Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Sliby chyby

foto: pixabay.com

Kdo své sliby opakuje, poruší je. Max Halbe  

Nedávno si mi jedna klientka stěžovala, že má hodně starostí, a to především kvůli lidem, kteří neplní své sliby. Rozčilovala se, že zahradník nepřišel upravit zahradu, kolega neposlal požadovaný dokument, kamarádka jí nevrátila půjčené šaty a soused stále nepostavil plot. Všichni to slíbili a pořád neudělali. Patrně očekávala, že ji budu litovat. Já jsem se jí ale místo toho zeptala, kolik slibů ona nesplnila. Razantně odmítla, že by neplnila sliby. Později se ale zamyslela a připustila, že je několik slibů, které nesplnila. Uzavřela to slovy, že všichni slibují, a ne vždy své sliby plní.

Wikipedie definuje slib jako: „řečový akt, při němž jedna osoba ujišťuje druhou, že v budoucnu něco udělá, nebo naopak neudělá.“ Mnozí lidé si myslí, že není možné vždy s jistotou vědět, zda je možné slib splnit, a proto ho často nesplní, a dokonce vědomě klamou. To můžeme sledovat třeba u politiků a poslanců, kteří slibují na svou čest a svědomí a často na své sliby zapomínají hned po volbách, omlouvají se změnou podmínek nebo koaličními partnery. Politici spoléhají na krátkou paměť svých voličů. Pokud neplní své sliby veřejní činitelé, pak si leckdo řekne, proč by své sliby měl plnit on. Co ho k tomu zavazuje?

Podle učení kabaly je velmi důležité, abychom nedávali plané sliby. Nesplněný slib vytváří negativní energii, která se proti nám obrátí a dříve či později nám uškodí. Třeba tím, že se setkáme s nesplněnými sliby u druhých lidí.

Stává se vám, že vám někdo něco slíbí a později to ruší, posunuje nebo zapomíná splnit? Jak na to reagujete? Připomínáte? Odpouštíte? Nebo jste už ztratili důvěru? Přemýšlejte, jaké sliby dáváte vy a jak na ně reagují druzí.

Slova mají ohromnou moc, protože pomáhají vytvářet naši realitu. Člověk by si měl uvědomit zodpovědnost, jakou má, a slibovat jen to, co může opravdu splnit. Je lepší nic neslibovat, než slib nesplnit. Chcete-li zlepšit svůj život, zbavit se potíží a chaosu, pak myslete a mluvte pozitivně, mluvte jen pravdu, vyjadřujte vděčnost a slibujte jen to, co můžete s jistotou splnit.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

 

 

 


     

Vděčnost

Vděčnost

Vděčnost je nástroj, který používáme k tomu, abychom si připomněli dobré věci v našich životech. Pomáhá nám vidět mnohé „obyčejné věci“, jejichž plnou hodnotu si často uvědomíme, až když o ně přijdeme. Více

Vztek

Vztek

Nedávno mi při konzultaci jedna klientka říkala, že se snaží nebýt reaktivní a nezlobit se, ale nemůže si pomoci. Více

Sebevyjádření

Sebevyjádření

„Kdo jsem? Jak se cítím? Co potřebuji?“ Jak často si tyto tři kouzelné otázky kladete? Více


Další články