Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Karma je zdarma

foto:pixabay.com

„To, jak se k vám lidé chovají, je jejich karma; jak na to zareagujete, je vaše." ~ Wayne W. Dyer

Jedním ze základních duchovních pravidel je, že to, co člověk vysílá, vrací se mu zpět. Vesmír nám nastavuje zrcadlo a vrací nám vše, co vysíláme a dáváme.

Zamyslete se tedy, jak přemýšlíte, jak se chováte a jak jednáte. Očekáváte-li, že druzí s vámi budou jednat slušně a férově, buďte i vy milí a slušní. Nechcete-li, aby vás druzí negativně hodnotili, pak je také nekritizujte a nepomlouvejte. Nemáte-li dost lásky ve svém životě, pak patrně lásku nedáváte druhým. Postrádáte-li peníze, pak nejste štědří k druhým a musíte více dávat.

Někdy je chytré nereagovat a dívat se, jak to život zařídí za vás. Jediné, co je dobré vždy udělat, je nereagovat na negativitu druhých lidí.

Snažte se zůstat klidní jako lev nebo lvice a sledujte, jak opice skotačí a dělají ze sebe blázny.

Když se setkáte s negativitou, většinou to není o vás. Lidé se chovají hrozně, protože se cítí mizerně. A jejich nastavení způsobuje, že se to snaží přenést na druhé, získat tak lepší pocit. Lidé jsou často ovládáni svým robotickým chováním a myšlením, které je motivováno okamžitým uspokojením. Zlobit se a stěžovat si znamená smířit se s málem, nechat se řídit svým egem, které přebírá kontrolu a obírá člověka o vnitřní klid a jistotu.

Kabala učí důležitý koncept restrikce ve smyslu sebe-omezení, sebekontroly. Znamená to, že nereagujeme na negativní podnět okamžitě. Počkáme. Někdy stačí pár minut, někdy den. Později se na situaci už díváme jinak.

Restrikce uznává naše emoce a touhy, ale pomáhá nám nenechat se jimi ovládat. Sebekontrola není vždy příjemná. Vyžaduje aktivní volbu a úsilí. Skutečné sebe-omezení narušuje naši komfortní zónu.

 

Proaktivní chování se skládá ze čtyř kroků:

  1. Objeví se překážka (problém).

  2. Uvědomuji si, že moje reakce, ne překážka, je skutečný nepřítel.

  3. Vypnu svůj reaktivní systém a nereaguji.

  4. Později jsem připraven/připravena vyjádřit svou proaktivní povahu.

Uplatnění sebekontroly tedy vyžaduje jít proti své přirozenosti, a to není snadné. Pokud se člověk dostane do situace, kdy ho něco nebo někdo nazlobí, neměl by nikdy hned reagovat. Měl by opustit vyhrocenou situaci, nenechat se zatáhnout do hádky. Když např. dostanete nepříjemný email nebo sms, hned neodepisujete a odpověď si pořádně promyslíte. Když vás někdo nečekaně předjede nebo vás blokuje na silnici, nebudete na řidiče křičet nebo mu to oplácet a nedovolíte, aby vás ovládl hněv.

Restriktivní chování vytváří pozitivní energii, podporuje osobní sílu, přináší trvalé naplnění a radost.

Autorka: MKB

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto:pixabay.com

 

 


     

Svoboda

Svoboda

Svoboda. Sympatické slovo, není-liž pravda? Jaké podmínky a okolnosti potřebujete právě Vy k pocitu svobody? Více

Síla středu

Síla středu

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.  Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články