Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Přestaňte se vymlouvat

foto:unsplash.com/Ali Pazani

Také byste rádi něco udělali, ale brání vám v tom to či ono? Na co se vymlouváte? Přestaňte používat slovo ALE a řekněte ANO.

ALE je výmluva, proč neudělat to, co opravdu chcete. Je to způsob, jak si něco nalhávat, aniž byste se u toho špatně cítili nebo měli výčitky. ALE je důvod maskovat to, co skutečně chcete a měli byste udělat. ALE nedává žádnou naději. Převádí vás do módu oběti.

Vyzkoušejte si, co se stane, když na týden přestanete používat slovo ALE. Vyhněte se tomuto slovu, když mluvíte s druhými lidmi i sami k sobě.

Potvrďte své touhy, začněte realizovat své plány tím, že řeknete životu ANO.

 

Když řeknete ANO, znamená to:

 

-        postavit se svému strachu

-        vzdát se odporu

-        přijmout možnosti, které vám Vesmír nabízí

-        začít jednat podle svého přesvědčení

-        říci, že zvládnete všechno, včetně případných překážek

-        najít smysl a účel ve všem, co život přináší.

 

 

Lidé používají výmluvy, protože je to způsob, jak se vyhnout strachu a nepříjemným emocím. Každá změna je krok do neznáma. Jedinou možností, jak překonat strach, je udělat to, čeho se bojíme. I drobné krůčky posilují sebedůvěru. S každým krokem se budete cítit silnější. Myslete na to, že v tom nejste sami. Čelí tomu všichni lidé.

Vítězové jsou lidé, kteří používají slovo ANO. Přidejte se k nim. Když se objeví nová příležitost a zaváháte, pak řekněte ANO a potvrďte to kývnutím hlavou. Když kývnete hlavou, což je pozitivní gesto, dává vám to pocit, že všechno bude v pořádku.

 

Příklady afirmací, jak na to:

 

-        Dnes bych měl jít cvičit, ALE nechce se mi.

ANO, půjdu cvičit, pomohu tělu, aby se dostalo do lepší formy, a budu se cítit skvěle.

 

-        Chci si koupit nové auto, ALE nemám peníze.

ANO jsem schopen/schopna si vydělat peníze na auto, protože ho potřebuji.

 

-        Rád/a bych změnil/a práci, ALE bojím se, že lepší nenajdu.

ANO půjdu a zeptám se na možnosti práce u jiných zaměstnavatelů.Na závěr:

Na co se vymlouváte? Čemu se vědomě, či nevědomě vyhýbáte? Řekněte ANO a překonejte se. Když se postavíte svému strachu, pocítíte ohromnou úlevu a budete se divit, proč jste nejednali už dříve. Když budete říkat ANO, budete si stále více uvědomovat, že skutečně zvládnete vše, co vám život přinese.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com
 
 
 

     

Síla vděčnosti

Síla vděčnosti

Vděčnost je nástroj, který do vašeho života přitáhne více pozitivity. Ocenění je víc než jen dobrý pocit. Může změnit celý váš život. Více

Vzdali jste to? Nevadí, začněte znovu.

Vzdali jste to? Nevadí, začněte znovu.

Ve fitness slangu se za ledňáčky označují lidé, kteří s novým rokem s nadšením zaplňují posilovny a po pár týdnech to vzdávají. Výzkumy ukazují, že kritickým dnem je 19. leden. To je obvykle den, kdy lidé končí se svým novoročním předsevzetím. Vzdávají to, protože je pro ně cvičení moc velkou dřinou, nevidí hned výsledky a nebaví je to. Chcete vědět, jak si udržet motivaci a dosáhnout svého cíle? Více

Manifestování snů. Proč tomu spousta lidí nerozumí

Manifestování snů. Proč tomu spousta lidí nerozumí

Navzdory všeobecnému přesvědčení není manifestace snů jednoduchým opakováním toho, co si do života chcete přitáhnout. Spousta lidí dělá chyby, protože nechápe, že manifestace není jen o vyslání přání do Vesmíru. Je to o osobním rozvoji a expanzi. Člověk musí rozšířit svou kapacitu, aby mohl obdržet, co si přeje. Více


Další články