Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Emoce a zdraví

foto: pixabay.com

Podpora těla skrze širokou škálu přístupných vitamínů, medikamentů, vhodné stravy a pití je žádoucí. Není ale zdaleka vším. To vše, co sníme a vypijeme pro podporu našeho zdraví, má dle všeho menší váhu v tom, co nás opravdu udržuje při psychickém, emocionálním, mentálním a potažmo fyzickém zdraví.  Z ještě větší části k našemu zdraví přispívají naše emoce!

Pokud se staráme o naše těla pouze přijímáním toho nejlepšího skrze stravu a opomíjíme naši emocionální rovnováhu, tělo přesto zůstává nadále oslabeno. Připomeňme si alespoň několik ze zásad, které k emocionální rovnováze dopomáhají.

-          Namísto toho, abychom obviňovali temnotu kolem, udržujme a posilujme své světlo uvnitř.

-          Věnujme denně pozornost svému emocionálnímu tělu.

-          Smích léčí. Proto vyhledávejme a sami si tvořme radostné okamžiky.

-          Dopřejme si pravidelně svůj oblíbený způsob relaxace nebo meditace.

-          Dopřejme si pravidelný pohyb, tanec, cičení, procházejme se v přírodě.

-          Odložme jednou pro vždy staré a bolestné emoce. Dnes je nový den. Nechme své staré příběhy odplout a vracejme se neustále na jediné místo naší síly – do přítomnosti. Začněme se k přítomnému okamžiku chovat přátelsky, ať se zrovna jeví jakýkoli. Emoce v přítomném okamžiku ovlivňují absolutně náš okamžik budoucí. Nic tedy nelze přenastavit „až potom“, ale teď.

-          Naše těla jsou hodně připoutána k egu a reagují na některé jeho destruktivní  vzorce. Hlas ega narušuje často zdravý stav těla. Držme si proto od ega jistý odstup a vracejme se do srdce.

-          Když se objeví negativní emoce, postavme se k ní ihned čelem, rozpoznejme ji, přijměme ji, ale neztotožňujme se s ní. Ztratí obratem na síle. Pokud si ji naopak neuvědomíme, zůstane a nezmizí. Projeví se později v podobě úzkosti, hněvu, náladovosti nebo tělesné nemoci.

-          Nestavme se za žádné okolnosti do oslabující roli oběti. Přijměme svou zodpovědnost za vše v našem životě.

-          Nenechme se okolím vtáhnout do dramatu. Kam směřuje naše pozornost, tím se stáváme.

-          Nehodnoťme nic a nikoho. Místo toho tvořme svou vlastní realitu a jděme příkladem.

-          Držme se laskavosti k sobě i druhým.

-          V kritických situacích zůstávejme klidní a bdělí. Přijměme situaci a nestavme se do odporu. Možná rozpoznáme novou příležitost.

-          Nelpěme na ničem a na nikom. Vše, co k nám patří, zůstane automaticky při nás stát. Co nám neslouží, vzdálí se. Netřeba nic urputně držet.

-          Přijměme pomíjivost všech situací a nezbytnost změn.

-          Každý den oceňujme vše, co je v našem životě dobré. To, čeho se nám nedostává, zkusme nabídnout ostatním.

Čím vším z výše uvedeného se rozhodnete posílit?

Autorka: LV


foto: pixabay.com

 


     

Krize = příležitost

Krize = příležitost

V době pandemie slyším od svých klientů a přátel nářky, že jsou zavření doma, že nikam nemohou, vadí jim home office, chybí cestování, přátelé, zábava, kina, divadla, bary a restaurace. Říkám jim, že než nadávat a stěžovat si bylo by lepší využít času restrikcí a karantény k něčemu užitečnému. Dříve na spoustu věcí nebyl čas. Teď ho máme. Neměli bychom ho využít efektivně? Více

Anděl-posel-zvěstovatel

Anděl-posel-zvěstovatel

Každý člověk má kolem sebe větší či menší podpůrný systém andělů, kteří ho chrání, směrují a pomáhají mu. Měli bychom pochopit, že tu nejsme sami a máme podporu k dispozici. Důležitou podmínkou, jak této podpory využít, je věřit, že andělé existují, a chtít se napojit na tuto pozitivní energii. Podle učení kabaly je zde více pozitivní energie andělů než opozitních sil. Ti, kdo dělají správné věci, mají vždy podpůrný systém na dosah. Více

Muž a žena v nás

Muž a žena v nás

Vždy tomu tak bylo, ale v současnosti jako by to bylo stále více potřebné. Učíme se vzájemné sounáležitosti, úctě a spolupráci v mezilidských vztazích, bez které daleko nedojdeme. Harmonický soukromý život a upevnění rodinných vztahů jsou obzvláště v této náročné době nadmíru důležité pro psychickou pohodu. Více


Další články