Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Síla středu

foto: pixabay.com

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.

Je v pořádku mít vlastní názor a postoj, souhlas či nesouhlas. Pokud si za svou vnitřní pravdou stojíme v klidu, přistupujeme k věci a názorům ostatních neutrálně z nadhledu a s respektem, je to v pořádku. Pokud námi cloumá zlost, pocit ohrožení a strach, stojí to za zamyšlení. Pokud se vůči čemukoli jakkoli silně vymezujeme a cítíme emoční rozrušení, něco není v pořádku. Znamená to, že nejsme schopni akceptovat a přijmout existenci toho, vůči čemu se vymezujeme. Bojujeme pak s vnitřním odporem nebo se cítíme obětí systému. Dostáváme se tak do začarovaného kruhu. Za podobného stavu ničíme sami sebe, ať už pasivním odporem uvnitř nebo aktivním skrze hlasité odsuzování a kritiku toho, co je na opačné straně našeho vyhraněného postoje. A to, vůči čemu se vymezujeme, zpravidla ještě více narůstá před našima očima.

Pouze ve středu dvou protipólů, v neutralitě, je naše největší síla. Toto se týká jakékoli záležitosti. Z místa středu můžeme fungovat a tvořit vyrovnaně, bez pocitu oběti či napětí.  Pokud se nacházíme vychýleni v jednom nebo druhém extrému, přicházíme o pravou vnitřní sílu, bdělost a rovnováhu. Oba protipóly téže věci vytváří vždy jistý rozpor a odpor, který pramení z různého druhu strachu. Výsledek je ale totožný. Vymezení se, boj a ztráta energie.

Jsme daleko od síly svého středu.

-          Zkusme nekritizovat jiné pravdy, nezlehčovat je, nezesměšňovat je a nedávat jim tak nadmíru pozornosti. Dáváme pak energii přesně tam, co sami nepodporujeme a co nechceme.

-          Vyvarujme se pozice v extrému, téma či situaci nepovyšujme ani neponižujme.

-          Vyhněme se odporu a boji, přitahujeme si tím další situace vytvářející ještě větší vztek a boj.

-          Buďme raději tvůrci. Přijměme více možných pravd a realit kolem nás a zaměřme se na tu svou, kterou chceme žít.

-          Nevydávejme se z energie zaměřováním se na situaci venku a na hledání viníků. Podobný postoj je velmi krátkozraký. Soustřeďme se na vlastní nitro a odtud tvořme.

-          Neživme svou pozorností realitu, kterou odmítáme. Uznejme ji, přijměme ji, ale tvořme zodpovědně sami tu novou svou, skrze sílu vlastní myšlenky v současné chvíli. Vyplatí se to.

Autorka: LV

foto:pixabay.com

     

Dávání

Dávání

Syn mi vyprávěl o youtuberovi, kterého delší dobu sleduje. Je jedním z nejoblíbenějších youtuberů na světě a říká si MrBeast. Proslavil se hlavně tím, že pomáhá druhým a rozdává vydělané miliony dolarů. Čím více dává, tím více má sledujících a víc vydělává. Více

Nové buňky

Nové buňky

Věděli jste, že podle vědeckého zkoumání máme každý nový den v těle až 5 milionů nových buněk připravených k životu? Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články