Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Skládanka života

Foto:unsplash.com

„Osud je příčinná spojitost věcí.“ Zénón z Kitia

V životě není vždy snadné pochopit, proč se věci dějí tak, jak se dějí. Často se stanou události, které jsou pro lidi nepochopitelné. I dobrým lidem se stávají špatné věci. Když lidé zažívají potíže a mají pocit, že k nim nepřispěli, pak to vede k pochybnostem, zda vesmírné zákony opravdu fungují.

V takových případech je dobré si připomenout, že život je jako krásná skládanka. Když si rozbalíte puzzle, máte jen hromadu různě barevných kousků, které mnohdy nedávají smysl. Když je ale člověk začne skládat, obrázky začnou do sebe zapadat a pomalu vytvářet dokonalý obraz, který byl v kouscích ukryt.

Jedno moudré úsloví říká: „Pro stromy nevidíte les.“ Lidem kvůli jednotlivostem uniká celková podstata a význam nějaké události. Málokdo je schopen v dobrých i špatných zkušenostech vidět souvislosti. Pokud je ale člověk otevřený a snaží se pochopit smysl věcí, pak je postupně najde.

Zkuste se ohlédnout za vlastním životem. Vsadím se, že si uvědomíte, že i obtížné situace měly smysl a odehrály se tak, jak se měly stát. Možná vás nevzali na školu a vy jste pak vystudovali jiný obor, který vás více baví. Nedostali jste pracovní místo, po kterém jste toužili, a vybudovali si kariéru v jiné společnosti, kde jste úspěšní a spokojení. Opustila vás vaše láska a vy jste měli pocit, že je konec světa. Později jste se seznámili s novým partnerem/partnerkou a našli svou opravdovou lásku.

Možná nemůžeme hned vidět celkový obraz svého života, můžeme se ale snažit dávat dohromady kousky skládanky svého života a snažit se pochopit větší význam. Každý člověk, který je v našem životě, každý okamžik, každá zkušenost, kterou jsme zažili, jsou propojeny a přispívají k většímu cíli, k vytvoření našeho osudu. Když člověk věří, že může mít lepší život, pak ví, že cokoliv se v jeho životě děje, je tu jen proto, aby mohl svůj život měnit a najít smysl svého konání. Otevřete své srdce a mysl a věřte, že život je jako skládanka, naplněná různými okamžiky, zážitky a lidmi, kteří přispívají k dokonalé kráse našeho života. Když sami neuvidíte souvislosti, vždy si můžete nechat poradit od důvěryhodného přítele, kouče, mentora, psychoterapeuta nebo astrologa. Astrologie má spoustu nástrojů, jak vysvětlit minulost, současnost nebo ukázat na budoucí vývoj.

Když uvěříme, že existuje větší plán života, že vesmír je moudrý a nevložil by do našich životů nic, žádné okolnosti, které bychom nemohli zvládnout, pak můžeme snížit strach, úzkost a obavy z budoucnosti. Vše, co se v našem životě děje, bude v konečném důsledku prospěšné pro náš růst a plnohodnotný život.

Autorka: MKB

foto:unsplash.com

     

Svoboda

Svoboda

Svoboda. Sympatické slovo, není-liž pravda? Jaké podmínky a okolnosti potřebujete právě Vy k pocitu svobody? Více

Síla středu

Síla středu

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.  Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články