Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Retrográdní Saturn

V horoskopu budoucnosti vždy srovnáváme aktuální pozice planet s planetárním postavením horoskopu zrození. Saturn je jedna z nejdůležitějších planet, kterou je třeba v prediktivním horoskopu analyzovat. Tranzitující Saturn ukazuje na oblast života člověka, která bude testována. Někteří lidé popisují tranzity Saturnu jako nepříznivé vnější události, nad kterými nemají kontrolu. Někdo by takové situace popsal i jako zásah osudu. Proto se někdy Saturn nazývá planetou karmy.

Saturn však není zlovolná planeta. Je to moudrý učitel, který nás vede k hranicím našeho strachu. Osvobodit se můžeme jen tak, že strach přijmeme a překonáme. Pro lidi, kteří jsou pevně spojeni s tradicí, rodinnou historií, zděděnými vlohami, závislostmi a kteří lpí na daném stavu a vyhýbají se změnám, může být přechod Saturnu přes osobní planety velice nepříjemným obdobím.

Ať už se v životě člověka, který má v horoskopu tranzitující planetu Saturn, bude dít cokoliv, neměl by se změnám bránit. Ztráty, které Saturn přinese, jsou nezbytné pro váš další vývoj.

Tranzitující Saturn se v životě člověka může projevit také jako onemocnění. Saturnu je v horoskopu přiřazeno hospodaření s vápníkem a dále kosti, kolena, zuby, kostní dřeň. Saturnská onemocnění obvykle souvisí se zpomalením látkové výměny a nedostatkem vápníku. Pokud se u člověka objeví potíže se zuby, poranění kolen, zlomeniny, potíže s páteří nebo chronicky se vlekoucí nemoci, pak by se měl zamyslet nad svým životním postojem a učinit nezbytné změny.

V období, kdy bude Saturn v retrográdní fázi, je důležité, abyste se zamysleli nad svými plány. Je to příležitost přehodnotit priority a případně se něčeho vzdát. Je to ideální čas naučit se říkat „NE“. Soustřeďte se na stávající aktivity, dokončujte vše nezbytné. Zejména se zaměřte na rozhodnutí, aktivity a činnosti, které jste zahájili před 8 lety. Přijměte zodpovědnost za současný stav. To vám pomůže vyrovnat se s případnými depresemi, frustrací či strachem. Zároveň máte šanci pochopit důvody potíží. Nepřijímejte žádné nové závazky. Tato konstelace není vhodná pro zahájení nového podnikání či důležitého projektu.

A to platí hlavně pro zrozence  znamení Býka, kteří se narodili mezi 27. dubnem a 5. květnemLva kteří se narodili mezi 30. červencem a 7. srpnemŠtírakteří se narodili mezi 31. říjnem a 6. listopadem, a Vodnářenarozené mezi 26. lednem a 3. únorem.

Období zpětného chodu Saturnu: 

Od 23. května 2021 do 11. října 2021 ve znamení Vodnáře.

Mohlo by vás zajímat:

Individuálně zpracovaný Roční horoskop

Individuálně zpracovaný Tříletý horoskop


     

Saturn kvadrát Uran 2021/2022

Saturn kvadrát Uran 2021/2022

Kvadratura Saturnu ve Vodnáři k Uranu v Býku je spojována s historickými změnami, nástupem nových politických hnutí a také se změnami v materiálním světě. Toto planetární postavení ukazuje na hospodářskou krizi, propady na burzách a zvýšenou nezaměstnanost. Saturn byl naposledy v dynamickém, opozitním postavení k Uranu od listopadu 2008 do července 2010. Bylo to v době poslední hospodářské krize. Více

Retrográdní pohyb Merkuru 2021

Retrográdní pohyb Merkuru 2021

Planeta Merkur je v astrologii spojována s komunikací, obchodem, školstvím, dopravou, cestováním, internetem a výpočetní technikou. Obvykle 3 x do roka nabere zpětný chod, ve kterém bývá zhruba tři týdny. Při tomto planetárním postavení vázne veškerá komunikace, dochází k různým nedorozuměním a zpožděním, cestování bývá komplikované a dopravní spoje jsou zpožďovány či zcela rušeny. Retrográdní pohyb Merkuru je také spojován s extrémními výkyvy počasí. Více

Když je Slunce ve znamení Raka

Když je Slunce ve znamení Raka

Slunce prochází každým znamením po dobu jednoho měsíce. Když prochází znamením Raka, které patří mezi vodní znamení, emoce jsou na vzestupu. Hlavními charakteristikami jsou vřelost, citlivost, empatie, soucit, laskavost, starostlivost a péče.  Více


Další články