Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Hojnost

foto:pixabay.com

„Hojnost není něco, co bychom získávali. Je to něco, na co se musíme naladit. Není nedostatek příležitostí žít tak, jak se vám zlíbí. Je jen nedostatek odhodlání dovolit věcem, aby se staly.“ Wayne Dyer

Když mluvíme o hojnosti nebo bohatství, pak obvykle míníme peníze. Co jsou ale peníze? Kus papíru, o kterém banky rozhodly, že má určitou hodnotu?

Dříve se obchodovalo se zlatými a stříbrnými mincemi. A před mincemi lidé obchodovali přímo se zbožím, směňovali dobytek za jiné zboží. Lidé se shodli, že mince a bankovky mají určité hodnoty. Z duchovního hlediska ale podstatou peněz není zlato, stříbro ani papírky, peníze jsou energie. Peníze jsou fyzický projev energie. A tato energie může být použita ke zlepšení světa, nebo k sobeckým a destruktivním účelům.

Lidé peníze spojují s různými představami. Pro někoho jsou peníze symbolem úspěchu, síly, bezpečí, radosti, pohody, komfortu. Pro jiné znamenají peníze nejistotu, bezmoc, obavy, úzkost či vztek. Obvyklá je představa, že duchovně zaměřený člověk by se o peníze neměl starat a neměl by být bohatý. Podle učení kabaly je tato představa zcela mylná. Kabala znamená „přijímat, dostávat“. Tato duchovní praxe je o tom, jak věci v životě přijímáme a za jakým účelem. Máme mít všeho dostatek. Stvořitel chce, abychom dosáhli úplného duchovního a fyzického naplnění. Hojnost je přirozený stav bytí. Chudoba není podmínkou duchovního růstu.

Kabalisté učí, že touha přijímat je pozitivní, pokud je založená na sdílení. Chtít více, abychom se o tuto hojnost mohli podělit s ostatními, je důležitou součástí našeho fyzického, ale i duchovního života.

Pokud takto budete smýšlet o penězích, pomůže vám to pochopit, jak plynou do vašich životů a jak odcházejí. Je důležité se k penězům chovat jako k energii, nezadržujte je, nevyčerpávejte je, nechte je volně plynout.

 

Jak se zbavit rezistence, která brání hojnosti:

1.     Zbavte se negativních myšlenek a pocitů spojených s penězi

Vyrůstali jste v rodině, kde se rodiče kvůli penězům hádali? Slýchávali jste od nich či od prarodičů tvrzení jako: „Peníze nerostou na stromech“. „Peníze jsou kořenem všeho zla“. „Mí rodiče byli chudí, chudý budu i já“. „Peníze se vydělávají těžkou prací“. „Štěstí si nekoupíš“. Možná takové názory u vás doma panovaly. Vy se jich ale můžete zbavit. Chcete-li prosperovat, je potřeba změnit pohled na peníze. Bohatství či chudoba jsou vnějším výrazem vašeho myšlení.

Nemyslete si, že když vy budete mít více, někdo jiný bude mít méně. Když vy zchudnete, nepomůže to jiným k prosperitě. Když se vám bude dařit dobře, pak můžete lépe pomáhat druhým.

 

2.     Oceňujte lidi, kteří jsou příkladem blahobytu

Zbavte se představy, že bohatí lidé jsou podvodníci, kteří peníze nakradli. Kritizování těch, kteří mají peníze, vás bude udržovat v nedostatku a bránit vám získat to, co chcete, tedy pohodu, radost a blahobyt. Radujte se z úspěchů druhých. To je cesta k vlastní prosperitě.

 

3.     Dávejte

Přísloví říká, že dostaneme jen to, co dáváme. Existuje pozitivní korelace mezi tím, co člověk vynaloží, a tím, co dostává. Pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete dávat peníze, pak můžete věnovat něco jiného – svůj čas, talent, věci, dárky, komplimenty. Budete-li dávat jiným způsobem než finančním, může vám to pomoci odstranit bariéry a umožnit penězům k vám volně plynout. Musíte umět dávat, abyste mohli přijímat.

 

4.     Mějte z peněz dobrý pocit, neodmítejte je

Peníze nejsou ani dobré, ani zlé. Peníze jsou výsledkem souladu s energií. Pokud je vám téma peněz nepříjemné, pak bude složité je nechat volně plynout do života. Pozve-li vás někdo na oběd nebo na večeři, s potěšením nabídku přijměte. Nemějte pocit, že jim budete něco dlužni. Dostanete-li dárek, s vděčností ho přijměte, i když se vám třeba nehodí. Později ho můžete věnovat někomu jinému. Nechte peníze a věci volně plynout dál. Usmívejte se a děkujte. Život má být zábava. Cílem nejsou peníze, ale množství radosti, kterou zažijete.

 

5.     Mějte rádi své účty

Je důležité, abyste se zbavili odporu vůči složenkám a fakturám, které musíte zaplatit. Budete-li platit s nechutí, peníze k vám obtížně budou hledat cestu. Budete-li platit s láskou a radostí, dáte průchod hojnosti.

 

6.     Napište si šek

Slyšeli jste příběh herce Jima Carreyho, o který se podělil s diváky v pořadu Oprah Winfrey? Vyprávěl jí o začátcích své kariéry, o tom, jak neměl nic a snil o kariéře slavného herce. Představoval si, že bude jednou slavný. Napsal si šek na 10 miliónů dolarů za „poskytnuté herecké služby“, který měl být splatný na Den díkůvzdání za tři roky. Šek nosil neustále u sebe v peněžence. Tak mu připomínal, že úspěch je na cestě. Uplynuly tři roky a on se na Den díkůvzdání dozvěděl, že za film Blbý a blbější vydělá 10 miliónů dolarů. Jeho příběh je manifestací touhy, která se může projevit až za nějakou dobu, ale pokud jí věnujeme pozornost, pak se vždy splní.

Napište si šek s částkou, kterou chcete obdržet, a s datem splatnosti. Nezapomeňte tam uvést, jakou práci či služby za peníze poskytnete.

 

7.     Představujte si, co chcete

Využívejte vizualizace a představujte si peníze, které vlastníte. Představujte si své bankovní výpisy a částky peněz, které tam jsou uvedeny. Představujte si nemovitosti, které vlastníte. Představujte si věci, které si za peníze budete moci koupit. Představujte si místa, kam pojedete na dovolenou. Představujte si vše, jako byste to už měli. A nezapomínejte doplnit pocity ocenění a vděčnosti. Vesmír odpovídá na jakékoliv vibrace, na co se soustředíme, čemu věříme, že je možné. Na cokoliv se zaměříte, to se bude rozšiřovat, proto si připomínejte pozitivní věci a nedovolte si zaobírat se negativními přesvědčeními.

8.     Používejte afirmace

Pozitivní myšlenky o finančním úspěchu se nikdy nevytvoří samy. Musíte si je denně připomínat. Každý den byste měli vyslovovat pozitivní tvrzení o penězích. Zde je několik tvrzení, která vám k prosperitě pomohou:

  • Otevírám se bohatství, které nám poskytuje Vesmír.
  • Jsem mocný magnet na peníze.
  • Uspokojuji všechny své potřeby.
  • Stále nacházím nové způsoby, jak vydělat více peněz.
  • Stále bohatnu bez ohledu na to, co dělá ekonomika.
  • Kdykoliv utratím nebo rozdám peníze, vrátí se mi znásobené.
  • Peníze ke mně přicházejí mnoha nepředvídanými způsoby.
  • Můj příjem se každý den zvyšuje, ať pracuji, nebo si hraji nebo spím.
  • Lidé mi rádi platí za to, co dělám.
  • Raduji se z úspěchů druhých, protože vím, že všeho je dost pro všechny.

 

9.     Vyjadřujte vděčnost

Bez ohledu na to, jaká je vaše finanční situace nyní, vždy můžete oceňovat to, co máte. Budete-li vyjadřovat vděčnost, poroste vaše bohatství. Přínosy vděčnosti jsou nesporné. Vědecké výzkumy zjistily, že vyjadřování vděčnosti, tedy děkovat druhým, děkovat Bohu, oceňovat požehnání a vážit si různých okamžiků, má pozitivní vliv na psychickou pohodu. Vděčnost zlepšuje spánek, naše fyzické i psychické zdraví, snižuje stres, má pozitivní vliv na naše vztahy, dělá z nás lepšího člověka.

 

Na závěr:

To, že si napíšete šek se sumou, kterou chcete obdržet, budete si peníze vizualizovat, opakovat afirmace a vyjadřovat vděčnost, to ale neznamená, že byste neměli nic podniknout. Pokud si chcete vytvořit hojnost, pak musíte být ochotni pro to něco udělat. Musíte mít jasno v tom, po čem toužíte, věřit, že se to naplní, a podniknout všechny kroky, které k tomu budou zapotřebí. Vesmír vás podpoří všemožným způsobem, pokud se ke svým snům přibližujete s tímto úmyslem a záměrem.

Autorka: MKB

foto: pixabay.com

 


     

Přijetí zodpovědnosti

Přijetí zodpovědnosti

Zodpovědnost znamená nevinit nikoho a nic ze situace, ve které jsem. A to ani sebe. Člověk je zodpovědný za kvalitu svého života. Více

101 životních cílů

101 životních cílů

Když jsem studovala vysokou školu, četla jsem o technice sepsání cílů, kterých by člověk rád dosáhl, než zemře. Nechala jsem se inspirovat a takový seznam si vytvořila. Nyní, po více jak třiceti letech, jsem zjistila, že mám splněno 70% cílů. Více

Proč se některé věci zpožďují

Proč se některé věci zpožďují

Není snadné přijmout fakt, že něco nejde podle našich představ. Pokud se u vás věci zpomalují, nejdou snadno nebo něco nevyšlo vůbec, pak to může znamenat, že máte nechat věci být, netlačit a udělat krok zpět. Je důležité pochopit, že váš život je zmapován a všechno má svůj čas. Netrpělivost a vztek ničemu nepomohou. Některé věci není možné uspěchat. Více


Další články