Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Vnitřní Slunce

Foto:unsplash.com

SLUNCE je nejbližší hvězdou naší planety. Je středobodem a dárcem světla a veškerého života. Zobrazuje boží prostor a boží tvůrčí sílu.

Od pradávna je uctíváno a je spojováno se všemocným stvořitelem, s ochranou, nadějí, s číslem 1, se živlem ohně, s aktivní mužskou částí v nás, se srdeční čakrou, s orgánem srdce nebo třeba se zlatem. Astrologickým symbolem Slunce je kruh s bodem uprostřed. Slunce je středem kosmického prostoru, ve kterém pobýváme.

Postavení Slunce v individuálním horoskopu poukazuje na způsob našeho nejlepšího možného sebevyjádření. Přestavuje náš základ, naše jádro. Mluví o světle v nás a o tom, jak působíme na ostatní a co jim přinášíme. Naznačuje vlastnosti, které bychom měli kultivovat a rozvíjet, abychom se cítili kompletnější a plnější. Naznačuje schopnosti, díky kterým se odlišujeme od ostatních a díky kterým můžeme zářit a vyjádřit svou jedinečnost. Svou pozicí v horoskopu určuje, jak tvoříme, jak prožíváme radost a jak jsme schopni inspirovat a obohatit ostatní. Skrze propojení se Sluncem se dostáváme k vlastnímu sebe-vědomí a k sebe-realizaci.

Slunce představuje v horoskopu naši mužskou stránku, našeho otce a poukazuje na náš vztah k němu. Vypovídá o tom, jak úspěšně či méně úspěšně zacházíme se svou vlastní vůlí. Pokud z jakéhokoli důvodu svého otce na nějaké úrovni odmítáme, jako bychom dobrovolně odmítali dar vlastní životadárné síly, jako bychom si zatarasili cestu k hluboké radosti.

Vyjadřovat svou vlastní individualitu je přirozenou touhou každého z nás. Ne všichni ji ale vyjadřují uvolněně a tvořivým způsobem. Ne všichni jsou autentičtí. Nenaslouchají vnitřnímu vedení, žijí ve stínu druhých, v honbě za rádoby podstatnými věci ve vnějším světě, nedávají sami sobě dostatečnou pozornost zaslepeni vnějšími vlivy a nastaveným společenským nebo rodinným systémem.

Uniká vám opravdový smysl života?

Cítíte se naplnění nebo něco stále chybí?  Možná neplníte dostatečně své poslání, na které poukazuje Slunce ve vašem horoskopu. Možná kráčíte životem proti své přirozenosti. Snažíte se o to, co vám není vlastní, a naopak potlačujete svou jedinečnou přirozenost, kterou máte přispět celku. Vaše Slunce je utlumeno a nezáří ani z poloviny své kapacity.

Probuďte naplno své vnitřní Slunce.

Vraťte se k sobě. Začněte vést hluboký a smysluplný život v souladu se svou duší, s přáním svého srdce. To je opravdovým smyslem celého příběhu každého z nás.

Když venku svítí Slunce, cítíme, jak nás nabíjí. Naše tváře a hrudi se za ním přirozeně otáčí jako slunečnice. Když je dlouho za mraky, když prší, když padá sníh, začne se nám po jeho energii stýskat. Nic ho nenahradí. Oslavujme ho, když nás dnem provází, zdravme ho, když zapadá, vítejme ho, když opět vychází. Každý z nás kus Slunce v sobě nosí. Každý má své vnitřní Slunce.

Čím více z nás ho zažehne a nechá zářit svou přirozenou září, tím více radosti tu bude.

Autorka: LV

foto:pixabay.com

     

Spolupráce a komunita

Spolupráce a komunita

Jak by asi svět vypadal, kdyby neexistovala spolupráce? Byl by plný osamělých lidí, kteří pracují ze všech sil a nevytvoří toho mnoho. Celá lidská kultura je na vzájemném propojení a spolupráci založená. Vypadá to, že nadcházející časy budou o vzájemné spolupráci a pomoci více, než si v současnosti uvědomujeme.  Více

Ignorace pocitů

Ignorace pocitů

Jak se říká, jedinou jistotou v životě je neustálá změna. I nálady jsou tu od toho, aby se mohly měnit. Proto nemá smysl se zuby nehty snažit o udržení nálady na stejné úrovni. Můžeme ale pro svou pohodu pochopit něco, co celý proces propadů nálady promění. Více

Lítost

Lítost

Při konzultacích se mi klienti často svěřují, že mají výčitky, že před lety mohli něco udělat, ale neudělali to. Nebo naopak udělali něco, čeho litují dodnes. Více


Další články