Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Intuice

foto:pixabay.com

„Intuice je vidění duší“. Dean Koontz

Měli jste někdy pocit, že něco není úplně v pořádku? Měli jste někdy tušení, že se události nebudou vyvíjet určitým způsobem, a později se ukázalo, že to byla pravda? V takových momentech promlouvá intuice. Někteří tomu říkají šestý smysl. Intuice je vědění bez důkazů. Je to důvěra v neviditelné. Intuitivní vnímání je cenným duchovním pomocníkem na cestě ke spokojenému a úspěšnému životu.

Momenty vhledu neboli tušení zažívá každý. Ženy jsou přirozeně intuitivnější než muži. V astrologii jsou za intuitivnější považována vodní znamení Raka, Štíra a Ryb.

Někteří lidé intuici běžně používají při rozhodování. Na své tušení spoléhají více než na logiku a vědomé uvažování. Další skupinou jsou lidé, kteří rozpoznají hlas intuice, ale ne vždy se jím řídí, protože je brzdí pochybnosti. A pak jsou lidé, kteří věří jen na fakta, zcela odmítají vnuknutí a tušení.

"Nesnažte se pochopit vše svou myslí. Vaše mysl je velmi omezená. Použijte svou intuici." 
Madeleine L'Engle

Nechat své nitro, aby nás vedlo, znamená důvěřovat neviditelnému, a to bez důkazů. Kabala učí, že máme všechny informace k dispozici. Musíme se jim umět otevřít a naučit se naslouchat. Naše intuice je tu, aby nás vedla a chránila po celý život, takže je důležité rozpoznat, kdy k nám promlouvá.

Každý může svou intuici rozvíjet a procvičovat. Intuice se může rozvíjet, pokud jí to dovolíme. Intuice je jako sval, který čím více je používán, tím silnější se stává. Pokud běžně podléháte obavám, pochybnostem a strachu, může trvat déle, než svou intuici rozvinete. Důvěra je v procesu učení důležitá.

 

Jak rozvíjet intuici:

1.    Vnímejte své tělo

Snažte se lépe vnímat signály svého těla. Intuice se často projevuje tělesně, třeba jako zrychlený tep, zvláštní pocit v břiše, husí kůže apod. Jedna klientka mi říkala, že má vyzkoušené, že když něco nemá udělat, obvykle se objeví mravenčení v prstech. Není to zaručený recept, ale doporučení, abyste si všímali tělesných projevů.

2.    Empatie

Lidé, kteří mají silnou intuici, jsou obvykle lidé, kteří jsou empatičtí a dobře vnímají druhé a jejich potřeby. Když se nebudete tolik zaměřovat sami na sebe a své potřeby, pak můžete lépe zachytit jemné náznaky a podněty, které vám vesmír posílá.

3.    Pečujte o svou duši

Intuice k nám promlouvá skrz naši duši. Proto bychom o ni měli pečovat, podobně jako pečujeme o své tělo. Potravou pro duši je spiritualita. Najděte si duchovní směr, který vám pomůže uvědomit si, že nežijeme jen v materiálním světě, ale jsou tu i jiné rozměry, které nás přesahují. Spiritualita není spjata jen s institucí církve. Naopak odpovědi na své otázky můžete najít ve filozofii, třeba ve stoicismu, v psychologii nebo také v kabale.

4.    Meditace

V průběhu historie lidé z mnoha různých kultur používali meditaci k nalezení vnitřního klidu a stejně tak i jako přístup k vyšším úrovním vědomí. Prostřednictvím meditace se můžete napojit na hlas své duše a probudit svou vrozenou schopnost přijímat vedení a poselství.

5.    Testujte svou intuici

Zkoušejte měnit navyklé způsoby chování a pozorujte, co vám změna přináší. Pokud vás např. napadne jet jinou cestou do práce, pak to udělejte. Možná po cestě potkáte člověka, kterého jste dlouho neviděli, a on vám sdělí něco důležitého. Test intuice je také hádání něčeho, o čem nemáte předchozí znalosti. Můžete to zkoušet při hádání času, výběru karet nebo hodu kostkou. Když zazvoní telefon, zkoušejte odhadnout, kdo volá.

Poslední doporučení

Pokud stojíte před rozhodnutím a nevíte, co máte udělat, pak počkejte den, dva, maximálně týden. Během pár dnů se vnuknutí vždy objeví. Proto buďte pozorní.

Autorka: MKB

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto:unsplash.com

 

 


     

Svoboda

Svoboda

Svoboda. Sympatické slovo, není-liž pravda? Jaké podmínky a okolnosti potřebujete právě Vy k pocitu svobody? Více

Síla středu

Síla středu

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.  Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články