Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Cesta k hojnosti

foto: Ali Pazani Unsplash.com

„Myslete ve velkém. Zapomeňte na limity. Přijměte myšlenku nekonečných možností. Změní vás to.“ Marianne Williamson

 

Od svých klientů často slýchám, že by od života chtěli více. Touží po penězích, luxusních věcech, moci, lásce, slávě, svobodě. To, čeho chtějí více, se jim nedostává anebo jen částečně. Existuje pouze jeden způsob, jak to získat, respektive umožnit, aby to do života přišlo. A tím je myšlení hojnosti.

Problémem je, že většina lidí žije v režimu nedostatku. To znamená, že žijí menší život, než jejich horoskop ukazuje, že by mohli mít. Místo možností vidí jen limity. Je to důsledek vlivu rodiny, výchovy a prostředí, ve kterém se pohybují.

Lidé žijící v režimu nedostatku mívají o sobě velké pochybnosti, často se vymlouvají, stěžují si, hrají role oběti, svalují vinu na druhé a jsou kritičtí k sobě i k druhým. Zaměřují se na své nenaplněné potřeby, na to, co ostatní mají a oni ne. Mají tendenci myslet krátkodobě a často se obklopují nevhodnými lidmi.

Vymanit se z režimu nedostatku není jednoduché, ale je to možné. Je to o utváření nových návyků, které, pokud jsou důsledně uplatňovány, přitahují nové příležitosti, přináší výsledky a zlepšují život.

Viděla jsem u našich klientů obrovskou proměnu. Některým se podařilo splnit si svá přání již během několika dnů. Sami byli překvapeni a považovali to za zázrak. Vyzkoušejte to také.

 

9 tipů, jak na to:

 

1.     Připusťte, že si zasloužíte dobré věci

Nezáleží na tom, z jaké rodiny pocházíte, jaké bylo vaše dětství, jaké jsou vaše minulé zkušenosti, jak vypadáte či kolik je vám let. Pokud smýšlíte negativně, pak omezujete sami sebe. Začněte mluvit k druhým i sami k sobě pozitivně. Připusťte, že jste dost dobří a zasloužíte si lepší věci. Když svou mysl otevřete novým možnostem, dáte jim šanci, aby k vám přišly. Používejte denně pozitivní afirmace, které přeprogramují vaše podvědomí. Každodenní opakování afirmací je jednou z nejméně komplikovaných činností, které můžete udělat, abyste změnili svou realitu. 

 

2.     Ujasněte si, co chcete

Vědět, co od života chcete, je důležité. Sepište si plán, co chcete. Vytvořením plánu si ujasňujete, co opravdu chcete. Plán ukazuje směr, kam chcete dojít. Se svým plánem se svěřte důvěryhodným lidem – dobrému příteli, blízké kamarádce, kolegovi v práci, mentorovi, astrologovi či terapeutovi. Měl by to být člověk, který je pozitivní a inspirativní. Nemluvte o svých plánech s lidmi, kteří by vás mohli odrazovat. Sepsání cílů můžete podpořit vytvořením koláže obrázků svých snů.

 

3.     Nekopírujte cíle druhých

Nesnažte se kopírovat život jiných lidí. Nechte se inspirovat, ale nemyslete si, že to, co funguje pro vaši kamarádku nebo celebritu, bude fungovat i pro vás. Vždy se podívejte, zda člověk, kterým se necháváte inspirovat, má podobné životní podmínky jako vy. Je svobodný? Má rodinu a děti? Vy máte svůj vlastní život, jiný účel. Neměli byste žít život někoho jiného. Chtějte to, co by vám přineslo radost, obohatilo vás, v čem byste mohli být úspěšní.

„Nesrovnávej svůj život s ostatními. Neexistuje žádné srovnání mezi Sluncem a Měsícem. Září, když je jejich čas." Buddha


4.     Předstírejte

Chovejte se tak, jako byste už měli větší život. Abyste si do svého života přitáhli peníze či lepší práci, pak musíte uvěřit, že už je máte. Když budete předstírat, začnete věřit, že už jste to získali. Důvodem, proč je tato metoda účinná, je to, že zákon přitažlivosti nepozná, zda si vymýšlíte, či se jedná o skutečnost. Když si budete hrát na to, že jste bohatí, a předstírat, začnete se cítit lépe, budete mít k penězům lepší vztah a ty pak začnou do vašeho života proudit.

 

„Mysl je vším. Co si myslíte, tím se stáváte.“ Buddha

 

5.     Přejte druhým úspěch

Radujte se z úspěchů druhých. Pokud lidé ve vašem světě vyhrávají, přejte jim to. Věřte, že úspěchy ostatních nesnižují možnost naplnění vašich přání a že i vy budete úspěšní. Až vy dosáhnete svých úspěchů, druzí budou slavit s vámi.

 

6.     Vyjadřujte vděčnost

Bez ohledu na to, jaká je vaše současná situace, vždy můžete oceňovat to, co máte. Budete-li vyjadřovat vděčnost, poroste vaše bohatství. Přínosy vděčnosti jsou nesporné. Vědecké výzkumy zjistily, že vyjadřování vděčnosti, tedy děkovat druhým, děkovat Bohu, oceňovat požehnání a vážit si různých okamžiků, má pozitivní vliv na psychickou pohodu. Vděčnost zlepšuje spánek, naše fyzické i psychické zdraví, snižuje stres, má pozitivní vliv na naše vztahy, dělá z nás lepšího člověka.

 

„Když jste vděční, strach zmizí a objeví se hojnost.“ Tony Robbins

 

7.     Dávejte

Lidé, kteří žijí v režimu nedostatku, jsou často zaneprázdněni přijímáním a zapomínají na dávání. Pokud dobrovolně věnujete svůj čas, energii, dovednosti, peníze, jste na dobré cestě k myšlení hojnosti. Udělejte si doma pořádek a nepotřebné knihy, oblečení nebo jiné věci rozdejte. Podporujte dobročinné organizace a sbírky. Snažte se každý den udělat dobrý skutek. Čím více dáváte, tím více dostáváte a tím více získáte v příštích dnech. Usmívejte se na druhé, buďte nápomocní a laskaví.

 

8.     Vizualizujte si bohatší život

Vizualizace je mocná metoda vytváření obrazů toho, po čem toužíte. Když si představujete věci, po kterých toužíte, generujete myšlenky a pocity, jako byste ty věci už měli. Pomocí vizualizace si vytváříte novou realitu. Klíčem k úspěšné vizualizaci je představovat si, jak si věci, po kterých toužíte, užíváte. Pokud chcete např. nové auto, pak si nepředstavíte jen auto, ale vidíte sami sebe, jak do auta nasedáte, jak pokládáte ruce na volant, jak startujete a vyjíždíte do ulic. Tak uvěříte, že auto opravdu máte.

 

Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout. Napoleon Hill

 

9.     Nechte Vesmír, aby vám pomohl

Je tady vyšší moc, která nám kryje záda. Vždy, když potřebujeme, pomůže nám. Musíte se přičinit, nedostanete nic zcela zadarmo, ale nechte Vesmír, aby vás podpořil. Jsme spolutvůrci svého života, je to o partnerství. Dovolte Vesmíru, aby vám pomohl splnit si přání a zažít zázraky.

 

 

Na závěr:

Také jsem byla vychovávaná v režimu nedostatku. Vesmírné zákony jsem objevila zhruba před 35 lety a od té doby používám koncept myšlení hojnosti. Díky tomu si plním své sny. Bydlím v moderním prostorném domě. Mám luxusní bezpečné auto. Mám vlastní společnost a dělám práci, která mě baví. Hodně cestuji a potkávám se s významnými a zajímavými lidmi. Mám život, jaký jsem si vždy přála.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com / Ali Pazani Unsplash.com

     

Síla vděčnosti

Síla vděčnosti

Vděčnost je nástroj, který do vašeho života přitáhne více pozitivity. Ocenění je víc než jen dobrý pocit. Může změnit celý váš život. Více

Přestaňte se vymlouvat

Přestaňte se vymlouvat

Také byste rádi něco udělali, ale brání vám v tom to či ono? Na co se vymlouváte? Přestaňte používat slovo ALE a řekněte ANO. Více

Ego a jeho projevy

Ego a jeho projevy

Každý člověk má své Ego, které se projevuje různými způsoby. Nejenom jako pýcha, arogance či domýšlivost, jak si lidé myslí. Ego je i převlečené nízké sebevědomí či sebeobětování. Podle učení Kabaly je Ego silným oponentem. Je to kouzelník, který nás dokáže lehce oklamat. Ego je zdrojem bolesti, chaosu, nepříjemností a ztrát v našem životě. Je to překážka, která nám brání žít opravdový život. Více


Další články