Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Masky

foto: pixabay.com

Nakolik procent jste každý den sami sebou? Nosíte více masek, které automaticky obměňujete v závislosti na prostředí, ve kterém se zrovna nacházíte? Chováte se například jinak v pracovním prostředí a jinak v prostředí rodiny? Jak se chováte, když jste sami? Jak se chováte, když jste to opravdu vy?

Připouštíte, že nosíte nějakou tu masku po dlouhá léta a vůbec vám to už nepřijde divné? Zkuste si upřímně odpovědět.

Každá z daných masek se snaží zakrýt jedno z vašich zranitelných míst a pomoci k sebevyjádření bezpečném pro vaše vybudované ego, pro vaše strachy a úzkosti. Některé masky fungují dlouhodobě a zdá se nám, že přináší užitek, protože se nemusíme konfrontovat s našimi citlivými body. Nejsme „svlečeni donaha“ a jsme pocitově pod ochranou.

Uvažovali jste ale někdy o tom, že každou z vašich masek přitahujete do svého života podobné tomu, co vaše maska zakrývá? Podobné osoby, které se skrývají podobně jako vy, pro podobné důvody? A po čase jste možná nemile překvapeni, že se na druhých odhalí věci, které jste na první pohled neviděli? Tak dojdete k pocitům rozčarování, odsuzování, hodnocení a kritice. Nikdo totiž nedokáže dlouhodobě zakrývat sám sebe, jak v dobrém slova smyslu, tak i v tom opačném. Přirozenost se dříve nebo později projeví a stejně převládne nad uměle vytvořeným dojmem.

Rádi byste přitáhli své svého života situace a lidi, kteří budou odpovídat vašim touhám a ideálům? Potom buďte prvním, kdo odloží postupně všechny své masky a vzdá se všech svých uměle vytvořených a používaných póz. Tento odvážný krok je nelehký. Je ale zaručenou cestou k vnitřnímu naplnění, klidu, síle a novému štěstí.

Každý z nás má co nabídnout světu. Esence každého z nás je jedinečná a užitečná. Často ale zůstane nevyužitá a vzejde vniveč. Jedinec se točí v kruhu iluze, snaží se opírat o něco, čím ve skutečnosti není, a celku nijak nepřispěje.

Začněte se projevovat ve své opravdovosti. Pak budete na každém kroku přesně vnímat, kterým směrem se dát. Pak budete cítit v sobě opravdový život. Pak budou vaše slova i činy odrážet přesně to, co si myslíte a co cítíte. Tím budou mít velkou váhu, budou respektovány a pomohou ostatním. Pak budete lépe snášet veškeré překážky a lépe uchopíte vše, co vám život nabízí. Pak budete opravdovým přínosem pro ostatní.

Kdo jste opravdu?

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto: pixabay.com/unsplash.com
 

Mohlo by vás zajímat:

Osobní horoskop

 

 

 


     

Svoboda

Svoboda

Svoboda. Sympatické slovo, není-liž pravda? Jaké podmínky a okolnosti potřebujete právě Vy k pocitu svobody? Více

Síla středu

Síla středu

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.  Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články