Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Kdo jste, když jste sami?

foto:pixabay.com

„Nemůžete-li snést samotu, možná, že ostatní také nudíte.“ Oscar Wilde

Když člověk tráví hodně času s druhými lidmi, snadno může zapomenout, kdo opravdu je. Druzí nás ovlivňují často více, než jsme schopni připustit. Ovlivňují naše názory, chování a činy. To může způsobovat, že předstíráme, že jsme někdo, kdo vlastně nejsme, jenom abychom zapadli a cítili se důležitěji.

Srovnáváte se s druhými? Kladete si otázky, zda jste dostatečně hezcí? Správně oblečení? Máte dost dobré auto? Bydlíte v dostatečně hezkém bytě nebo domě? Snažíte se dostat mezi správné lidi?

"Všechny problémy lidstva pramení z lidské neschopnosti sedět tiše v místnosti sám." Blaise Pascal

Pro psychické zdraví je důležité být čas od času sám/sama. Je vhodné naučit se být ve spojení s nejniternější podstatou sama sebe, svého bytí. Čím lépe se znáte a víte, jaká je vaše pravá podstata, tím lepší přístup získáte do pole nekonečné tvořivosti a dokonalého vědění vesmíru.

Jak se chováte, když jste sami? Jak se chováte, když vás nikdo nepozoruje? Kdo jste, když nemusíte mít nasazenou masku a něco předstírat?

Vydržíte sami se sebou? Jakému hlasu nasloucháte? Hlasu svého srdce nebo ega? Co vám vaše ego našeptává? Vyvolává ve vás strach? Obavy? Pochybnosti? Lítost? Nebo používá nějaké sofistikovanější triky? Rozpoznáte je? Dokážete hlas ega zastavit? Ozve-li se váš vnitřní kritik, použijte např. metodu STOP a negativní myšlenku nahraďte něčím pozitivním. Dobře funguje také metoda gumy. Když se objeví negativní myšlenky, řekněte si: „vymazat, vymazat, vymazat“ a představte si, jak mažete všechna negativní slova.

Naučíte-li se vnitřního kritika okamžitě zastavit, pak bude váš hlas ega slábnout a budete nad ním mít lepší kontrolu. Budete tak mít možnost lépe naslouchat své intuici, hlasu svého srdce.

"Být sám sebou ve světě, který se z vás neustále snaží udělat něco jiného, je ten největší úspěch." Ralph Waldo Emerson

 

Na závěr:

Spojení s pravou esencí vašeho bytí vám zajistí spokojenější život. Když porozumíte své pravé podstatě, nebudete podléhat strachu, vlivu vnějších událostí, finanční či jiné nejistotě, protože budete chápat podstatu vesmírných zákonů a životní energie. Váš život bude radostnější a budete v mnoha směrech zažívat hojnost. Tak se budete moci soustředit na skutečný životní účel, smysl svého života.

Autorka: MKB

foto: pixabay.com

 


     

Jak se chránit před negativitou

Jak se chránit před negativitou

Ať už si to lidé uvědomují, či nikoliv, každý z nás je pod neustálým útokem negativních sil. Pokud nejsme dostatečně chráněni, pak se negativita projevuje ztrátami, překážkami, nepříjemnostmi, smůlou, neúspěchem, nehodami či nemocí. Více

Smysl života

Smysl života

Jak odhalit smysl života. Chce to trochu úsilí odkrýt to, k čemu jste byli slepí. Více

Hojnost

Hojnost

Když mluvíme o hojnosti nebo bohatství, pak obvykle míníme peníze. Co jsou ale peníze? Kus papíru, o kterém banky rozhodly, že má určitou hodnotu? Více


Další články