Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Konce a nové začátky

foto:pixabay.com

Je pro vás těžké zvládat konce? Život je neustálá změna a zvládat je se učíme už od malička. Nejranější zkušeností, kterou si projde každý člověk, je odloučení od matky. Konec školy představuje ukončení vztahů s učiteli a spolužáky. Každým stěhováním, změnou práce a jakýmkoli rozhodnutím něco končí. Nikoho nemine rozpad nějakého vztahu nebo smrt blízké osoby. Všechny tyto konce jsou malé smrti, po kterých přichází zrození něčeho nového. Přesto jsou tak znepokojující.

Pokud konce nezvládáte dobře, pokaždé vás okrádají o velké množství síly. Když jdete proti nějakému konci, jako byste bojovali se svou duší, která se vám právě skrze něj snaží něco říct. Citové vypětí, únava a strach z neznámého vás obírají o energii. Dívejte se na každý konec jako na nevyhnutelnou část vaší cesty a na příležitost pro novou kapitolu. I když vás pud sebezáchovy podvědomě přinutí jít dál vstříc budoucnosti, je důležité, "s jakou jdete“.

To, čeho jste se museli vzdát nebo zbavit, vám ve většině případů přinášelo domnělou jistotu a pocit bezpečí, ale už vám to evidentně neslouží. Ať už se jedná o blokující formy chování nebo osoby ve vašem životě. Všechny konce ve vašem osobním životě slouží posunu vašeho vyššího Já. Tzv. osudové konce nastávají v momentě, kdy se vaše duše dostane do slepé uličky. Pokud se má dál vyvíjet, občas musí měnit okolnosti. Když je čas na změnu, dostáváte signály. Když nevnímáte, opakovaně narážíte na nepříjemné překážky nebo máte velký chaos v mysli. Každý člověk potřebuje jiné výzvy v různých stupních extrému, aby pochopil. Ke změně stejně dojde.

Snažíte se vyhýbat konfrontaci? Utíkáte před konflikty? Hledáte únik v mlčení? Potlačujete v sobě pocity a neřešíte problémy přímým způsobem? Možná se schováváte dlouhou dobu, abyste nemuseli čelit obtížným nebo bolestným situacím. Raději něco odříkáte a vyhýbáte se tak novým šancím.

Abyste mohli zahajovat nové cykly, učte se umění nelpět na starém a oddat se novému. Například lpění na staré křivdě může zabrzdit váš vnitřní i vnější vývoj na celé roky. Schopnost nechat věci být a lidi jít je důležitou součástí osobního růstu. Neobávejte se. Nikomu se v životě nezavřou dveře, aniž by se neotevřely jiné.

Pokud učiníte sem tam nějaký konec dobrovolně a rozhodnete se zahájit nový cyklus svobodně, získáte velké množství energie a odvahy. Cítíte, že jste v bodě důležitého předělu? Nevíte zda, jak, kdy, co ukončit a co začít? Nechcete se unáhlit ani propásnout šanci? Konzultujte s námi.

Autorka: LV

foto:pixabay.com

 

 


     

Jak stárnout pomaleji

Jak stárnout pomaleji

Je třeba si připustit, že lidské vnější tělo stárne a boj s pozemským časem zatím prohrává. Něčí rychleji, něčí pomaleji, v závislosti na péči o něj a na vrozené dispozici. Více

Jak si přitáhnout do života štěstí

Jak si přitáhnout do života štěstí

Narodili jste se pod šťastnou hvězdou a vše se vám v životě daří? Anebo patříte do skupiny smolařů? Věříte, že jsme spolutvůrci svých životů a můžeme si ho tedy přetvořit podle svých přání? Je možné, aby se ze smolaře stal šťastlivec? Více

Kouzlo osobnosti

Kouzlo osobnosti

Už od dětství vyzařují někteří lidé mohutně své osobní fluidum. Kamkoli přijdou, tak je ostatní lidé zaznamenávají. Znáte takového člověka se silným kouzlem osobnosti, který vás vždy oblaží svou přítomností a vy obdivujete jeho energii? Jste jím vy sami? Nebo ještě ne, ale rádi byste byli? Více


Další články