Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Intuice

foto:pixabay.com

„Intuice je vidění duší“. Dean Koontz

Měli jste někdy pocit, že něco není úplně v pořádku? Měli jste někdy tušení, že se události nebudou vyvíjet určitým způsobem, a později se ukázalo, že to byla pravda? V takových momentech promlouvá intuice. Někteří tomu říkají šestý smysl. Intuice je vědění bez důkazů. Je to důvěra v neviditelné. Intuitivní vnímání je cenným duchovním pomocníkem na cestě ke spokojenému a úspěšnému životu.

Momenty vhledu neboli tušení zažívá každý. Ženy jsou přirozeně intuitivnější než muži. V astrologii jsou za intuitivnější považována vodní znamení Raka, Štíra a Ryb.

Někteří lidé intuici běžně používají při rozhodování. Na své tušení spoléhají více než na logiku a vědomé uvažování. Další skupinou jsou lidé, kteří rozpoznají hlas intuice, ale ne vždy se jím řídí, protože je brzdí pochybnosti. A pak jsou lidé, kteří věří jen na fakta, zcela odmítají vnuknutí a tušení.

"Nesnažte se pochopit vše svou myslí. Vaše mysl je velmi omezená. Použijte svou intuici." 
Madeleine L'Engle

Nechat své nitro, aby nás vedlo, znamená důvěřovat neviditelnému, a to bez důkazů. Kabala učí, že máme všechny informace k dispozici. Musíme se jim umět otevřít a naučit se naslouchat. Naše intuice je tu, aby nás vedla a chránila po celý život, takže je důležité rozpoznat, kdy k nám promlouvá.

Každý může svou intuici rozvíjet a procvičovat. Intuice se může rozvíjet, pokud jí to dovolíme. Intuice je jako sval, který čím více je používán, tím silnější se stává. Pokud běžně podléháte obavám, pochybnostem a strachu, může trvat déle, než svou intuici rozvinete. Důvěra je v procesu učení důležitá.

 

Jak rozvíjet intuici:

1.    Vnímejte své tělo

Snažte se lépe vnímat signály svého těla. Intuice se často projevuje tělesně, třeba jako zrychlený tep, zvláštní pocit v břiše, husí kůže apod. Jedna klientka mi říkala, že má vyzkoušené, že když něco nemá udělat, obvykle se objeví mravenčení v prstech. Není to zaručený recept, ale doporučení, abyste si všímali tělesných projevů.

2.    Empatie

Lidé, kteří mají silnou intuici, jsou obvykle lidé, kteří jsou empatičtí a dobře vnímají druhé a jejich potřeby. Když se nebudete tolik zaměřovat sami na sebe a své potřeby, pak můžete lépe zachytit jemné náznaky a podněty, které vám vesmír posílá.

3.    Pečujte o svou duši

Intuice k nám promlouvá skrz naši duši. Proto bychom o ni měli pečovat, podobně jako pečujeme o své tělo. Potravou pro duši je spiritualita. Najděte si duchovní směr, který vám pomůže uvědomit si, že nežijeme jen v materiálním světě, ale jsou tu i jiné rozměry, které nás přesahují. Spiritualita není spjata jen s institucí církve. Naopak odpovědi na své otázky můžete najít ve filozofii, třeba ve stoicismu, v psychologii nebo také v kabale.

4.    Meditace

V průběhu historie lidé z mnoha různých kultur používali meditaci k nalezení vnitřního klidu a stejně tak i jako přístup k vyšším úrovním vědomí. Prostřednictvím meditace se můžete napojit na hlas své duše a probudit svou vrozenou schopnost přijímat vedení a poselství.

5.    Testujte svou intuici

Zkoušejte měnit navyklé způsoby chování a pozorujte, co vám změna přináší. Pokud vás např. napadne jet jinou cestou do práce, pak to udělejte. Možná po cestě potkáte člověka, kterého jste dlouho neviděli, a on vám sdělí něco důležitého. Test intuice je také hádání něčeho, o čem nemáte předchozí znalosti. Můžete to zkoušet při hádání času, výběru karet nebo hodu kostkou. Když zazvoní telefon, zkoušejte odhadnout, kdo volá.

Poslední doporučení

Pokud stojíte před rozhodnutím a nevíte, co máte udělat, pak počkejte den, dva, maximálně týden. Během pár dnů se vnuknutí vždy objeví. Proto buďte pozorní.

Autorka: MKB

foto:unsplash.com

 

 


     

Úspěch

Úspěch

Co si představujete pod pojmem úspěch? Finanční blahobyt?  Vybudování jisté společenské pozice hodné respektu? Oblíbenost a přitažlivost pro ostatní? Udržení rodinného zázemí a šťastných vztahů? Abyste mohli být doopravdy úspěšní ve vnějším světě, je třeba být úspěšní nejprve ve světě vnitřním. Více

Masky

Masky

Jaká je vaše autentická, opravdová, přirozená osobnost? Dokážete ji popsat? Znáte ji? Znají vás všichni lidé kolem? Dovolujete jim spatřit vás takové, jací opravdu jste? Více

Lži

Lži

Mám několik dlouholetých klientů a také jednu kamarádku, u kterých jsem si všimla, že když mi vypráví, co se jim přihodilo, je to v rozporu s tím, co mi říkali již dříve. U těchto lidí jsem pochopila, že nejen neříkají pravdu, ale oni ve lži i žijí. Oni si ani neuvědomují, že lžou sami sobě. Více


Další články