Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jedině teď a tady

foto:unsplash.com

„Současná chvíle je mocná bohyně.“ Johann Wolfgang Goethe

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Jak na to? Jak ovlivnit to, na co ještě nedohlédneme nebo dokonce to, co už proběhlo? Uvolnit se a spočinout TEĎ A TADY. To je jedinou správnou a komplexní odpovědí.

Kolikrát za den jste ukotveni při běžné denní náplni pouze v přítomné chvíli „teď a tady“ bez toho, aniž byste byli myšlenkami stále někde jinde? Pozorujte, jak často se díváte do budoucnosti anebo prožíváte znovu v mysli již proběhlé události. Ztrácíte se tak v jiném čase, v jiném prostředí, a dokonce v jiných lidech. Téměř každá naše myšlenka se z přirozeného nastavení ega zabývá minulostí nebo budoucností, pokud ji vědomě nesměrujeme. Jsme připoutaní k nejrůznějším strachům, obavám, úzkostem, lítosti, pocitům viny nebo k očekávání. Nestojíme téměř nikdy „teď a tady“ a neustále se snažíme dostat jinam.

Čím více se vám bude dařit být stále pevně v přítomné chvíli a netěkat časovou osou nazpět ani dopředu, tím častěji se budete automaticky dostávat v pravý čas na pravé místo. A to je to, co si většina z nás přeje. Stojí to méně úsilí, méně času, méně stresu, méně slepých uliček a méně omylů.

Přítomný okamžik by měl být naším přítelem a ne problémem. Pokud ho vnímáme jako překážku a problém, který je třeba nějak vyřešit, přečkat, abychom mohli být konečně potom šťastnější, problém přetrvá.  

Jaký máte vztah ke svému aktuálnímu okamžiku? Ze kterého úhlu na něj hledíte? Bude pro vás čímkoli si vyberete a bude se k vám chovat jako vy k němu. Od vašeho momentálního nastavení se odvíjí budoucí děje. Proto si ho dobře prohlédněte.

Když máme problém, týká se něčeho, co se už stalo anebo souvisí s něčím, co očekáváme, že se stane. Téměř nikdy nemáme opravdový problém přímo v současné chvíli. Přijměte současnou chvíli s otevřenou náručí. Teď a tady můžete tvořit nové okamžiky, nezávisle na své minulosti, skrze své nové rozhodnutí. Vnější realita se následně přizpůsobí vašemu novému nastavení. Zapojte svou nejkrásnější vizi. Nečekejte, až přijde cokoli zvenčí, skrze co si zlepšíte náladu a podmínky.

Naše síla spočívá v současné chvíli.

Autorka: LV

foto: unsplash.com

     

Spolupráce a komunita

Spolupráce a komunita

Jak by asi svět vypadal, kdyby neexistovala spolupráce? Byl by plný osamělých lidí, kteří pracují ze všech sil a nevytvoří toho mnoho. Celá lidská kultura je na vzájemném propojení a spolupráci založená. Vypadá to, že nadcházející časy budou o vzájemné spolupráci a pomoci více, než si v současnosti uvědomujeme.  Více

Ignorace pocitů

Ignorace pocitů

Jak se říká, jedinou jistotou v životě je neustálá změna. I nálady jsou tu od toho, aby se mohly měnit. Proto nemá smysl se zuby nehty snažit o udržení nálady na stejné úrovni. Můžeme ale pro svou pohodu pochopit něco, co celý proces propadů nálady promění. Více

Lítost

Lítost

Při konzultacích se mi klienti často svěřují, že mají výčitky, že před lety mohli něco udělat, ale neudělali to. Nebo naopak udělali něco, čeho litují dodnes. Více


Další články