Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Vesmírný účet

foto: pixabay.com

Třetí Newtonův zákon říká: Proti každé akci vždy působí stejná reakce. To znamená, že jak se v tomto světě chováme, tak se lidé, svět a vesmír chovají k nám. Jsme tvůrci svých zkušeností, ať už to víme, či nikoliv. Naše životní prožitky se vyvíjejí v reakci na vibrace, které vyzařujeme jako následek našich myšlenek a činů.

V životě každého člověka přijdou horší časy. V horoskopu na tato období ukazují tranzitující planety Saturn, Neptun, Uran a Pluto, když vytvoří dynamické aspekty k našemu nativnímu Slunci, Měsíci, Venuši, Marsu nebo Merkuru. Protože obtížné časy se vždy objeví, je dobré se na ně připravit. Jak to můžeme udělat? Vytvořit si vesmírný účet.

Co je to vesmírný účet? Podobně jako máme bankovní účet s peněžními vklady v bance, každý z nás má také osobní vesmírný účet, který si buduje tím, jak se chová, co říká, co vyzařuje, co dává. Pokud si stanovíte, že je vaším primárním cílem růst vašeho vesmírného účtu prostřednictvím vašich pozitivních slov, pokory, čestného jednání, dobrých skutků a projevů laskavosti, pak lépe zvládnete i náročnější období, která se někdy ve vašem životě objeví.

Člověk, který žije v módu přežití, spokojil se se stavem, kterého dosáhl, dal přednost pohodlí a jistotě známého, ten pak v náročných časech může být zaskočen změnami, ztrátami či dokonce nemocí. Na druhé straně člověk, který hledá příležitosti, jak pomáhat druhým, rozvíjí svůj potenciál, který dělá věci, které jsou pro něj těžké, zbavuje se nepříjemných zlozvyků, osvobozuje se od sobecké povahy ega, ten dynamické konstelace zvládá dobře.

Je dobré si čas od času zkontrolovat zůstatek svého vesmírného účtu. Jestli jste v plusu či v mínusu, zjistíte podle toho, jak se cítíte. Mezi emoce a omezující chování, které naznačují debetní zůstatek na účtu, patří mimo jiné pesimismus, úzkost, sebelítost, frustrace, strach, obviňování, závist, hněv, chtivost, nenávist, deprese, prokrastinace, pomlouvání, lhaní, nevrlost a neuctivost. Naopak na kreditní zůstatek na vesmírném účtu ukazují emoce a stav mysli, mezi které patří radost, láska, vděčnost, ocenění, nadšení, naděje, optimismus, spokojenost, čestnost, upřímnost.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

     

Vodnář a svoboda

Vodnář a svoboda

Symbolem znamení Vodnáře je nosič vody držící džbán, ze kterého vylévá lidem vodu života. Voda symbolizuje hojnost a požehnání. Všichni jsme přišli na tento svět s velkým potenciálem možností. V průběhu života zapomínáme na své sny z dětství, dáváme přednost rutině, mnozí se spokojují s růměrem či málem a nechápou, že by mohli mít mnohem lepší život. Více

Vzorce chování

Vzorce chování

Viděli jste film nazvaný Na Hromnice o den více (v originále Groundhog Day)? Je to americká komedie z roku 1993. Děj filmu se odehrává v malém městečku Punxsutawney, kde blížící se příchod jara tradičně vždy každého 2. února za svítání předpovídá místní maskot - svišť Phil. Hlavní hrdina, moderátor počasí Phil, kterého výborně hraje Bill Murray, je samolibý muž, otrávený životem a svou prací. 2. února se Phil dostane do časové smyčky a stále se vrací do stejného dne. Více

Vaše volba

Vaše volba

Aniž si to mnohdy uvědomujeme, tj. vědomě vnímáme, v každém dni, hodině, minutě svého života neustále volíme. Více


Další články