Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Špatné energie v domě či bytě

foto:unsplash.com

Stalo se vám někdy, že jste přišli k někomu na návštěvu a necítili se tam dobře? Anebo se sami, ve svém domě či bytě, necítíte dobře, v noci špatně spíte a není vám jasné proč? Rozbíjí se vám často domácí spotřebiče, nábytek a jiné věci? A nechápete proč? Možná to způsobuje špatná energie, která vaším obydlím proudí.

Váš byt či dům by měl být místem s pozitivními vibracemi, kde se budete cítit dobře a budete čerpat energii. Uzpůsobte vše tak, abyste se tam cítili pohodlně. Místo, ve kterém žijete, má vliv na vaše vztahy i na vaše zdraví. Proto je důležité, abyste rozpoznali negativní vlivy a váš dům či byt zharmonizovali. Měli byste vyčistit energie, důkladně si uklidit a zbavit se všech zbytečností.

Co přitahuje negativní energii?

1.    Zaprášená zrcadla

Podle čínského učení feng-šuej byste měli věnovat velkou pozornost zrcadlům. Měla by být čistá, vyleštěná a nepoškozená. Pokud je zrcadlo i částečně rozbité, mělo by být ihned odstraněno.

2.    Rozbité věci

Máte doma nádobí, které je částečně otlučené? Chybí např. ouško u hrníčku, talíř má odštípnutý okraj, sklenice je částečně prasklá? Pak se takových věcí zbavte. Pití ze šálků nebo sklenic, které jsou i nepatrně poškozené, přináší smůlu.

3.    Předměty, které jste dostali od lidí, kteří vás nemají rádi

Dostali jste od někoho, s kým nemáte nejlepší vztah, dárek, který se vám možná ani nelíbil, ale přesto jste si ho ponechali? Věci, které máte od lidí, kteří vás nemají rádi, v sobě nesou negativní energii, a proto by ve vašem obydlí neměly setrvávat. Mohou to být i věci od bývalého přítele či přítelkyně, se kterými jste se rozešli ve zlém. Tyto věci darujte nebo vyhoďte.

4.    Věci, které se vám nelíbí

Máte doma zděděné věci nebo předměty, které jste dostali od svých příbuzných či známých, ale nelíbí se vám? Cítili byste se provinile, kdybyste se jich zbavili? Uvědomte si, že pokud takové věci budete doma skladovat, budete tím i sami stagnovat. Tyto věci prodejte nebo darujte jiným. Někomu se mohou líbit.

5.    Ozdoby z mrtvých zvířat

Jsou lidé, kteří si dům či byt dekorují parožím, vycpanými trofejemi zvířat, soškami ze slonoviny, koberci z tygra nebo medvěda. Podle běžného povědomí to zvyšuje pocit luxusu. Takové ozdoby ale přinášejí smůlu a podporují negativní energie v domě či bytě.

6.    Kaktusy

Z trnů kaktusů proudí negativní energie. Máte-li je v domácnosti, pak je odstraňte. Dejte si je třeba na zahradu, tam převezmou symbolickou roli strážců. Ani bonsaje pěstované doma nejsou doporučovány. Reprezentují zakrnělý růst, a tudíž symbolizují brzdu v osobním růstu.

Jak zbavit prostor špatné energie?

Důležité je mít všude důkladně uklizeno. Vše, co nepoužíváte nebo nenosíte, prodejte, rozdejte nebo vyhoďte. Zbavte se věcí, které se vám nelíbí. Vyhoďte otlučené nádobí. Abyste ve svém domě či bytě rozproudili energii, pomáhá časté větrání, zapalování svíček a „vykuřování“ domácnosti šalvějí.

Co chrání před negativní energií?

  1. Rozmístěte v místnostech krystaly. Kameny absorbují negativní energie. Obvykle se používá křišťál, ametyst, citrín, růženín, záhněda a černý turmalín.
  2. Podle učení feng-šuej můžete posílit pozitivní energii v domácnosti chovem zlatých rybek v akváriu. Za šťastnou kombinaci je považováno osm zlatých rybiček a jedna černá. Pokud z domova i pracujete, pak si do pracovny dejte malou vodní želvu v akváriu.
  3. Rostliny vnáší do bytu či domu životní sílu a pomáhají udržovat čistý vzduch.
  4. Živé květiny v obývacím pokoji nebo v jídelně jsou zdrojem osvěžující energie a přinášejí pozitivní vibrace. Živé květiny je ale třeba vyhodit hned, jakmile začnou uvadat.
  5. Podle učení kabaly chrání dům Mezuzah, která by měla být umístěna na vstupní dveře vašeho domova. Správná Mezuzah chrání před „negativními entitami“, které čekají u dveří.

Autorka: MKB

foto: unsplash.com / pixabay.com

     

Spolupráce a komunita

Spolupráce a komunita

Jak by asi svět vypadal, kdyby neexistovala spolupráce? Byl by plný osamělých lidí, kteří pracují ze všech sil a nevytvoří toho mnoho. Celá lidská kultura je na vzájemném propojení a spolupráci založená. Vypadá to, že nadcházející časy budou o vzájemné spolupráci a pomoci více, než si v současnosti uvědomujeme.  Více

Ignorace pocitů

Ignorace pocitů

Jak se říká, jedinou jistotou v životě je neustálá změna. I nálady jsou tu od toho, aby se mohly měnit. Proto nemá smysl se zuby nehty snažit o udržení nálady na stejné úrovni. Můžeme ale pro svou pohodu pochopit něco, co celý proces propadů nálady promění. Více

Lítost

Lítost

Při konzultacích se mi klienti často svěřují, že mají výčitky, že před lety mohli něco udělat, ale neudělali to. Nebo naopak udělali něco, čeho litují dodnes. Více


Další články