Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Co mám dělat (o povolání)

foto: Lesly Juarez Unsplash

„Když jsou vaše sny založeny na tom, jak můžete zlepšit životy druhých, celý vesmír se spojí, aby vaše sny splnil.“ Karen Berg

Při konzultacích se mě klienti často ptají, co mají dělat, jaké povolání by pro ně bylo nejvhodnější. Vzhledem k tomu, že v práci trávíme spoustu času, je tato otázka důležitá a pochopitelná. Než se podívám na jejich osobní horoskop, odpovídám, že nejlepší práce je taková, kde mohou DÁVAT.

Jejich reakce je obvykle stejná. To jako mám dávat peníze? To samozřejmě ne. Smyslem práce i života má být dávání toho nejlepšího z nás samých. Tento koncept pochází z kabaly a říká, že dávání je esencí života. Vše bylo stvořeno pro dávání. Slunce dává bezpodmínečně světlo a teplo, půda dává úrodu, voda hasí žízeň, moře poskytuje ryby, rostliny dávají plodiny. Je to jednoduchý a srozumitelný koncept. Obtížnější je potom zjistit, JAK dávat.

Člověk se musí lépe poznat, aby odkryl a rozvinul své kvality a pochopil, jakým způsobem může prospět druhým lidem. Tedy najít, co by měl dávat.

„Dáváte málo, dáváte-li jen ze svého majetku. Opravdu dáváte, když dáváte ze sebe.“ Chalíl Džibrán, Prorok

Astrologie je nápomocným prostředkem v sebepoznání. Osobní horoskop může člověku ukázat, kde je jeho potenciál, jaké dovednosti a talenty by měl rozvíjet.

Každé znamení zvěrokruhu má specifické charakteristiky, které se hodí pro určitá povolání.

 

Berani jsou prvním znamením zvěrokruhu, jsou to tedy „pionýři“ ve smyslu průkopníků, objevitelů nových cest a hlasatelů pokrokových myšlenek. Zrozenci tohoto jarního znamení jsou soutěživí, temperamentní, smělí a bojovní. Je jim vlastní rozhodnost, aktivita, odvaha a síla. Potřebují proto práci, kde budou do jisté míry nezávislí a budou mít prostor pro vlastní rozhodování. Přirozené schopnosti žen a mužů narozených ve znamení Berana se nejlépe uplatní tam, kde využijí své energie, budou moci řešit nečekané situace, náročné úkoly a mít před sebou stále nové úkoly a cíle, které bude třeba řešit, tedy např. v podnikání, v politice, u armády, u policie, u hasičů, v profesionálním sportu, v automobilovém průmyslu, stavebnictví, strojírenství a v inženýrství. Vyhovovat jim bude vedoucí postavení, např. jako vedoucí týmu, vedoucí projektu, manažer a šéf. Úspěšní bývají u filmu v pozici režiséra, střihače, herce, také v hudbě, v modelingu, jako moderátoři v TV či v rádiu.

"Dělat to, co milujete, je základním kamenem toho, abyste měli ve svém životě hojnost." Wayne Dyer

Zrozenci znamení Býka mají cit pro krásu, blízký vztah k penězům, majetku a tradičním hodnotám. Jsou to realisté a budovatelé, potřebují vidět hmatatelné výsledky svého úsilí. Jejich podstata spočívá v síle a neústupnosti. Jsou praktičtí a materiálně tvořiví. Ženy a muži narození ve znamení Býka jsou rození obchodníci, mají cit pro vhodnou investici. Velmi dobře se uplatní ve finančních službách, jako bankéři, účetní, finanční poradci. Mohou naučit lidi lépe hospodařit s penězi. Své povolání mohou najít v realitách, v hotelovém a gastronomickém byznysu, v kosmetických a kadeřnických službách, v prodeji luxusního zboží nebo v galeriích, v prodeji uměleckých předmětů. Své vyvinuté smysly a vytříbený vkus využijí v hudebním, televizním a filmovém byznysu, v psaní, v sochařství, malířství, návrhářství, architektuře, v bytovém designu. Zrozenci znamení Býka potřebují být blízko přírodě, a proto je přitahuje botanika, zahradnictví, lesnictví, rybářství a farmaření. Býci bývají úspěšní při budování vlastních firem, které se uchovají i dalším generacím.

Doménou Blíženců je oblast komunikace. Lidé narození v tomto znamení se vyznačují živým intelektem a vynalézavostí. Pro Blížence jsou sdělování a výměna myšlenek velmi důležité. Dávají druhým porozumění a naději, poskytují informace. Sdělují, co je potřeba udělat. Jsou obvykle jazykově nadaní. Nemají potíže navazovat nové vztahy. Potřebují práci, která je proměnlivá a přináší změnu. Jejich cit pro slova, zvídavost a výmluvnost se nejlépe uplatní v povoláních, jako je moderátor, novinář, scénárista, komentátor, mluvčí, korektor, obchodník, překladatel, učitel, právník nebo barman. Své mnohé talenty skvěle uplatní v cestovním ruchu, v marketingu, v PR a v prodeji. V uměleckých profesích obvykle vynikají jako tanečníci a spisovatelé. Blížence přitahuje i profesionální sport, hlavně tenis, fotbal, cyklistika a atletika. Často se z nich stávají koučové a trenéři.

Zrozenci vodního znamení Raka vynikají soucitem, vnímavostí, starostlivostí a citlivostí. Jejich potřeba bezpečí je velká. Tak jako korýše raka (kraba), po kterém je toto znamení pojmenováno, chrání ulita, zrozenci znamení Raka se cítí chráněni před vnějším světem v oblasti domova, v partnerském vztahu a v kreativních činnostech. Raci rádi o druhé pečují. Podněcují druhé svou empatií a zájmem, umí povzbudit. Tato potřeba se velmi dobře uplatní v nápomocných profesích, tedy ve zdravotnictví, v sociálních službách, v personalistice, ve vzdělávání, v péči o děti, v psychologii. Často pracují jako lékaři, zdravotní sestry, porodní asistentky, chůvy, učitelé, terapeuti, maséři, fyzioterapeuti, psychologové, administrativní pracovníci na úřadech. Pocit bezpečí poskytují Rakům i peníze. Proto se velmi dobře realizují v oblasti financí, v realitách a ve finančním poradenství. Zrozence znamení Raka najdeme i v oborech, jako je gastronomie, bytová a zahradní architektura a zemědělství. Raky přitahuje i historie a knihovnictví. Raci často mají kreativní nadání. Nejistota umělecké práce je však často brzdí a svůj přirozený talent pro psaní poezie a prózy, malování, hudbu a zpěv rozvíjejí často jen jako koníčka.

Přirozenou potřebou zrozenců znamení Lva je zářit a být středem pozornosti. Mnozí Lvi a Lvice se takto vůbec neprojevují, ale přesto je v nich velká touha po moci a vítězství. Potřebují hrát důležitou roli v životě. Lvi milují slávu, potlesk davu, ale zároveň mají mnoho pochybností a nepustí se do činností, které by neslibovaly garanci úspěchu. Zrozenci znamení Lva se bojí neoblíbenosti a průměrnosti. Měli by rozvíjet své přirozené vůdčí schopnosti, a hlavně svou podnikavost a kreativitu. Lvi potřebují soupeřit s ostatními a dosáhnout nejvyššího možného společenského postavení. Zrozenci znamení Lva mají kreativní nadání, které se nejlépe využije v showbyznysu, v uměleckých a kreativních profesích, v řemeslné výrobě a v podnikání. Zrozenci znamení Lva by měli usilovat o vedoucí pozici, pracovat jako šéfové a manažeři. Podřízené postavení jim dlouhodobě nemůže vyhovovat. Lvi se uplatní jako majitelé nebo manažeři hotelu, restaurace, obchodu s luxusním zbožím, ve šperkařství, návrhářství oděvů. Vynikají také v profesionálním sportu, hlavně v individuálních sportech, jako je tenis, golf, cyklistika nebo atletika.

Zrozenci znamení Panny touží po dokonalosti, proto se neustále vzdělávají a zdokonalují. Jsou to lidé, kteří potřebují být užiteční a mít pocit, že jsou nápomocní. Jsou obvykle inteligentní, komunikativní, zaměřeni na detaily, manuálně zruční a hospodární. Je jim vlastní houževnatost, spolehlivost, důkladnost, systematičnost, pracovitost a organizační talent. Své schopnosti velmi dobře uplatní v oblasti finanční, daňové a účetní a také v potravinářském průmyslu, v politice a v sociální oblasti. Díky schopnosti dobře věci popsat a zanalyzovat by mohli vynikat v povoláních, jako je spisovatel, editor, kritik, komentátor, moderátor, novinář. Zrozenci znamení Panny jsou skvělými poradci, osobními asistenty a úředníky. Přirozená potřeba druhým pomáhat i poučovat je by se uplatnila v povoláních učitele, lektora, personalisty, blogera, diagnostika a analytika. Zrozenci znamení Panny jsou obvykle pohlední, pořádní a důsledně o sebe dbají. A to by je mohlo přivést do zdravotnictví, lékárenství, léčitelství, bylinkářství, rehabilitace, masérství, kosmetických, kadeřnických služeb, módního byznysu a designu. Zrozenci znamení Panny potřebují život pochopit a ovládnout. Proto je často přitahuje psychologie a spiritualita.

Přednostmi zrozenců znamení Vah je takt, šarm, diplomacie a cit pro krásu. Hodnoty, jako je dobro, pravda a krása, jsou pro ně velmi důležité. Snaží se je hledat ve všech oblastech svého života. Usilují o nastolení míru mezi lidmi. Umí zvažovat všechny perspektivy a přinášejí řešení pro každou ze zúčastněných stran. Jsou to lidé společenští a rádi spolupracují s druhými. Výborně se hodí pro práci ve státní správě, v politice, v diplomacii, ve vzdělávání, v advokacii, v soudnictví, v notářství. Jejich vkus a estetické cítění se uplatní v architektuře, v módním návrhářství, v modelingu, v grafice, ve šperkařství, v kosmetických službách, v kadeřnictví, v estetické medicíně nebo by mohli pracovat jako vizážisté. Jejich kreativní talent by se mohl uplatnit v reklamě, v nakladatelství, v obchodování s uměním. Úspěšní bývají v uměleckých profesích, jako je spisovatel, fotograf, herec, režisér, malíř a hudebník.

Zrozenci znamení Štíra touží po moci. A může se jednat o politickou moc nebo moc peněz. Potřebují mít vše pod kontrolou a mít pocit, že si svůj život řídí sami. Nemají rádi povrchnost a vždy jdou do hloubky. Štíři mají silnou vůli, jsou vytrvalí, trpěliví, houževnatí, vášniví a velmi nároční. Jak na sebe, tak na druhé. Jsou vnímaví a dokážou velmi dobře odhadnout charakter lidí i věci skryté. Touha po moci je vede do mocenských pozic, k politice, do finanční oblasti a do byznysu. Jejich potřeba pochopit sebe i druhé i schopnost léčit a motivovat by mohla být nasměrována k povoláním lékaře, hlavně chirurga, gynekologa, psychiatra, psychologa, psychoterapeuta, sexuologa, anebo personalisty, astrologa, kouče či lektora. Touha po spravedlnosti se nejlépe uplatní v politice, v advokacii a v soudnictví. Smysl pro odkrývání záhad a tajemství života využijí v ezoterice, ve výzkumu, v archeologii, zpravodajských službách, v detektivní a policejní práci.

Střelci jsou zvěstovatelé vyšších ideálů, kteří pátrají po smyslu a seberealizaci. Jsou to zastánci svobody, potřebují hodně nezávislosti. Jejich život je cestou za dobrodružstvím. Rádi cestují, objevují nová místa a poznávají nové lidi. Proto jim vyhovuje práce, kde mají dostatek volnosti a pohybu. Velmi dobře se uplatní v cestovním ruchu, v hotelovém byznysu a v gastronomii. Jejich talent pro cizí jazyky vynikne v překladatelství, tlumočení a v průvodcovství. Své myšlenky a velké ideály, jak by svět měl fungovat, výborně uplatní ve velké politice, v diplomacii, v advokacii, v soudnictví, školství, vzdělávání, v humanitárních a nadačních organizacích. Zrozenci znamení Střelce se rádi pohybují v blízkosti lidí ze showbyznysu, mohli by se tedy uplatnit ve světě filmu, divadla, hudby, tance, v TV, v rádiu, v reklamě. Cit pro vhodnou investici a ambice by mohli zhodnotit v mezinárodním byznysu. Střelce přitahuje i profesionální sport, protože jim dává volnost, možnost cestovat, a po skončení kariéry sportovce se z nich často stávají koučové nebo majitelé sportovních klubů.

Zrozenci znamení Kozoroha jsou přirozeně disciplinovaní, vytrvalí, důslední. Jsou schopni tvrdé práce a zdolávání náročných úkolů a překážek. Svůj život si plánují a nic nenechávají náhodě. Velmi jim záleží, jak je vnímá a hodnotí okolí. Proto si budují obraz spolehlivého a pracovitého člověka. Je pro ně důležité dosáhnout vyššího vzdělání, získat tituly a dostat se na společenský vrchol. Velmi dobře se uplatní ve finančním sektoru, především v bankovnictví, v účetních a poradenských společnostech, v pojišťovnictví a ve finančních službách. Hodí se pro práci ve velkých průmyslových společnostech. Zrozenci znamení Kozoroha touží po mocenské pozici, a to by jim mohla zajistit státní správa, oblast vzdělávání, soudnictví, notářství a politika. Kozorozi jsou také výborní diplomaté a pracovníci v mezinárodních organizacích. Jejich potřeba vidět hmatatelné výsledky se uplatní v řemeslné oblasti, v realitách, v developerských projektech, v architektuře. Kozorozi se hodí pro práci zubaře, ortopeda, chirurga nebo dermatologa. Jejich trpělivost se výborně uplatní v oblasti vědy. Pro svou houževnatost vynikají v profesionálním sportu, především v zimních sportech, jako je hokej a lyžování.

Zrozenci znamení Vodnáře jsou nekonvenční, a proto potřebují práci, kde uplatní svou originalitu a vynalézavost. Jsou to lidé, kteří se obvykle nespecializují a překračují profesní oblasti. Ženy a muži narození ve znamení Vodnáře jsou brilantní řečníci, jsou obdařeni racionálním uvažováním a oslňující logikou. Vodnáři věří, že jsou schopni změnit vyzkoušené a ověřené tradiční způsoby a přijít s něčím novým a převratným. Jejich myšlení je nasměrováno do budoucnosti. Jejich intuice a předvídavost jim pomáhají k originálním a významným výkonům. Práce, jejímž cílem je služba společnosti a nastolení změn, by pro ně mohla být největším přínosem. Vodnáři jsou idealisté, ale jsou špatně přizpůsobiví. Výborně se uplatí ve výzkumu, ve výpočetní technice, v programování, v sociologii, psychologii, humanitárních oblastech, v politice, vzdělávání, medicíně, ale také v umění, v reklamě a v médiích. Vynikají i v byznysu, především v oblastech, kde mohou využít svého inovátorství. Mohly by je zajímat obory, jako je robotika, letectví, atomová energie, astronomie, meteorologie, geologie a přírodověda. Ať už dělají cokoliv, vždy svou práci obohatí o nové a originální prvky.

Lidé narození v posledním znamení zvěrokruhu, v Rybách, mají blízko do světa fantazie, jsou kreativní, intuitivní a oplývají skvělými nápady. Vynikají ve vědě, výzkumu, výpočetní technice a v programování. Jsou soucitní, přizpůsobiví a citliví. Hodí se pro práci v uměleckých a kreativních oborech, jako je film, herectví, fotografování, hudba, literatura, poezie, reklama, televize a móda. Jejich přirozené sklony k obětavosti se výborně uplatní v nápomocných profesích, ve vzdělávání, ve zdravotnictví, v kosmetice, masérství a v sociálních službách. Jsou duchovně zaměřeni, a to je může nasměrovat k náboženství, spiritualitě, kde by mohli pracovat jako duchovní, poradce, kouč nebo terapeut. Zrozencům znamení Ryb často chybí houževnatost a disciplína. Bývají pasivní, nesamostatní snílci, kteří při podnikání potřebují obchodního partnera nebo investora, který bude zajišťovat potřebné finance a nudné administrativní činnosti.

Když člověk začne rozpoznávat svůj potenciál, zahájí tak proces, jak se stát nejlepší možnou verzí sama sebe. Přijme zodpovědnost za svůj život, začne na sobě pracovat a rozvíjet se. Nahradí zlozvyky pozitivními návyky, ignoranci vzděláváním, strach, pochybnosti a obavy nadějí a kuráží. Začne rozvíjet kvality, jako je vděčnost, láska, upřímnost, disciplína, houževnatost, naděje, čestnost a ocenění.

"Smyslem života je najít svůj dar. Účelem života je podělit se o tento dar s druhými." Pablo Picasso

Tím, že se člověk lépe pozná, rozvíjí své kvality, dovolí si žít autentický život a nestagnuje. Takovým způsobem může druhým být nápomocný a dát jim ze sebe to nejlepší, tedy svou jedinečnost, své poselství, a to prostřednictvím své práce, která bude vystihovat jeho nejlepší kvality. A přirozeně za to dostane dostatečně zaplaceno. Vytvoří situaci, kde všichni profitují.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com


Mohlo by vás zajímat:

Osobní horoskop

 

 


     

Deník

Deník

Jsem velký zastánce psaní deníku. Psaní je způsob, jak získat hlubší pochopení sebe sama a svého vývoje. Je to důležitý zdroj sebepoznání. Znám mnoho lidí, kteří se psaní deníku brání. S deníkem obvykle skončili ve svých pubertálních letech, kdy si psali o svých prvních láskách. Více

Čakry

Čakry

Dle východní filozofie k našemu tělu složeného z masa a kostí náleží také okem nespatřitelná energetická pole, zvané čakry. Více

Čemu věříme, to vidíme

Čemu věříme, to vidíme

Pokud se zeptáte více lidí, aby popsali nějakou událost, např. dopravní nehodu, dostane se vám několika různých a často i protichůdných verzí. Jak je to možné? Více


Další články