Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Změna

foto: pixabay.com

Změna nepřijde, pokud čekáme na někoho jiného nebo pokud čekáme na vhodný čas. My jsme ti, na které jsme čekali. My jsme tou změnou, na kterou jsme čekali.“ Barack Obama

Nic ve vašem životě se nestane, pokud neuděláte první krok ke změně. Nikdo nepřijde a nezachrání vás. Ani vaše rodiče, ani přátelé, ani zaměstnavatel, ani vláda. Ať už se vám to líbí, či nikoliv, změna začíná a končí u vás.

Vše, co musíte udělat, je změnit své myšlení a uznat, že změna je možná. Pokud jste se narodili do nevyhovujících podmínek, neměli jste příznivé dětství, nápomocné rodiče, podporující učitele, pak to neznamená, že stále musíte žít život, který vám nevyhovuje.

Nebo jste se snad dostali do situace, kdy sice nejste spokojeni se svým životem, ale ten život je známý, předvídatelný a do jisté míry komfortní? Říkáte si, že už je pozdě na změnu? Jste v druhé polovině života a změnit práci, vztah, zvyky by bylo příliš náročné a už zbytečné? Nebo se změnám bráníte, protože máte strach z neznáma?

Položte si otázku: Co byste rádi změnili?


Co byste chtěli?

-        Lepší práci?

-        Jinou profesi?

-        Změnit své tělo a zhubnout?

-        Přestat kouřit?

-        Zbavit se jiné závislosti?

-        Zlepšit osobní život? Chtěli byste se vdát/oženit nebo naopak ze vztahu odejít?

-        Vystudovat univerzitu?

-        Napsat knihu?

-        Přestěhovat se?

-        Zbavit se dluhů? 

Opustit známý život a učinit krok ke změně stojí úsilí a není to vždy pohodlné. Když se člověk mění, nemusí se hned cítit dobře ve své kůži. Opouští svou komfortní zónu a jde proti své „přirozenosti“. Když se chvíli budete cítit nepohodlně a smíříte se s tím, začne proces proměny, který vytvoří novou životní realitu.

Člověk nemusí dělat velké změny, aby zlepšil svůj život. Někdy stačí drobné obměny, které vedou k větším změnám.  

Čím by změna měla začít? Osobní inventurou. Identifikováním omezujících návyků myšlení a zlozvyků, které vám brání být lepší verzí sama sebe. Jaké negativní emoce se u vás objevují? Je to smutek, závist, žárlivost, hněv, zášť, obavy, stud, úzkost, lítost, frustrace?

Jaké omezující myšlenky vás blokují?

Nikdy nenajdu opravdovou lásku. Nikdy nezískám lepší práci. Každý mě využívá. Nejsem moc chytrý. Nemám vzdělání. Necítím se na to. Mám to v genech, jsem jako moje matka/můj otec.

Jaké omezující/negativní chování se u vás objevuje?

Pocity sebelítosti? Prokrastinace? Pomlouvání a šíření drbů? Nevrlost? Lhaní? Přílišné slibování? Zbytečné utrácení? Vychloubání se? Agresivní řízení auta? Záchvaty vzteku? Křičení na druhé? Snaha být středem pozornosti? Neustálé flirtování?

Osobní inventura vám pomůže identifikovat ty stránky své osobnosti, které chcete změnit. Pokud sami nebudete schopni rozpoznat nežádoucí negativní emoce, omezující myšlenky a způsob chování, pak se zeptejte svých přátel, příbuzných, kolegy v práci nebo odborníků, jako jsou koučové, psychoterapeutové, astrologové.

Když budete mít seznam nežádoucích emocí, myšlenek a jednání hotový, tedy ujasníte si, kým už nechcete být, začněte pracovat na plánu svého nového života.

Kde chcete být za 12 měsíců?

Co byste rádi zkusili/udělali/ přestali dělat/naučili se/zažili? Sepište si plán nebo si udělejte nástěnku snů, kde uvedete představu ideálního života. Vizualizujte si lepší život. Jakmile bude vaše vize hotová, začněte ji naplňovat.

Vaším cílem je stát se novou osobností, být lepší verzí sama sebe. Vaše nová osobnost by měla vytvořit novou realitu. Když budete lepší verzí sama sebe, budete mít přirozeně i jiný život.

foto:pixabay.com

 

Autorka: MKB


     

Konflikty a krize ve společnosti

Konflikty a krize ve společnosti

Jak už jsme v předpovědích dříve uváděli, stojíme na prahu historických společensko-politických změn, které jsou počátkem nového cyklu. Nové okolnosti přináší u mnohých lidí rozčarování, překvapení, chaos a pocity ztráty kontroly nebo dokonce marnosti. Více

Brzda jménem iluze

Brzda jménem iluze

Iluze limitují. Neustále uvádí v mylnou víru to, že jsme my sami nebo situace a lidé kolem nás jiní, než opravdu jsou. Více

Afirmace

Afirmace

I když někteří lidé zpochybňují sílu afirmací, jejich účinky jsou prokázány vědecky. Tato technika je účinným nástrojem, který může pozitivně ovlivnit vaše vztahy, finanční situaci, zdraví nebo práci. Více


Další články