Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Andělé

pixabay.com

„Tvář tvého anděla je viditelná vždy, když vidíš svět krásnýma očima.“ Paulo Coelho

Kolik je lidí, kteří nikdy neslyšeli o andělech? Andělé se vyskytují ve filmech, v divadelních hrách, v knihách, najdeme je na obrazech, v písních a v básních. Odkazy na anděly najdeme všude, dokonce i v citátech politiků, ředitelů firem, sportovců a dalších slavných osobností.

Jsou lidé, kteří existenci andělů zcela odmítají. Jiní sice připouštějí, že existují, ale rozhodně by o nich nemluvili na veřejnosti, protože se bojí předsudků a odsouzení. Proč je tomu tak? Mýty a fantazie hrály v historii velkou roli v našem vnímání a přijímání existence andělů.

Slovo anděl pochází z řečtiny a znamená „posel“, tedy nadpřirozená duchovní bytost, která je průvodcem a ochráncem člověka. Andělé jsou služebníci boží, kteří nemají svobodnou vůli, nemohou jednat podle vlastního uvážení a jen vyplňují příkazy. Každý člověk má svého anděla. Stejně tak i stromy, rostliny, vesnice či země. Jsou andělé pozitivní, a také andělé zlomyslní, kterým se v kabale říká „démoni“. Tito andělé jsou důsledkem negativního lidského myšlení a jednání.

Anděl strážný

Tento pojem je u lidí dost rozšířený. Lidé věří, že mají svého osobního průvodce, který má za úkol je chránit a pomáhat. Anděl strážný varuje před potenciálním nebezpečím a často postaví i překážku, která zabrání možné tragédii. Anděl strážný se také může spojit s jiným andělem a pomoci tak, aby se dva lidé někde potkali. Pokyny anděla se projevují jako myšlenka, která nám proběhne hlavou, či nějaké znamení. To jsou ta upozornění, varování či rady, které od anděla dostáváme. Záleží však na nás, na naší svobodné vůli, zda těmto znamením věnujeme pozornost a následujeme je. Je-li např. člověk předurčen stát se vynikajícím atletem, ale odmítá tvrdě trénovat, zúčastňovat se závodů, pak mu anděl strážný nemůže pomoci. Není v jeho moci, potlačovat svobodnou vůli člověka.

Andělé a archandělé posílají lidské prosby k Bohu a žádají od něho pokyny. Pokud je žádost v rozporu s přirozeností a dobrem člověka, pak odpověď může znít „ne“. Proto by si člověk svou žádost měl patřičně promyslet.

U archandělů existují speciální rituály, kterými se přivolávají. Každý archanděl má svou oblast působení. Např. Gabriel se přivolává v otázkách domova nebo spravedlnosti. Je ochráncem dětí. Měl by se vzývat v pondělí, o novoluní či při úplňku. Archanděla Rafaela vzývejte, máte-li zdravotní potíže, a to pouze ve středu. Michael je archandělem, který chrání před démony a temnými silami. Můžeme ho žádat o pomoc při překonávání negativních tendencí, a to v neděli. Archanděl Uriel, jehož jméno značí „Světlo boží“, pomáhá pochopit zákony karmy, porozumět vlastní podstatě a pomáhá i s rozhodováním. Vzývejte ho v úterý.

Jak k nám andělé promlouvají?

Andělé s námi komunikují prostřednictvím různých znamení. Tato znamení se mohou objevovat ve snu nebo kdykoliv během dne. Prostřednictvím těchto znamení nám andělé posílají různé vzkazy, na něco nás upozorňují, navigují či odpovídají na naše dotazy.

Mince, peříčko, motýli

Jak mince, tak peříčko či bílý motýl jsou obvykle pozdravy andělů, kteří nás ujišťují o své přítomnosti a náklonnosti. Za minci či peříčko poděkujte, schovejte si je a popřemýšlejte, na co jste v momentě, kdy jste je zahlédli, mysleli.

Slovo anděl

Kdykoliv uslyšíte nebo si přečtete slovo anděl, pak je to další způsob, jak se vám anděl připomíná. Když se objeví slovo anděl, vzpomeňte si, na co jste v daný okamžik mysleli. Někdy je i důležité slovní spojení, ve kterém se slovo anděl nacházelo. Může v něm být nějaký vzkaz.

Náhlé změny teploty nebo světelné záblesky

Andělskou přítomnost můžete pocítit jako náhlé ochlazení či husí kůži, nebo když vidíte nějaké jiskry či malé záblesky. Tato andělská znamení vás ujišťují, že andělé jsou s vámi a ochraňují vás.

Andělská čísla

Číselným sekvencím, obvykle tří, čtyř nebo více po sobě jdoucích čísel, se říká andělská čísla. Může se jednat o čísla 1111, 333, 888, 999, kterých si všimnete na SPZ, na účtence v obchodě, na digitálních hodinách jako např. 11:11. Pokud během jednoho či více dnů neustále vídáte stejnou číselnou kombinaci, věnujte jí pozornost.

Andělské číslo 111

Vidíte-li tato čísla, pak si něco přejte. Jedničky symbolizují transformaci snů. Andělé nás upozorňují, že do svého života přitahujeme to, na co myslíme. Proto je důležité hlídat si své myšlenky a dávat si velký pozor na to, co si přejeme, protože se nám to splní.

Andělské číslo 222

Když uvidíte dvojky, pak vám andělé říkají, abyste měli víru, pozitivní myšlenky, byli trpěliví, pokračovali na své cestě a nenechali se nikým a ničím odradit. 

Andělské číslo 333

Trojky jsou číslem pravdy, sjednocení. Pokud jste položili nějakou otázku nebo jste váhali, kterou z možností vybrat, pak toto číslo vám říká, že tato volba je správná a měli byste konat.

Andělské číslo 444

Tyto číslice znamenají, že se nás andělé snaží ujistit, že jsou s námi, obklopují nás, chrání a jsou připraveni vyslechnout naše přání nebo odpovědět na otázky.

Andělské číslo 555

Pětky jsou číslem změny a nové výzvy. Mohou symbolizovat velký životní obrat. Andělé nás nabádají, abychom se změnám nebránili, nechali vše volně plynout a zůstali pozitivní.

Andělské číslo 666

Tato čísla někdy vyvolávají obavy. Ale k tomu není důvod. Andělé nás pomocí těchto čísel nabádají k rovnováze. Upozorňují nás, abychom se nestarali jen o materiální zabezpečení, ale pečovali také o svou duši, projevovali vděčnost a lásku. Vyhýbali se žárlivosti, kritizování a pomluvám.

Andělské číslo 777

Sedmičky jsou šťastná čísla. Symbolizují uklidňující vzkaz, že je vše v nejlepším pořádku. Nebo také mohou sedmičky znamenat, že se vám něco podařilo, vyhráli jste, zvládli jste zkoušky apod. a andělé vám prostřednictvím tohoto čísla gratulují.

Andělské číslo 888

Osmičky jsou spojovány s financemi, výhrou či dědictvím. Znamená to, že se objeví nový přísun peněz ze známých i nečekaných zdrojů. Andělé vás informují, že peníze jsou na cestě k vám.

Andělské číslo 999

Prostřednictvím těchto čísel nás andělé upozorňují, že se blíží konec jedné kapitoly našeho života. Andělé nás nabádají, abychom uzavřeli tuto fázi a posunuli se vpřed.

Autorka: MKB

Zaujal vás náš článek? Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám.

foto:pixabay.com

 


     

Aura

Aura

Aura je neviditelné energetické pole, které obklopuje všechny živé organismy. Lidi, zvířata, a dokonce i rostliny. Může mít různý tvar, vlastnosti a barvy u každého z nás. Pokud se energie v auře volně nepohybuje nebo je nějak blokována, může se posléze začít projevovat negativními emocemi nebo jako bolest či nemoc fyzického těla. Více

Bohatství

Bohatství

Bohatství je obvykle spojováno s množstvím peněz, aut, nemovitostí, pozemků, šperků, kabelek a bot, které člověk vlastní. Bohatství ale zahrnuje mnohem více oblastí - finanční, duchovní, mentální i hmotné statky. Člověka lze považovat za opravdu bohatého, jestliže je úspěšný ve všech oblastech svého života. Má šťastný partnerský vztah, skvělý vztah s dětmi i příbuznými, má nápomocné přátele, má opravdové povolání, dostatek peněz, místo, kde se cítí doma, má své koníčky, vzdělává se, cestuje, je zdravý a má svobodu. Více

Deník

Deník

Jsem velký zastánce psaní deníku. Psaní je způsob, jak získat hlubší pochopení sebe sama a svého vývoje. Je to důležitý zdroj sebepoznání. Znám mnoho lidí, kteří se psaní deníku brání. S deníkem obvykle skončili ve svých pubertálních letech, kdy si psali o svých prvních láskách. Více


Další články