návrhář, šperkař, grafik, ilustrátor knih, hudební skladatel, hudebník, zpěvák, herec, tanečník, spisovatel, básník, vizážistka, manikérka/pedikérka, plastický chirurg, dermatolog, urolog, krejčí, švadlena, restaurátor, maskér, obchodník s uměním, galerista, modelka, kadeřník, stevard, politik, diplomat, právník, soudce, prokurátor, vyjednávač, prostředník, ředitel personálního odboru, poradce pro partnerské a rodinné vztahy, seznamovací agent, sekretářka, osobní asistent, hosteska, recepční luxusního hotelu, fotograf, pracovník reklamy, pracovník vydavatelství, sochař, obchodník s luxusním prádlem.

Zrozenci znamení Vah by se měli vyhnout práci, která zahrnuje plnění běžných úkolů, které postrádají kreativitu a nevyžadují nezávislost myšlení.

Foto:koratmember/FreeDigitalPhotos.net

ŠTÍR

Štíři potřebují zaměstnání, v nichž je nutné jít do hloubky a která v sobě zahrnují záhady života a smrti. Mají schopnost navracet lidem zdraví, vůli a naději, umí obnovovat věci a dokáží se orientovat v krizových situacích. Hodí se pro práci, jako je:

psycholog, psychiatr, vědec, výzkumník, archeolog, historik, knihovník, policista, lékař, patolog, gynekolog, porodník, sexuální terapeut, epidemiolog, pracovník zpravodajských služeb, detektiv, vyšetřovatel, kriminalista, politik, podnikatel v plynárenství, elektrárenství, vodárenství, jaderné energii, v hutním a ocelářském průmyslu, herec, hudebník, obchodník se zbraněmi, obchodník s pyrotechnikou, finanční a daňový poradce, bankovní zaměstnanec, majitel sázkové kanceláře, krizový manažer, exekutor, léčitel, astrolog, hypnotizér, kouzelník, tanečník, auditor, celník, pracovník sociálního zabezpečení, pracovní pojišťovny, pracovník pohřební služby, správce konkursní podstaty, vězeňský dozorce, voják, řezník, kovář.

Štíři by neměli vykonávat práci a být v pracovním prostředí, které je povrchní a materialistické. 

Foto:AKARAKINGDOMS/FreeDigitalPhotos.net

STŘELEC

Střelci potřebují volnost a intelektuální stimulaci. To jim poskytuje povolání, jako je:

cestovatel, pilot, celník, turistický průvodce, tlumočník, překladatel, pracovník na ambasádě, diplomat, publicista, nakladatel, produkční, spisovatel, reklamní agent, obchodní cestující, burzovní makléř, duchovní, filozof, právník, profesor, politik, advokát, lobista, politický komentátor, zahraniční dopisovatel, tiskový mluvčí, PR, osobní trenér, krupiér, gambler, paparazzo, lovec, chovatel zvířat, veterinář, zoolog, astronom, ekolog, meteorolog, profesionální sportovec, učitel jazyků, pracovník CK, pracovník v aeroliniích, vývozce, obchodní manažer, poradce.

Střelci by se měli vyhýbat úřednické práci na plný úvazek.

Foto:bandrat/FreeDigitalPhotos.net

KOZOROH

Zrozenci znamení Kozoroha jsou ambiciózní, mají rádi řád a pořádek. Hodí se pro práci ve státní správě či velkém podniku. Mohou pracovat jako:

ekonom, bankéř, bankovní úředník, komerční právník, statistik, obchodník s nemovitostmi, developer, politik, státník, starosta, poslanec, politolog, historik, autor historických knih, voják, vědec, architekt, konstruktér, geolog, auditor, inspektor, správce, obchodník, řemeslník, horník, účetní, matematik, archivář, pracovník muzea, fyzioterapeut, zubař, chiropraktik, ortoped, archeolog, kameník, stavitel, sochař, úředník, pracovník pojišťovny, makléř.

Kozorozi by neměli mít finančně riskantní zaměstnání nebo práci, kde není prostor pro budování kariéry a rozvoj.

Foto:iosphere/FreeDigitalPhotos.net

VODNÁŘ

Práce musí Vodnáře intelektuálně stimulovat a musí mít pocit, že slouží lidstvu jako celku. Vodnáři potřebují nekonvenční práci a možnost uplatnit svou originalitu a vynalézavost. Mohli by pracovat jako:

sociolog, humanitární pracovník, politický aktivista, sociální pracovník, ekolog, liberální politik, psycholog, psychiatr, neurolog, chiropraktik, inovátor, astronom, raketový či kosmický specialista, letecký mechanik, vědec, výzkumník, archeolog, programátor, meteorolog, spisovatel science fiction, hudebník, skladatel, léčitel, astrolog, jasnovidec, bylinkář, kartářka, podnikatel nebo technik v oborech, jako je letectví, atomová energie, medicína, počítačová technika, robotika, elektronika, metalurgie, těžební průmysl, astronomie nebo fyzika, pracovník reklamní agentury, pracovník marketingu, prognostik, homeopat, cestovatel.

Vodnáři nemohou vykonávat běžnou práci, která nevyžaduje nezávislé myšlení a odsuzuje rozdílné názory.

Foto:sattva/FreeDigitalPhotos.net

RYBY

Ryby jsou obdařeny kreativním talentem a přitahuje je povolání v uměleckých profesích. Zrozenci znamení Ryb jsou duchovně zaměřeni. Jejich práce musí být smysluplná. Pochopení a soucit předurčuje Ryby pracovat i v nápomocných profesích, jako je:

zdravotní sestra, praktický lékař, pediatr, učitelka v mateřské školce, psycholog, poradce, terapeut, duchovní, mnich, jeptiška, jogín, básník, hudebník, tanečník, herec, filmař, animátor, fotograf, modelka, módní návrhář, pracovník v reklamě, léčitel, mystik, kouzelník, námořník, potápěč, plavčík, barman, sommelier, obchodník s vínem a lihovinami, charitativní pracovník, homeopat, farmaceut, ošetřovatel, rybář.

Zrozenci znamení Ryb by se měli vyhnout práci, která vyžaduje plné fyzické nebo psychické nasazení a je příliš materialisticky zaměřená.  

Foto:vectorolie/FreeDigitalPhotos.net


Mohlo by vás zajímat:

Osobní horoskop

     

Chiron a naše zranění

Chiron a naše zranění

Když byla planetka Chiron v roce 1977 objevena, mnozí badatelé to považovali za zlomový okamžik ve vývoji lidského vědomí. Jako ostatní planety, i vliv Chirona je pro nás významný a obohacující. Více

Svatba a astrologie

Svatba a astrologie

Chcete-li, aby váš vztah byl trvalý, bez větších dramat a rozchodů, pak si s pomocí astrologie vyberte nejoptimálnější den a čas svatby. Více

Spokojený život

Spokojený život

ASTROLOGIE je velice účinným nástrojem sloužícím k vytváření lepšího a spokojenějšího života. Pomáhá rozpoznat zdroje potíží a překážek ve vnějším světě i zdroje negativity v našich myslích a srdcích. Bolest, zklamání, chaos, které jsou v životech lidí přítomné, neznamenají, že životní cesta taková nutně musí být. Více


Další články