Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jak se chránit před negativitou

foto:pixabay.com

Ať už si to lidé uvědomují, či nikoliv, každý z nás je pod neustálým útokem negativních sil. Pokud nejsme dostatečně chráněni, pak se negativita projevuje ztrátami, překážkami, nepříjemnostmi, smůlou, neúspěchem, nehodami či nemocí.

Když otevřeme doma okno nebo dveře na terasu, do domu nám mohou vletět komáři nebo mouchy. Nemusíme si toho hned všimnout. Na jejich přítomnost nás upozorní nepříjemný zvuk nebo komáří štípnutí. Podobně to funguje s negativními silami. Nechráníme-li se, pak můžeme být nepříjemně překvapeni. Ochrana začíná pochopením, že existují negativní síly – zlí duchové, démoni, ďáblové, kteří mají své triky a mohou nám ublížit.

Vesmír je tvořen pozitivními a negativními energiemi. Každý člověk by měl vědět, že energie, které přitahuje do svého života, závisí na jeho vědomí, myšlenkách, slovech, rozhodnutích, prostředí, ve kterém se pohybuje, lidech, se kterými tráví svůj čas.

Démoni a negativní duchové přicházejí tam, kam mají přístup. Tam, kde necháme „otevřené okno“ do své duše.

 

Tipy, jak se chránit:

 

Ovládněte sami sebe

Člověk, který neovládá sám sebe, je snadným úlovkem démonů. Mezi nejčastější neřesti patří sledování porna, nevěra, kouření, nestřídmá konzumace alkoholu a jídla a drogy. Vlastní intoxikace je jedním z nejjednodušších nástrojů k ovládání lidí. Podobně je to s nekontrolovatelnou sexuální touhou. Sex patří k největším silám, které člověka motivují. Proto je to i jedna z nejnebezpečnějších sil. Člověk, který lehce podléhá svodům, je snadno ovladatelný a manipulovatelný.

 

Nepodléhejte strachu

Lidé, kteří používají svou mysl jen málo nebo vůbec, jsou snadno ovládáni negativními silami. Takoví lidé přijímají vše, co přichází. Nesnaží se protestovat ani bránit. Jsou příliš duševně líní, aby používali vlastní mozek, a proto je snadné jim podsunout myšlenky, které podporují negativitu. Ďábel ovládá lidskou mysl hlavně pomocí strachu z chudobystrachu z nemocistrachu ze stáří a smrti nebo strachu z neúspěchu. Uvědomte si, že strach je jen vycpávka, kterou ďábel vyplňuje nevyužité místo ve vaší mysli. Nikdy do života nepřijímejte nic, co nechcete. Buďte aktivní, vzdělávejte se, nebojte se měnit podmínky, pokud se něco nedaří. Myslete, mluvte a jednejte pozitivně. Volbou pozitivity se rozhodnete změnit sebe i svět k lepšímu.

 

Vyhýbejte se místům s negativní energií

Jsou místa, kde se negativní energie více vyskytují. Bývají to některé hrady nebo zříceniny hradů či opuštěné domy. Negativní energie jsou běžně na hřbitovech a v nemocnicích. Podle učení kabaly je také záchod místem s negativní energií. Proto bychom na záchodě neměli trávit více času, než je nezbytně nutné.

 

Omezte kontakt s negativními lidmi

Snažte se vyhýbat lidem, kteří si neustále stěžují, pomlouvají, chovají se jako oběťlžouzávidí, kritizujíobviňujívztekají se nebo jsou agresivní. Člověk obvykle do svého života přitahuje takové lidi, kteří vyzařují podobnou energii. Upřednostňujte pozitivní mysl a emoce, kam patří radost, láska, vděčnost, spokojenost, čestnost a upřímnost. Buďte druhým vzorem, pomáhejte jim rozvíjet správné návyky a ukažte cestu k lepšímu životu.

 "Negativní lidé potřebují drama jako kyslík." Zůstaňte pozitivní, vyrazí jim to dech." Tony Gaskins


Modlitba

Nemusíte být členem nějaké církve, abyste se modlili. Stačí, když jste člověkem, který chápe, že existuje vyšší síla, která vám může pomoci, pokud o to požádáte. Modlitba je účinným nástrojem v duchovním boji.

 

Vykuřování obydlí

Lidé po staletí používali rituál vykuřování. Nejčastěji vykuřovali svá obydlí, aby očistili svůj prostor a vyhnali tak zlé duchy. Mezi oblíbená vykuřovadla patří šalvěj bílá, která je jednou nejposvátnějších bylin. K vykuřování se používá i kadidlo, dřevo smrku, jalovce nebo cedru.

 

Mějte doma uklizeno

Váš byt či dům by měl být místem s pozitivními vibracemi, kde se budete cítit dobře a budete čerpat energii. Místo, ve kterém žijete, má vliv na vaše vztahy i na vaše zdraví. Proto je důležité, abyste rozpoznali negativní vlivy a váš dům či byt zharmonizovali. Měli byste vyčistit energie, důkladně si uklidit a zbavit se všech zbytečností. Negativní energii přitahují zaprášená zrcadla, rozbité věci, předměty, které jste dostali od lidí, kteří vás nemají rádi, nebo také kaktusy a ozdoby z mrtvých zvířat.

 

Krystaly

Krystaly se od nepaměti používaly jako pomocníci v boji s temnými mocnostmi a démony. Kameny chrání a absorbují negativní energie. Noste je u sebe, mějte je v autě, v kanceláři a také doma. Ametyst je mimořádně mocný kámen, který chrání nositele před psychickými útoky. Černý obsidián posiluje sebeovládání a odolnost, vytváří štít proti všemu negativnímu. Černý turmalín ochraňuje a odvádí negativní energii. Hematit brání negativním energiím vstupovat do aury. Záhněda je kámen, který chrání před problémy. Snižuje negativní energii a nahrazuje ji pozitivními vibracemi. Ulevuje od strachu. Růženín je kamenem nepodmíněné lásky a míru. Onyx dodává sílu, zajišťuje kontakt s vyššími průvodci.

 

Ochrana podle kabaly

Kabala má řadu prostředků, jak chránit sebe nebo své obydlí. Nejvyšší ochranou je kniha Zohar. Mít doma knihy Zohar poskytuje ochranu a pozitivní energii. Každodenní četba textů v knize Zohar aktivuje pozitivní energie a obklopuje nás silou světla. Červená šňůrka, která se nosí na levém zápěstí, je ochranou před uhranutím. Kabalisté používají Mezuzu, malou schránku obsahující ručně psaný pergamenový svitek. Mezuza se umisťuje na rám vchodových dveřích domu či bytu. Je to ochrana před negativními entitami, které čekají u dveří, aby mohly proniknout dovnitř. Charita, tedy finanční či jiné dary a pomoc potřebným lidem, je dalším účinným způsobem, jak se ochránit před negativními energiemi.

Autorka: MKB

foto: pixabay.com

     

Kdo jste, když jste sami?

Kdo jste, když jste sami?

Když člověk tráví hodně času s druhými lidmi, snadno může zapomenout, kdo opravdu je. Druzí nás ovlivňují často více, než jsme schopni připustit. Ovlivňují naše názory, chování a činy. Více

Smysl života

Smysl života

Jak odhalit smysl života. Chce to trochu úsilí odkrýt to, k čemu jste byli slepí. Více

Hojnost

Hojnost

Když mluvíme o hojnosti nebo bohatství, pak obvykle míníme peníze. Co jsou ale peníze? Kus papíru, o kterém banky rozhodly, že má určitou hodnotu? Více


Další články