Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Vodnář a svoboda

foto: pixabay

„Nikdy není pozdě stát se tím, kým byste mohli být.“ George Eliot

Symbolem znamení Vodnáře je nosič vody držící džbán, ze kterého vylévá lidem vodu života. Voda symbolizuje hojnost a požehnání. Všichni jsme přišli na tento svět s velkým potenciálem možností. V průběhu života zapomínáme na své sny z dětství, dáváme přednost rutině, mnozí se spokojují s průměrem či málem a nechápou, že by mohli mít mnohem lepší život.

V době, kdy Slunce prochází znamením Vodnáře, v letošním roce to bude od 20. ledna do 18. února 2023, máme k dispozici jedinečné energie, které nám mohou pomoci se osvobodit. V jaké oblasti života se cítíte nesvobodni? Kde se přizpůsobujete na úkor vlastní jedinečnosti? Kde jste rezignovali? Dostali jste se ve svém životě do stádia, kdy chodíte do práce jen proto, abyste zaplatili složenky? Jste ve vztahu jen kvůli strachu ze samoty, penězům nebo příbuzným? Omezili jste své zájmy kvůli pracovním povinnostem nebo rodině? Máte dlouholeté přátele, kteří vám již nevyhovují, ale jste s nimi v kontaktu ze zvyku nebo protože nemáte nikoho jiného? Máte zlozvyky, které vás omezují, ale zároveň bez nich nemůžete být?

Nenastal čas vzít si svůj život zpátky?

Lidé věří, že potřebují něco nového, aby byli zdravější, úspěšnější a šťastnější. Myslí si, že ke změně potřebují nové informace nebo prostředí. Pravdou je, že do svého života nemusíte přidávat nové věci. Někdy stačí vzdát se toho, co už je. Dost často mohou malé změny mít nejvýznamnější dopad na náš život. Uniknout průměrnosti není tak těžké, jak se zdá. Nebuďte jako všichni ostatní. Vystupte z řady. Najděte v sobě odvahu být sami sebou, svým vlastním ORIGINÁLEM. Když zůstanete u známého, omezujete sebe a svůj potenciál. Čím dříve se vzdáte věcí, které vám brání v získání toho, co chcete, tím více bude váš život naplněn.

"Jak dlouho budeš čekat, než pro sebe budeš požadovat to nejlepší?"  Epiktétos


V období, kdy Slunce prochází znamením Vodnáře, se můžete snadněji napojit na jedinečné osvobozující energie a učinit změny, které povedou k lepšímu životu.

1.    Zdraví

Během pandemie jsme si všichni uvědomili, jak je zdraví cenné. Nemůžete naplnit své sny, pokud nebudete mít pevné zdraví. Zdravý životní styl se skládá ze dvou základních věcí, vyvážená strava a každodenní fyzická aktivita. Máte-li omezující zlozvyky, jako je kouření, přejídání se, potřeba jíst sladkosti, nadměrné popíjení alkoholu, nedostatek spánku, pak se jich zbavte. Nahraďte zlozvyky zdravými návyky, které přispějí ke zlepšení fyzického zdraví a navodí psychickou pohodu.

2.    Vztahy

Člověk nemůže mít spokojený život, pokud je obklopen toxickými lidmi. Motivační řečník Jim Rohn řekl, že jsme průměrem pěti lidí, se kterými trávíme nejvíce času. Pokud vám lidé v nejbližším okolí nedovolují se cítit dobře, naplňovat své potřeby, volně projevovat své pocity a být šťastní, pak je načase okruh nepřejícných přátel a známých změnit a případně vztahy s příbuznými omezit. Buďte jen s takovými lidmi, kteří vám pomáhají růst.

3.    Peníze

Bez dostatku finančních zdrojů nemůžete mít mimořádný život. Žijete-li v nedostatku, pak první věcí je změnit smýšlení o penězích. Peníze nejsou špatné, nebo dobré, jsou energií a je jen na vás, jak ji použijete. Obyčejní lidé mívají omezující přesvědčení, že peníze jsou zlé a bohatí lidé jsou zkorumpovaní podvodníci nebo zloději. Úspěšní lidé vědí, jak využívat peníze k vytváření většího bohatství a zlepšení života dalších lidí.

Chovejte se k penězům jako k energii, nezadržujte je, nevyčerpávejte je, nechte je volně plynout.

4.    Jistoty

Snažit se mít vše pod kontrolou a hrát na jistotu není vždy bezpečné. Pandemie COVID-19 nás naučila, že se náš život může obrátit vzhůru nohama během několika týdnů a věci, které se zdály neohrozitelné, jsou najednou pryč. Abyste žili neobyčejný život, nemůžete si dovolit lpět na věcech, které jsou pomíjivé. Musíte být dostatečně odvážní, zkoušet nové věci a nebát se opustit nevyhovující podmínky.

5.    Naučte se říkat NE

Přestaňte plnit přání druhých lidí, jen abyste se jim zalíbili a neztratili jejich náklonnost. Vy jste kapitánem svého života a můžete si dovolit odmítnout věci, které vám nejsou ku prospěchu. Pokud chcete mít šťastný život, nemůžete se vydat na milost druhým a jejich požadavkům.

6.    Úsilí

Svoboda je výsledkem dlouhodobého úsilí, není předem dána. Průměrní lidé hledají výmluvy, proč něco nemohou udělat. Výjimeční lidé hledají řešení a překážkám se nevyhýbají. Průměrnosti můžete uniknout, pokud převezmete zodpovědnost za svůj život. Je potřeba jednat a zaměřit se na ty aspekty života, které můžete ovládnout. Ostatní nechte být a netrapte se tím. Nebojte se jednat a možná i udělat chybu. Pokud nejste ochotni riskovat, pak zůstanete průměrní celý život. Chyby nám pomáhají se učit, růst a zlepšovat.

Myslete na to, že při posledním dni svého života se osoba, kterou jste se stali, setká s osobou, kterou jste se mohli stát. Co jí asi řekne? Proč jsi tenkrát neuděl/a to a to? Teď máte příležitost znovu objevit svůj život a být spokojenější. Můžete „oživit“ osobu, kterou jste se měli stát. Nikdy není pozdě.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com


Mohlo by vás zajímat:

OSOBNÍ HOROSKOP

 

 


     

Přátelství

Přátelství

Přátelství je jedním z nejkrásnějších darů v životě. Je definováno jako mezilidský vztah, který se vyznačuje vzájemným porozuměním, náklonností, ohleduplností, úctou, upřímností, důvěrou a empatií. Přátelství je vlastní nezištná pomoc a otevřenost. Více

Potenciál

Potenciál

Spousta lidí je zaneprázdněna plněním každodenních povinností a ani nemá čas se zamyslet, zda žijí opravdový život a našli smysl svého života. Žijí život podle představ jiných lidí - rodičů, partnera/partnerky, nadřízených, přátel nebo médií. Více

Peníze

Peníze

Proudí energie peněz do vašeho života dostatečně? Zhmotňuje se vám ve formě finanční hojnosti? Nebo je stávající realita vašim představám vzdálená? Možná jsou vám na překážku nesprávné myšlenky, nevědomý odpor, pochybnosti či chybějící víra. Více


Další články