Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Masky

foto: pixabay.com

Nakolik procent jste každý den sami sebou? Nosíte více masek, které automaticky obměňujete v závislosti na prostředí, ve kterém se zrovna nacházíte? Chováte se například jinak v pracovním prostředí a jinak v prostředí rodiny? Jak se chováte, když jste sami? Jak se chováte, když jste to opravdu vy?

Připouštíte, že nosíte nějakou tu masku po dlouhá léta a vůbec vám to už nepřijde divné? Zkuste si upřímně odpovědět.

Každá z daných masek se snaží zakrýt jedno z vašich zranitelných míst a pomoci k sebevyjádření bezpečném pro vaše vybudované ego, pro vaše strachy a úzkosti. Některé masky fungují dlouhodobě a zdá se nám, že přináší užitek, protože se nemusíme konfrontovat s našimi citlivými body. Nejsme „svlečeni donaha“ a jsme pocitově pod ochranou.

Uvažovali jste ale někdy o tom, že každou z vašich masek přitahujete do svého života podobné tomu, co vaše maska zakrývá? Podobné osoby, které se skrývají podobně jako vy, pro podobné důvody? A po čase jste možná nemile překvapeni, že se na druhých odhalí věci, které jste na první pohled neviděli? Tak dojdete k pocitům rozčarování, odsuzování, hodnocení a kritice. Nikdo totiž nedokáže dlouhodobě zakrývat sám sebe, jak v dobrém slova smyslu, tak i v tom opačném. Přirozenost se dříve nebo později projeví a stejně převládne nad uměle vytvořeným dojmem.

Rádi byste přitáhli své svého života situace a lidi, kteří budou odpovídat vašim touhám a ideálům? Potom buďte prvním, kdo odloží postupně všechny své masky a vzdá se všech svých uměle vytvořených a používaných póz. Tento odvážný krok je nelehký. Je ale zaručenou cestou k vnitřnímu naplnění, klidu, síle a novému štěstí.

Každý z nás má co nabídnout světu. Esence každého z nás je jedinečná a užitečná. Často ale zůstane nevyužitá a vzejde vniveč. Jedinec se točí v kruhu iluze, snaží se opírat o něco, čím ve skutečnosti není, a celku nijak nepřispěje.

Začněte se projevovat ve své opravdovosti. Pak budete na každém kroku přesně vnímat, kterým směrem se dát. Pak budete cítit v sobě opravdový život. Pak budou vaše slova i činy odrážet přesně to, co si myslíte a co cítíte. Tím budou mít velkou váhu, budou respektovány a pomohou ostatním. Pak budete lépe snášet veškeré překážky a lépe uchopíte vše, co vám život nabízí. Pak budete opravdovým přínosem pro ostatní.

Kdo jste opravdu?

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto: pixabay.com/unsplash.com
 

Mohlo by vás zajímat:

Osobní horoskop

 

 

 


     

Spolupráce a komunita

Spolupráce a komunita

Jak by asi svět vypadal, kdyby neexistovala spolupráce? Byl by plný osamělých lidí, kteří pracují ze všech sil a nevytvoří toho mnoho. Celá lidská kultura je na vzájemném propojení a spolupráci založená. Vypadá to, že nadcházející časy budou o vzájemné spolupráci a pomoci více, než si v současnosti uvědomujeme.  Více

Ignorace pocitů

Ignorace pocitů

Jak se říká, jedinou jistotou v životě je neustálá změna. I nálady jsou tu od toho, aby se mohly měnit. Proto nemá smysl se zuby nehty snažit o udržení nálady na stejné úrovni. Můžeme ale pro svou pohodu pochopit něco, co celý proces propadů nálady promění. Více

Lítost

Lítost

Při konzultacích se mi klienti často svěřují, že mají výčitky, že před lety mohli něco udělat, ale neudělali to. Nebo naopak udělali něco, čeho litují dodnes. Více


Další články