Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Vystupte ze své komfortní zóny

foto: pixabay.com

"Loď v přístavu je v bezpečí, ale na to nejsou lodě stavěny." John A Shedd

Komfortní zóna je definována jako stav, kdy má člověk pocit kontroly nad svým životem a jeho pocity nejistoty a zranitelnosti jsou minimalizovány. Člověk má vybudované takové struktury, které mu poskytují pohodlné bydlení, dostatek jídla, lásku a obdiv a může si dovolit i nějaké luxusní věci.

Naše komfortní zóna je tam, kde věci děláme automaticky, procesy jsou snadné, nezaberou příliš času ani energie, jsou relativně bez rizika a výsledky jsou očekávané. Bráníme se změnám, protože trávíme hodně času budováním komfortní zóny, hromaděním věcí, které nám přinášejí pohodlí, a proto se bojíme, že bychom o to mohli přijít.

Všichni chceme mít pocit bezpečí, mít jistotu, že to, co děláme, je správné. Většina lidí zůstává na stejném místě, protože se bojí neznámého. Usilují o jistoty a garance úspěchu.

Podle učení kabaly jsme nepřišli na tento svět jen proto, abychom si užívali. Život má být v pohybu. Komfortní zóna je ve skutečnosti stagnační zónou, protože teprve v nepohodlí můžete v sobě odhalit netušené schopnosti. Jestliže člověk zůstává stále na stejném místě, nezkouší nic nového, pak se jeho život, bez ohledu, jak pohodlný je, stane pro něj nepohodlným.

"Život začíná tam, kde končí vaše komfortní zóna." Neale Donald Walsh

Oblasti mimo komfortní zónu jsou místa strachu, našich stinných stránek. Astrologie je velice nápomocným nástrojem při mapování oblastí strachu. V sebepoznání vám může pomoci Osobní horoskop nebo konzultace s astroložkou.

Jaké jsou výhody vystoupení z komfortní zóny?

Spokojenost a naplnění

Pokud člověk vystoupí ze své komfortní zóny, udělá to, do čeho se mu nechce, z čeho má strach, vyzkouší něco nového, získá větší spokojenost a naplnění. Spousta věcí nám přináší jen chvilkové pocity štěstí. Pokud člověk o něco neusiluje, tvrdě nepracuje, pak to nemůže dlouhodobě vydržet. Příkladem jsou výhry v loterii. Peníze, které lidé vyhrají, často rychle utratí a nakonec se cítí mizerně.

Jistota

Člověk získá opravdovou jistotu a pocit smysluplnosti, když jde proti své přirozenosti a uvěří, že ho čeká něco lepšího. Chce to jen trochu práce, překonat počáteční nepříjemné pocity, strach a udělat první krok.

Růst

Stát se nejlepší možnou verzí sama sebe vyžaduje úsilí a odvahu. Člověk, který dělá stále stejné věci, vždy získá jen stále stejné výsledky. Nezmění se. Pohodlí je nepřítelem růstu a změny.

Zvídavost

Je toho určitě hodně, co o sobě nevíte. Netušíte, kde jsou vaše limity. Nemáte ponětí, jak daleko byste mohli dojít, jaký je váš potenciál.

Potenciál

Pouze tím, že každý den uděláte něco nepříjemného, tím, že překonáte sami sebe, odhalíte svůj jedinečný potenciál. Vaše možnosti a schopnosti určitě převyšují to, co jste dělali a zkusili dosud. 

Úspěch

Jediný rozdíl mezi lidmi, kteří uspěli, a těmi, kteří to nedokázali, je, jak moc opouštěli svou komfortní zónu. Každý z nás by měl jít vlastní cestou, ne kráčet cestou jiných lidí. Život v komfortní zóně je nebezpečným, protože nám brání v růstu a dosažení úspěchu.

Bez ohledu na to, jak pohodlný a skvělý je váš život teď, věřte, že může být ještě lepší. Za vaší zónou komfortu vás čeká jiný a bohatší život. 


Autorka: MKB

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 


foto:pixabay.com

 

 


     

Spolupráce a komunita

Spolupráce a komunita

Jak by asi svět vypadal, kdyby neexistovala spolupráce? Byl by plný osamělých lidí, kteří pracují ze všech sil a nevytvoří toho mnoho. Celá lidská kultura je na vzájemném propojení a spolupráci založená. Vypadá to, že nadcházející časy budou o vzájemné spolupráci a pomoci více, než si v současnosti uvědomujeme.  Více

Ignorace pocitů

Ignorace pocitů

Jak se říká, jedinou jistotou v životě je neustálá změna. I nálady jsou tu od toho, aby se mohly měnit. Proto nemá smysl se zuby nehty snažit o udržení nálady na stejné úrovni. Můžeme ale pro svou pohodu pochopit něco, co celý proces propadů nálady promění. Více

Lítost

Lítost

Při konzultacích se mi klienti často svěřují, že mají výčitky, že před lety mohli něco udělat, ale neudělali to. Nebo naopak udělali něco, čeho litují dodnes. Více


Další články