Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Nástěnka snů

"Když to vidíte před sebou a věříte tomu, je pro vás mnohem snazší toho dosáhnout." OPRAH WINFREY

Nástěnka snů, nebo také koláž z obrázků, je mapa představ a plánů, které by člověk chtěl ve svém životě realizovat. Je to jednoduchá pomůcka, která vám pomůže manifestovat vaše sny. Budete-li mít tuto nástěnku neustále v dohledu, pak vám pomůže udržovat motivaci a mít stále na paměti, co je ve vašem životě důležité a čeho chcete dosáhnout. 

Před vytvářením nástěnky snů byste se měli zamyslet nad svou představou ideálního života. Co by v něm mělo být? Co všechno potřebujete k tomu, abyste byli nejlepší možnou verzí sami sebe

Nástěnka snů neznamená, že všechno, co do ní dáte, se splní za měsíc nebo do roka. Možná to bude trvat i pět let. Ale splní se vám to. Proto buďte při přípravě svých plánů bdělí a dobře si promyslete, co od života opravdu chcete. 

Než začnete nástěnku připravovat, udělejte si osobní inventuru. Co všechno se vám v životě již podařilo? Co jste ještě nestihli? Co všechno byste chtěli zažít / vyzkoušet / vidět nebo se naučit? Kde a s kým byste chtěli žít? Přemýšlejte o svých vlastních plánech. Nenechte se ovlivňovat míněním druhých lidí nebo svých rodičů.

Přemýšlejte o svých plánech v jednotlivých oblastech života, tj. zdraví, psychická a fyzická kondice, vztahy, práce a kariéra, peníze a majetek, bydlení, rodina, přátelé, cestování, zájmy, kreativita, vzdělání a spiritualita. 

Při vytváření koláže z obrázků nemusíte pokrývat všechny oblasti stejnou měrou. Můžete si vybrat jen ty, které jsou momentálně pro vás nejdůležitější. Ostatní oblasti můžete na nástěnce zobrazit jen okrajově.

Na nástěnce snů musí být vaše fotografie, a to taková, kde se sami sobě nejvíce líbíte a usmíváte se. Nejste-li spokojeni s proporcemi těla, vystřihněte si tělo, které představuje váš ideál, a k němu připojte fotografii vaší hlavy. Vašich fotografií by na nástěnce mělo být co nejvíce. Zobrazte se, jak sportujete, cestujete, studujete, přednášíte nebo jak jste vyhráli turnaj.

Nástěnka snů by měla obsahovat jen pozitivní cíle, které budou ku prospěchu vám a dalším lidem. Nesmí obsahovat negativní přání, která by někomu mohla ublížit. 

Koláž obrázků by měla obsahovat všechny situace, po kterých toužíte, v jejich ideální podobě, tzn. že už se uskutečnily. Není třeba naznačovat, jak toho dosáhnete. 

Vision board je účinný prostředek k naplnění cílů. Každý den se na svou nástěnku alespoň pár minut dívejte a připomeňte si své sny a přání. Během dne nebo před spaním si ji představujte. Buďte aktivní a udělejte vše pro to, aby se vaše sny zrealizovaly. Každý den dělejte vše tak, abyste se posunuli k naplnění svých snů a přání, která máte na své nástěnce.

 

Co je třeba k vytvoření koláže z obrázků?

-       velký arch tvrdého papíru (čtvrtka), korková nebo magnetická tabule

-       spousta časopisů, ze kterých si obrázky vystříháte, nebo si obrázky najděte na internetu a vytiskněte si je

-       nůžky

-       lepidlo

-       pastelky nebo fixy

-       dostatek času, vymezte si na vytvoření své koláže alespoň hodinu volného času, kdy vás nikdo nebude rušit

foto: photomyheart/freedigitalphotos.net

 

Jak vytvořit koláž z obrázků?

-       Vystřihněte si z časopisů obrázky, které symbolizují vaše přání. K obrázkům můžete přidávat slovní popisky, např. k obrázku vaší postavy můžete připsat: „Jsem v dokonalé tělesné kondici a mám ideální váhu 60 kg.“

-       Najděte si různé citáty, které vás motivují. Citáty si buď napište na nástěnku sami, nebo je nalepte jako obrázky.

-       Na nástěnku si můžete i kreslit, pokud vám to vyhovuje více než lepení obrázků. Používejte hodně barev.

-       Nebojte se popustit uzdu fantazii. Tvorba vision boardu nemá žádná pevná pravidla.

 

Několik tipů pro vytvoření nástěnky:

 

Oblast zdraví

Znázorněte sami sebe jako psychicky a fyzicky zdravého jedince. Nejste-li spokojeni se svojí současnou váhou, najděte si obrázek těla, který vyhovuje vaší představě, a k němu přidejte svůj obličej a popisky. Přidejte si obrázky zdravé stravy a způsobů relaxace. 

Vztahy

Jste-li již v pevném svazku, pak na nástěnku vložte vlastní fotografii s partnerem či partnerkou a dětmi. Můžete i přidat obrázky dalších rodinných příslušníků, chcete-li zlepšit rodinné vztahy. Pokud zadaní ještě nejste, pak si na nástěnku přidejte obrázek a slovní popis představující hodnoty, které u partnera či partnerky očekáváte.

Práce a kariéra

Znázorněte se, jak se zabýváte tím, co opravdu chcete dělat. Přidejte jméno firmy, pro kterou byste rádi pracovali.

foto: ambro/freedigitalphotos.net

Peníze a majetek

Jaká výše platu by pro vás byla optimální, abyste naplnili své potřeby a mohli pomoci i druhým? Jaký majetek byste chtěli mít? Kolik byste chtěli mít naspořeno? Vyčíslete to. Nalepte si obrázky věcí, po kterých toužíte, např. nové auto, motorka, televize, nová kuchyň, hodinky, prsten apod.

 Bydlení

Máte vlastní byt či dům? Sníte o něm? Kde byste chtěli bydlet? Nalepte si obrázek domu či bytu, který považujete za ideální.

Vzdělání

Dosáhli jste nejvyššího možného vzdělání? Studovali jste to, co vás vždy zajímalo? Pokud ne, přidejte si fotografii školy, kterou byste chtěli vystudovat. A přidejte i obrázky dalších znalostí a dovedností, které byste chtěli mít, např. ovládat cizí jazyky, umět mluvit na veřejnosti apod. 

foto: Danilo Rizzuti/freedigitalphotos.net

Cestování

Jaké země a města byste rádi navštívili? Přidejte obrázky míst, která toužíte navštívit. 

Sport

Vložte si obrázky sportovních aktivit, které praktikujete, a přidejte i ty, které byste se chtěli naučit. Např. obrázek golfisty, tenisty nebo člověka praktikujícího jógu. Profesionální sportovci mohou přidat obrázky pohárů, které by rádi vyhráli na turnajích. 

foto: Nutdanai/freedigitalphotos.net

Tvořivost

Máte nějaké kreativní koníčky? Nebo byste se rádi věnovali malbě, pletení, vytváření šperků, fotografování, vaření nebo psaní? Nalepte obrázky, které nejlépe vystihují váš zájem. Např. si najděte obrázek kurzu vaření nebo knihy, kde jako autora uvedete sami sebe. 

Spiritualita

Přidejte si obrázek symbolizující vaše náboženství nebo duchovní směr, který vyznáváte. Pokud meditujete nebo se rozhodnete naučit se meditovat, vložte i obrázek meditující osoby.

Autorka: MKB

Zaujal vás náš článek? Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám.

foto: nenetus/freedigitalphotos.net

 

 

 

  


     

Stres

Stres

Na co a jakým způsobem denně myslíte? Umíte se udržovat v poklidu nebo jste uzlík nervů? Dostatečný odstup a nadhled se zdá být nejmoudřejším a nezbytným způsobem, jak si zachovat zdravou a odolnou PSYCHIKU. Bez ní nejde dobře nic a s ní vše. Více

Špatné věci se stávají, pokud se nechováme zodpovědně

Špatné věci se stávají, pokud se nechováme zodpovědně

Planeta Saturn je v astrologii spojována s omezováním, překážkami, zklamáním a ztrátami. Saturn byl v tradiční astrologii považován za zlověstnou planetu, která je spojována s karmouSymbolizuje přísloví: co zaseješ, to sklidíš. Více

Pracovník Světla

Pracovník Světla

Pracovník Světla se definuje jako člověk, který pracuje pro dobro a zmírňuje následky zla. Světlo je zde míněno jako vesmírná energie, vyšší vědomí, láska. Kabala používá termín Světlo pro energii Stvořitele. Pracovníci Světla přicházejí, aby pomohli pozvednout vědomí dalších lidí a proměnili temnotu ve světlo. Více


Další články