Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Retrográdní Saturn

V horoskopu budoucnosti vždy srovnáváme aktuální pozice planet s planetárním postavením horoskopu zrození. Saturn je jedna z nejdůležitějších planet, kterou je třeba v prediktivním horoskopu analyzovat. Tranzitující Saturn ukazuje na oblast života člověka, která bude testována. Někteří lidé popisují tranzity Saturnu jako nepříznivé vnější události, nad kterými nemají kontrolu. Někdo by takové situace popsal i jako zásah osudu. Proto se někdy Saturn nazývá planetou karmy.

Saturn však není zlovolná planeta. Je to moudrý učitel, který nás vede k hranicím našeho strachu. Osvobodit se můžeme jen tak, že strach přijmeme a překonáme. Pro lidi, kteří jsou pevně spojeni s tradicí, rodinnou historií, zděděnými vlohami, závislostmi a kteří lpí na daném stavu a vyhýbají se změnám, může být přechod Saturnu přes osobní planety velice nepříjemným obdobím.

Ať už se v životě člověka, který má v horoskopu tranzitující planetu Saturn, bude dít cokoliv, neměl by se změnám bránit. Ztráty, které Saturn přinese, jsou nezbytné pro váš další vývoj.

Tranzitující Saturn se v životě člověka může projevit také jako onemocnění. Saturnu je v horoskopu přiřazeno hospodaření s vápníkem a dále kosti, kolena, zuby, kostní dřeň. Saturnská onemocnění obvykle souvisí se zpomalením látkové výměny a nedostatkem vápníku. Pokud se u člověka objeví potíže se zuby, poranění kolen, zlomeniny, potíže s páteří nebo chronicky se vlekoucí nemoci, pak by se měl zamyslet nad svým životním postojem a učinit nezbytné změny.

V období, kdy bude Saturn v retrográdní fázi, je důležité, abyste se zamysleli nad svými plány. Je to příležitost přehodnotit priority a případně se něčeho vzdát. Je to ideální čas naučit se říkat „NE“. Soustřeďte se na stávající aktivity, dokončujte vše nezbytné. Zejména se zaměřte na rozhodnutí, aktivity a činnosti, které jste zahájili před 8 lety. Přijměte zodpovědnost za současný stav. To vám pomůže vyrovnat se s případnými depresemi, frustrací či strachem. Zároveň máte šanci pochopit důvody potíží. 

A to platí hlavně pro zrozence znamení Blíženců, Panny, Střelce a Ryb.

Období zpětného chodu Saturnu: 

17. června 2023 – 4. listopadu 2023

29. června 2024 – 15. listopadu 2024

13. července 2025 – 28. listopadu 2025 

Mohlo by vás zajímat:

Individuálně zpracovaný Roční horoskop

Individuálně zpracovaný Tříletý horoskop


     

Osa uzlů ve znamení Býka a Štíra

Osa uzlů ve znamení Býka a Štíra

18. ledna 2022 se přesunula Dračí hlava, tzv. severní uzel,  do znamení Býka.  Dračí ocas, tzv. jižní uzel, se přesunul do znamení Štíra. V těchto znameních se zdrží zhruba rok a půl. Protože se uzly pohybují zpětně, jsou spojovány s karmou a se „splácením dluhů“. Více

Naše astrologie

Naše astrologie

Pravý účel astrologie je často lidmi zaměňován a spojován s věštěním předem dané budoucnosti. Účel moderní astrologie je ovšem mnohostranný. Zabýváme se všemi oblastmi života člověka a pomáháme mu skládat si vlastní mozaiku. Více

Novoluní ve znamení Blíženců

Novoluní ve znamení Blíženců

Novoluní ve znamení Blíženců, které nastane 18. června 2023, je ideální konstelací pro nové začátky. Více


Další články