Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jak překonat obtížné situace

foto: pixabay.com

Život není snadný. Každý člověk čelí překážkám. Mohou to být každodenní menší problémy, ztráty či větší nespravedlnosti.

Některé situace mohou vypadat beznadějně a přinést pocit, že ztrácíme kontrolu nad svým životem. Pravdou je, že každá zkušenost, každé setkání s určitým člověkem, jsou plánovaně zasazeny do naší životní cesty, abychom je prožili. Učí nás totiž lekce, se kterými jsme souhlasili, že se naučíme ještě před narozením.

Astrologie může snadno předpovědět, kdy se testy objeví. Cykly některých planet se opakují v životě každého člověka v pravidelných intervalech. Např. cykly Saturnu se objevují zhruba po 7,5 letech. Tradiční astrologie spojuje planetu Saturn s karmou. Symbolizuje spravedlnost a přísloví: „Co zaseješ, to sklidíš.“ Saturn je moudrý učitel, který skrz překážky ukazuje na ty oblasti, které bychom měli rozvíjet. Potíže, které se při tomto planetárním postavení objevují, nás upozorňují na to, co jsme dříve měli udělat/vyřešit, nebo naopak přestat dělat a nechali jsme to být. Zametli jsme to tzv. pod koberec. Po sedmi letech se obvykle objeví podobné téma a okolnosti nás nutí, abychom jednali. Pokud se člověk znovu vyhne zodpovědnosti a nic neudělá, potom nepochopí lekce, které se má naučit, a nemůže se posunout v životě dál.

Když člověk nemá vyřešenou minulost, potom nemůže vytvořit lepší budoucnost.

Překážky, kterým čelíme, nejsou trestem. Jsou důležité pro náš vývoj a růst. Vesmír nás testuje, aby zjistil, zda jsme připraveni na věci, které si přejeme a jsou pro nás již nachystané. Dostaneme vždy jen to, co zvládneme.  Vesmír nás vede, dává nám sílu, kterou potřebujeme, abychom se stali nejlepší možnou verzí sama sebe a naplnili svůj potenciál.

Čelíte-li překážkám a nevidíte-li možnosti řešení, pak vyčkejte, něco se objeví. Dejte příležitost vesmíru, aby vám pomohl. Vždy je něco, co člověk může udělat. Problém má téměř vždy řešení. Jak myslíme, to vytváří naši realitu. Všichni máme možnost vidět v určité situaci dobro nebo zlo. Můžeme tak změnit vnímání toho, čím procházíme. Dva lidé mohou pohlížet na stejnou situaci zcela rozdílným způsobem. Když se zaměříme na to pozitivní, naše životní zkušenost bude pozitivní i v náročných dobách.

Bez ohledu na to, jakým zkouškám čelíte, čím procházíte, vždy byste se měli zastavit a zeptat se sami sebe. „Co mě má tato zkušenost naučit?“. Je to jednoduchá otázka, která změní pohled na život. Pomůže vám najít význam věcí, vidět souvislosti, pochopit lekce, které se máte naučit. Když si člověk klade tyto otázky, pak zkušeností využije v budoucích situacích a na různé věci se pak dívá jinak.

Poučení, které získáme z životních lekcí, nám pomáhají dělat lepší rozhodnutí a vyhnout se tak zbytečným chybám. Když pochopíte, že ve všem jsou lekce, které se máte naučit, pak budete procházet vesmírnými testy snadněji. Budete mít lepší znalosti a také získáte potřebnou jistotu, že ať se ve vašem životě děje cokoliv, můžete to zvládnout a je to pro vaše konečné dobro. Tak si budete lépe uvědomovat, čím a proč procházíte, nebudete obviňovat druhé, stanete se silnějšími a moudřejšími.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com
 

 

 


     

Spolupráce a komunita

Spolupráce a komunita

Jak by asi svět vypadal, kdyby neexistovala spolupráce? Byl by plný osamělých lidí, kteří pracují ze všech sil a nevytvoří toho mnoho. Celá lidská kultura je na vzájemném propojení a spolupráci založená. Vypadá to, že nadcházející časy budou o vzájemné spolupráci a pomoci více, než si v současnosti uvědomujeme.  Více

Ignorace pocitů

Ignorace pocitů

Jak se říká, jedinou jistotou v životě je neustálá změna. I nálady jsou tu od toho, aby se mohly měnit. Proto nemá smysl se zuby nehty snažit o udržení nálady na stejné úrovni. Můžeme ale pro svou pohodu pochopit něco, co celý proces propadů nálady promění. Více

Lítost

Lítost

Při konzultacích se mi klienti často svěřují, že mají výčitky, že před lety mohli něco udělat, ale neudělali to. Nebo naopak udělali něco, čeho litují dodnes. Více


Další články