Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Osobní síla

foto:pixabay.com

Vnímáte svou opravdovou osobní sílu a umíte ji používat v každodennosti? Možná jste ji někde po cestě ztratili nebo jste ji nikdy doopravdy v celé své kráse neobjevili. Jedete tak, jak se říká, na půl plynu. Jak ji tedy získat a začít opravdu používat?

Centrem naší síly a moci, potažmo štěstí, úspěchu a hojnosti, je na fyzické úrovni oblast solar plexu, chcete-li oblast žaludku. V oblasti solar plexu sídlí také náš veškerý strach, hněv, vina nebo třeba touhy. Sídlí tu sebevědomí a projevuje se tu naše otevřenost ke světu.

Necítíte se pevní a vyrovnaní?

Nemůžete říct, že dostatečně respektujete sebe i ostatní?

Vnímáte, že se prosazujete přespříliš?

Jste často vyčerpaní?

Máte sklony ke kontrole a ovládání okolí?

Jste vnitřně neklidní, napjatí a podráždění?

Často vám schází odvaha a vnímáme všude překážky?

Centrum síly souvisí se schopností zpracovávat emoce. Emoce mají na nás silný vliv. Pokud je z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete volně vyjadřovat, mohou ve vás vyvolávat nejrůznější úzkosti. Přijetí svých nejhorších osobních prožitků a zkušeností je prvním krokem ke znovuzískání své osobní síly. Dokud nedojde k jejich přijetí a uznání, nemůže dojít ani ke znovu posílení. Pokud své emoce popíráte, postupně sami sebe vrháte do tiché bezMOCI a do pocitu oběti. Naopak překonávání těžkostí posiluje a zoceluje.

Dalším krokem je přijetí zodpovědnosti za všechny své myšlenky a pocity. Přijměte všechna svá trápení a potíže s pokorou a čerpejte z nich motivaci pro další lepší kroky. Stavte se k přicházejícím situacím čelem a zároveň s úctou.

Stanovte si jasně, co chcete, a nebojte se říkat svůj názor. Nebojte se rozhodovat za sebe a oprostěte se od rozhodování za druhé. Nenechte ani druhé, aby za vás rozhodovali. To vám bere sílu.

Ozdravte prostředí, ve kterém se pohybujete. Ukončete všechny vztahy, které vnímáte pro sebe jako toxické. Jde o svobodu vaší duše. Hry plné negativních pout a závislostí nikomu neslouží. O svou energii se možná necháváte okrádat jen pouhou přítomností v chybné společnosti. Případně si necháte leccos líbit a nebráníte se, abyste o druhé nepřišli. Možná se podvolujete cestě ostatních a zapomínáte na cestu svou. Nesnažte se o přízeň druhých. Soustřeďte se na pochopení a přijetí sebe sama. Pak už nezažijete nepřijetí ani odsouzení.

Když máte strach, uchylujte se vědomě do svého srdce. Otevřete se novým postojům a neobávejte se propustit ty staré. Rozum často brání projevu vaší síly v tom, abyste žili, co chcete, a ne to, co velí někdo zvenčí.

Položte si ruku na břicho a vnímejte pocity. Důvěřujte mu. Rozviňte způsob, jakým vnímáte okolnosti svého života a soustřeďte se na drobné náznaky, které vám běžně unikají v momentě, když pozorujete věci takové, jakými se zdají být. Pokud posloucháte oblast svého břicha, jste vždy přesně tam, kde máte být. Umíte najít okamžitě pravdu a vnímáte realitu přesně takovou, jaká je. Chápete a cítíte i to, co není vysloveno. Vnímáte vždy jasně. Když jste ve spojení se svou silou, zažíváte klid, pocit bezpečí a spokojenost.

Pro posílení své přirozené moci nasávejte sluneční paprsky skrze oblast břicha nebo večer ulehejte v představě do pole plného slunečnic. Poslouchejte orchestrální dynamickou hudby, bubny a ohnivé rytmy. Používejte pravidelně esenciální oleje s levandulí, bergamotem a rozmarýnem. Také můžete použít podpůrnou energii kamenů citrínu, topasu, jantaru nebo tygřího oka.

Získejte zpět svou sílu. Čím více síly máte, tím více dokážete.

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto:pixabay.com
 

 


     

Spolupráce a komunita

Spolupráce a komunita

Jak by asi svět vypadal, kdyby neexistovala spolupráce? Byl by plný osamělých lidí, kteří pracují ze všech sil a nevytvoří toho mnoho. Celá lidská kultura je na vzájemném propojení a spolupráci založená. Vypadá to, že nadcházející časy budou o vzájemné spolupráci a pomoci více, než si v současnosti uvědomujeme.  Více

Ignorace pocitů

Ignorace pocitů

Jak se říká, jedinou jistotou v životě je neustálá změna. I nálady jsou tu od toho, aby se mohly měnit. Proto nemá smysl se zuby nehty snažit o udržení nálady na stejné úrovni. Můžeme ale pro svou pohodu pochopit něco, co celý proces propadů nálady promění. Více

Lítost

Lítost

Při konzultacích se mi klienti často svěřují, že mají výčitky, že před lety mohli něco udělat, ale neudělali to. Nebo naopak udělali něco, čeho litují dodnes. Více


Další články