Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Špatné věci se stávají, pokud se nechováme zodpovědně

foto:unsplash.com

Planeta Saturn je v astrologii spojována s omezováním, překážkami, zklamáním a ztrátami. Saturn byl v tradiční astrologii považován za zlověstnou planetu, která je spojována s karmou. Symbolizuje přísloví: co zaseješ, to sklidíš. Saturn představuje spravedlnost, a proto není možné svalovat vinu za potíže na druhé, stěžovat si nebo pasivně přijímat rány osudu.

Saturn nás testuje, omezuje, ale zároveň nás i chrání. Učí nás disciplíně. Je to nutné zlo, které může posílit charakter a přispívá ke zrání člověka.

Protože jsou cykly planet předvídatelné a pravidelně se opakující, je možné předpovídat, kdy nastanou potíže. Saturnský cyklus se opakuje zhruba kolem 7,5 – 8 let v životě každého člověka.

Chcete-li problémy lépe zvládat a být na ně připraveni, pak přijměte výzvu, kterou Saturn nabízí. Dělejte některé věci dobrovolně, běžte proti své přirozenosti, trénujte nepohodlí a saturnské lekce nebudou devastující.

 

JAK NA TO?

1.              Buďte k sobě upřímní, nic si nenalhávejte

Chcete-li změnit okolnosti svého života, pak musíte být k sobě upřímní. Mnoho lidí si něco nalhává, protože jim není příjemné čelit tvrdé pravdě o vlastním životě. Nic si nenalhávat je cestou ke spokojenějšímu životu. Když budete k sobě upřímní, pak přijmete sami sebe, své silné i slabé stránky. Když přijmete sami sebe, včetně nedostatků, pak jste na správné cestě. Začnete hledat způsoby, jak negativní rysy transformovat a nevýhody přeměnit v něco prospěšného.

2.              Postavte se problémům čelem 

Problémy se nikomu nevyhýbají. Jaký bude váš budoucí život, určuje volba, zda se rozhodnete problémy vyřešit, nebo je ignorovat. Výzvy jsou překážky, které je třeba překonat, chcete-li naplnit své cíle. Pokud se tváříte, že problémy nejsou, zametáte je pod koberec nebo si myslíte, že je za vás vyřeší někdo jiný, pak problémy jen odkládáte. V budoucnu potíže ještě narostou a nejpozději za 7 let se situace vyhrotí a stejně se problémům budete muset věnovat. Převezměte zodpovědnost za své chování a začněte potíže řešit.

3.              Obklopujte se lidmi, kteří vás inspirují být lepším člověkem

Pokud se pohybujete ve společnosti lidí, od kterých se nemůžete nic pořádně naučit, pak limitujete svůj život. Jsme průměrem pěti lidí, se kterými trávíme nejvíce času. Zamyslete se, kdo vás nejvíce ovlivňuje. Jsou to lidé pozitivní a inspirativní, nebo jsou to závistivci, kritici, pesimisté či oběti? Máte za přátele lidi, které byste nedoporučili za kamarády svým dětem? Najděte si lidi, kteří pro vás budou vzorem, budou vám pomáhat rozvíjet správné návyky a ukáží cestu k lepšímu životu.

4.              Važte si lekcí, které vás minulé chyby naučily

Dělat chyby je součástí lidského života. Nikdo nemůže plně rozvinout svůj potenciál, lépe poznat sám sebe, pokud nechybuje. Chyby nám pomáhají růst a učit se. Chyby jsou naším navigačním systémem, který nám ukazuje, že jsou i jiné cesty k cíli. Je nějaká chyba, která vás stále drží v minulosti? Udělali jste chybu a cítíte vinu a stud? Nedovolte, aby vás chyby blokovaly. Každý okamžik je nový začátek. Vstaňte a zkuste to znovu a lépe.

5.              Dělejte něco, co vás každý den posune vpřed

Každý den je příležitostí udělat něco, co pozitivně ovlivní váš budoucí život. Snažte se každý den udělat něco, co vaše budoucí Já ocení. Jak se říká, cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem. Ať už jsou vaše sny a touhy jakékoliv, každý den, každý krok, přispěje k jejich uskutečnění. Každé ráno si připomeňte, že máte příležitost udělat něco smysluplného. Nic proto nedokládejte a jednejte.

 

NA ZÁVĚR:

Máte ve své moci zvládat překážky a zlepšit svůj život. Každý den se můžete rozhodnout, co uděláte. Dáte přednost ponocování a sledování seriálů, jídlu z fast foodu, alkoholu, lenošení, nebo se rozhodnete uvařit si zdravé jídlo, vzdělávat se, sportovat, chodit brzy spát a brzy vstávat? Je to vaše volba. Důsledky svých rozhodnutí a činů dříve nebo později sami pocítíte.

Autorka: MKB

foto: pixabay.com
foto:unsplash.com

 

 

 


     

Stres

Stres

Na co a jakým způsobem denně myslíte? Umíte se udržovat v poklidu nebo jste uzlík nervů? Dostatečný odstup a nadhled se zdá být nejmoudřejším a nezbytným způsobem, jak si zachovat zdravou a odolnou PSYCHIKU. Bez ní nejde dobře nic a s ní vše. Více

Pracovník Světla

Pracovník Světla

Pracovník Světla se definuje jako člověk, který pracuje pro dobro a zmírňuje následky zla. Světlo je zde míněno jako vesmírná energie, vyšší vědomí, láska. Kabala používá termín Světlo pro energii Stvořitele. Pracovníci Světla přicházejí, aby pomohli pozvednout vědomí dalších lidí a proměnili temnotu ve světlo. Více

Dobro a Zlo

Dobro a Zlo

Výzkumy odborníků po celém světě však dokazují, že jen málo z nás dovede odolat Zlu a udržet si své mravní zásady. Více


Další články