Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Stavitel, nebo Ničitel

foto: pixabay.com

„Na konci dne, na konci týdne, na konci svého života chci být schopna říci, že jsem přispěla více, než jsem kritizovala.“ Brené Brown

Lidé se dají rozdělit na dvě skupiny, na Stavitele a Ničitele. Stavitelé neboli Budovatelé jsou ti, kteří mají zájem podporovat druhé lidi, zlepšovat život svůj i druhých. V důsledku toho jsou nuceni se vzdát něčeho ze svého života, např. svého času, peněz, ega ve prospěch druhých. Na druhou stranu lidé Ničitelé či kazisvěti přirozeně inklinují k destrukci. Jsou to lidé, kteří mají svou pravdu a je obtížné je přesvědčit o opaku. Tito lidé věří, že není potřeba se něčeho vzdát či cokoliv sdílet s ostatními. Nevadí jim, že jejich chování může ohrožovat je samé či někoho jiného.

Tento koncept popsal kabalista Yehuda Ashlag. Podle učení kabaly náš přístup k různým situacím určuje, zda budeme v životě spokojení, nebo se budou objevovat překážky a chaos. Lidé, kteří myslí jen sami na sebe a uspokojování svých vlastních potřeb, vytváří negativitu, která je důvodem hněvu, smutku nebo depresí. Lidé Ničitelé jsou reaktivní, jednají podle své logiky a pravdy. Být Stavitelem znamená jednat se soucitem a laskavostí, být proaktivní a vždy se snažit vyřešit situaci ku prospěchu všech. Výsledkem by měla být win-win situace. Tedy uspokojení potřeb všech zúčastněných.

Do které skupiny lidí patříte vy? Snažíte se žít jen sami pro sebe, nebo vám záleží na blahu druhých lidí? Jste druhým inspirací, nebo odstrašujícím příkladem? Jste Stavitelé, nebo Ničitelé?

Jak se chováme, tak se okolí a Vesmír chová k nám

Lidé jsou naším zrcadlem. To, co vidíme na druhých, je ve skutečnosti projekce nás samých, přesněji řečeno náš stav vědomí. Pokud se nám něco nelíbí na druhých lidech, pak jsou to rysy nás samých, které si vědomě nechceme přiznat. Pokud někoho pomlouváme a kritizujeme, pak si myslíme, že jsme lepší než někdo jiný. A logicky si odůvodníme, že máme pravdu. Lidé, kteří druhé nejvíce hodnotí a kritizují, se obvykle moc dobře neznají. Jsou to lidé, kteří nejsou oblíbení v práci ani mezi přáteli. Nikdo dlouhodobě nevydrží poslouchat kritické poznámky druhých lidí. Chcete-li se chránit před negativitou, pak nikoho nekritizujte. Uvědomte si, že nikdy nemáte dostatek informací, abyste mohli hodnotit život druhého člověka.

Nemáte-li život, jaký byste chtěli mít, pak se zamyslete nad svým chováním. Máte tendence druhé odsuzovat, kritizovat, pomlouvat? Vztekáte se? Závidíte, obviňujete, stěžujete si? To, co člověk dává, vrací se mu zpět. Pokud šíříte zlo, přivoláváte si chaos, potíže a překážky do svého života. Je to jen na vás. Své vnímání a chování můžete změnit, a tak snížit vliv negativních sil ve svém životě.

Budete úspěšnější a spokojenější, pokud budete pomáhat, motivovat a inspirovat. Staňte se Budovatelem lepšího života pro sebe i druhé.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

 


     

Svoboda

Svoboda

Svoboda. Sympatické slovo, není-liž pravda? Jaké podmínky a okolnosti potřebujete právě Vy k pocitu svobody? Více

Síla středu

Síla středu

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.  Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články